Aliağa Vajinismus, İlişkiye Girememe, Cinsel İsteksizlik

İzmir Aliağa Vajinismus

Düşünün ki aşkınız sevgiliniz ile çok güzel bir düğün ile evlendiniz, çok mutlusunuz, her şey toz pembe, peri masalı gibidir. Ancak ilk gece eşinizle ilişkiye giremezsiniz. Biraz zaman geçsin yarın yaparız, sonraki gün yaparız, ama günler geçer yine de cinsel ilişkiye giremişsinizdir. İlk gecede başlayan acıyacak, kanayacak korkusu ile kendinizi istemsiz kasarsınız ve cinsel ilişki gerçekleşmez. Eşimi çok seviyorum ama elimde olmadan eşimi ittim diyen çok kişi olur. Farkında olmasanızda bu sorunun bir ismi vardır. Vajinismus olmuşsunuz. Bir çok kere denemenize rağmen olmaz eşinizi kırar ve eşiniz de türlü şekilde sizi yanlış anlayacağından onun da aslında ne olduğundan bilgisi olmadığından kelimeler ile o da sizi kırar. 

Vajinismus nedir? (İlişkiye girememe, eş ile birlikte olamama)

Öncelikle hemen başından asıl merak ettiğinizin cevabını verelim. Vajinismus Cinsel terapi sürecinde de %99 çözülen bir sorundur. Ortalama 8-10 seansta çözülmektedir. Sorun ve çözüm hakkında bilgi almak için bu linki tıklayabilirsiniz. Özetle şunu demek istiyoruz bu sorun "cinsel terapi ile %99 başarılı" olarak çözülebilen bir sorundur.

Bununla beraber vajinismus ile bağlantılı olmayan ilişkiye girememe, cinsel isteksizlik, orgazm olmama vb. cinsel sorunlar, altında bedensel bir sağlık sorunu yoksa cinsel terapi ile çözülebilen sorunlardır.

Cinsel Terapist Kadromuz

Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek

Bayram Şimşek Aile Danışmanı & Emdr Terapisti & Cinsel Terapist  Aliağa, Bergama, Karşıyaka da Ege…