Aliağa Psikolog ve Pedagog Hizmeti

Sanayileşerek büyüyen İzmir Aliağa da psikolog ve Aliağa pedagog ihtiyacı artmaktadır. Aliağa günden güne nüfusun arttığı bir ilçedir. İş yaşamanın aktif bir şekilde devam ettiği bir ilçe olmaktadır. Çalışan ve eğitim gören nüfus bunu takip etmektedir. Günden güne artarak devam eden sanayileşme ile birlikte iş yoğunluğunun ve stresinde beraberinde geldiği gözlemlenmektedir. Zamanımızın yetmemesi ile yoğun iş hayatında çalışmak beraberinde yaşadığımız zorlukları da getirmektedir.

Nüfusun artmasıyla Aliağa’da ihtiyaç haline gelen psikologlar için İzmir’e gitmek hem zaman hem maddi açıdan zarar haline gelmiştir. Bunun için büyüyen şehirleşmesi ve eğitim alanıyla kendi bünyesinde Aliağa psikologlar ve aile danışmanları çalışanları barındırmaya başlamıştır. Konumu sağladığı şartlar Aliağa bir çok yazlık ilçenin de yakınında bulunmaktadır. Bu sebeple şehirleşmeye ve büyümeye en açık yerlerden biri olmuştur. Çünkü yakın ilçeler psikolog, evlilik terapisti hizmeti için de Aliağa’yı tercih etmektedir. Aliağa’da var olan bilinçli toplumun giderek arttığını gözlemlemekteyiz. Bununla birlikte yaşam kalitelerini arttırmak için beklentileri de gelişmektedir. En başında da psikolog, psikoterapi, çift ve evlilik terapisi ihtiyacı gelmektedir. Sağlıklı bir iş hayatının devamlılığını sağlamak adına yoğun ve zor şartlardaki  fabrikalarda çalışan kişiler kendilerine avantaj sağlanacak beklentiler istemektedir.

Bütün bir nüfusun zorlandığı yaşam şartlarından en çok etkilenenler de çocuklardır. Ekonomik sıkıntılar, aile problemleri, iletişim ve sosyal problemler ile birlikte çocukların desteğe ve yardıma ihtiyacı oluşmaktadır. Aliağa okul ve eğitim kurumları olarak da pek çok kurumu bünyesinde barındırmaktadır. Ve genç nüfus olarak da gelişmeye devam etmektedir. Bununla birlikte problem çözmenin önemi de artmaktadır. Çocuklukta ve ergenlikte oluşan problemlerle o an baş edebilmek aynı zamanda ruh sağlığı sağlanmış yetişkin nüfusu oluşturmak demektir.  Doğal olarak Aliağa pedagog, çocuk ergen psikologları da ihtiyaç haline gelmiştir. En küçük yaştan en yetişkin kişilere kadar uzanan psikolog ihtiyacı fazlasıyla belli olmaktadır. Aliağa gelecek zaman içinde de gelişime çok açık bir ilçe olmasıyla birlikte bir çok çalışmalara ev sahipliği yapacaktır.

Aliağa Psikolog ve Ege Psikoloji Enstitüsü

Aliağa da psikolojik danışmanlık hizmeti veren en kapsamlı merkez olan Ege Pozitif Psikoloji ailesinin şubesi olan Ege Psikoloji Enstitüsü Alp Oğuz Anadolu lisesi karşısı koçtaş üstündedir.

Merkezimiz de İzmir den gelen sadece 12 yaş altı ile çalışan bir pedagogumuz haftanın iki günü, çocuk ve ergen konusunda uzman iki çocuk ergen psikoloğu ise bir gün gelmektedir.

Yetişkin psikologu evlilik ve cinsel terapi üzerinde uzman klinik psikolog Bayram Şimşek iki gün Aliağa da hizmet vermektedir. Aynı zamanda aile danışmanlığı hizmetlerimizde mevcuttur.

Aliağa Devlet Hastanesinde Psikolog, Psikiyatri Var mı?

Aliağa devlet hastanesinde psikiyatrist mevcuttur. Aynı zaman da Aliağa devlet hastanesinde psikolog da vardır. Devlet hastanesinde ücretsiz olarak psikolog, psikiyatri hizmeti alınabilmektedir. Ayrıca Aliağa tıp merkezinde de psikiyatri mevcuttur.

Psikolog

Aleyna Yaman hk. ve daha fazlası için tıklayınız.

Emdr ve Çift Terapisti

Pedagog Kadromuz

 

 

Pedagog

Batıkan Polat hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Çocuk Ergen Uzmanı & Oyun Terapisti