Aliağa Psikolog Aliağa Aile Danışmanı Psikoterapist

EGE Pozitif Psikoloji Merkezi, Aliağa, İzmir, Karşıyaka

Aliağa da psikolog arıyorsanız 15 yıldır danışan gören uzman klinik psikolog Bayram Şimşek ve ekibiyle tanışabilirsiniz. Ege Pozitif Psikoloji Merkezleri olarak İzmir Karşıyaka merkez olmak üzere Aliağa'da ilçesi de dahil olmak üzere toplam 5 şubesi ile İzmir de hizmet vermekteyiz. Aliağa'da evlilik aile terapisi yapan, Aliağa'da hizmet veren bir psikolog nasıl bulabilirim diye sorularınız varsa ya da Aliağa'da evlilik ve aile danışmanı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Çiftler arasındaki tüm sorunlarda ilişki kurtaran, evlilik kurtaran uzman psikolog ve evlilik terapisti kadromuz ile Aliağa'da size sadece bir telefon kadar yakınız. Eşler arasında yaşanan, vajinismus başta olmak üzere tüm cinsel sorunlarınız için konusunda uzman, eğitimini bu alanlarda uzmanlaştırmış bay ve bayan psikolog ve cinsel terapist kadromuz ile size yardım için Aliağa ilçesinde olduğumuzu bilmelisiniz.

Sakinlerin yaptığı internet aramalarına göre Aliağa tıp merkezi psikolog, Aliağa devlet hastanesinde psikolog, Aliağa hastane psikolog aramalarında da arama sonuçlarında merkezimizin ilk sıralarda yer aldığını göreceksiniz. Bunun nedeninin ilçede uzun zamandır hizmet veren merkezimizin internet tanıtım çalışmalarının etkisi kadar, yüksek bilinirliliğinin de etkisinin de olmasıdır. İlçede hizmet veren tüm psikolojik sağlık birimlerini danışan yorumlarına bakarak karşılaştırdığınızda Ege Pozitif Psikoloji Merkezlerinin Aliağa'da en çok tavsiye edilen psikolog kadrosuna sahip olduğunu görebilirsiniz. Uzun zamandır birlikte hizmet veren bir ekip olmanın kurumsal yönden getirdiği avantajlarının yanında kadromuzu oluşturan her bir psikolog, aile terapisti, cinsel terapist ve pedagog kendi dalları için hem akademik master yapmış hem de uzun yıllar boyunca danışan kabul etmiş danışanları tarafından sevilen, güvenilen saygın kişilerden oluşmaktadır. 

Ege Pozitif Psikoloji Aliağa şubemizde sadece çocuklar konusunda uzmanlaşmış bir pedagogumuz ve ergenlerde konusunda uzmanlaşmış ayrı bir uzmanımız da bulunmaktadır. Çocuklarınız ile ilgili tüm endişe ve sorularınız için her zaman yanınızda olan kadromuz ile tanışmak için arayabilirsiniz.

Pedagog, ergen ve diğer uzmanlarımız için aşağıdaki linki tıklayın: 

Bilgi ve Randevu (Ofis GSM Telefon):  0 538 442 93 88

0232 381 28 32

Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız 

Aliağa’da Psikoloğa Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Aliağa gibi bir ilçede ikamet ediyorsanız ilk kez bir psikologtan destek alma fikri biraz korkutucu veya gereksiz dahi gelebilir. Aliağa’da kalabalık büyükşehir merkezlerine göre eşiniz, aileniz, akrabalarınız ve komşularınızla daha içi içe bir hayat sürüyoruz. Aliağa’da bir psikoloğa gitmek dahil birçok büyük ve küçük karar siz de yaşam çevrenize zor izah edeceğiniz bir konu olduğunu düşünmek üzerinizde bir baskı yaratabilir. Fakat hayat ister Aliağa’da ister bambaşka bir memlekette olsun nadiren zorluklar olmadan geçer. Bununla birlikte, o kadar zorlayıcı olabilen eşinize, ailenize dahi açıklamakta zorlanacağınız sorunlar vardır ki, güne devam etmek dahi imkansız görünür. Sevdiğiniz birinin ölümü ya da her gün artan bunaltıcı endişe duyguları olsun, hayatın önünüze çıkardığı her sorun için yardımın mevcut olduğunu bilmeniz önemlidir.

Empati kurabilmeniz ve Aliağa’da bir psikologdan yardım isteyebilmeniz için diğer insanların psikologları görmelerinin yaygın bazı nedenleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Sevdiğiniz Birinin Kaybı

Ölüm hayatın kaçınılmaz bir gerçeğidir. Ancak bu gerçeği bilmek ölümle başa çıkmayı daha kolaylaştırmaz. İster sevdiğiniz ailenizden biri olsun, ister hayatınızı paylaştığınız bir evcil hayvan olsun, herkes sevdiğinin kaybını farklı yaşar. Ölüm ile yüzleşen kişiler, yakınlarının kaybı için herkesçe gözlemlenen ya da gözlemlenmeyen yas tutabilir. Ancak kaybın gerçeğini kabul etmemek ve bu gerçekten kaçınmak insan psikolojisinde daha uzun ve kalıcı sorunlara yol açabilir. Bir psikolog, size yakın birinin kaybı ile gerçekleşen bu kötü durum ile baş etmek için uygun yolları bulmanıza yardımcı olabilir.

Stres ve Kaygı

Hayat her gün yaşanan küçük veya büyük stresler ile doludur. İkili ilişkiler, iş hayatı, yaşam kavgası birçok kaygıya sebep olur. Fakat stres kaynaklı kaygıların yarattığı durum uzun süreli olur ve bunun için önlemler alınmazsa bu kişinin kendini toplumdan izole etmesine, toplumun o kişiden uzaklaşmasına hatta depresyon gibi ciddi sorunlara yol açabilir. Bir psikolog, endişelerinizin kökenini veya sebeplerini bulmanıza, anlamanıza ve bu sorunların üstesinden gelmenin en iyi yollarını bulmanıza yardımcı olabilir. Stres ve kaygılar yok olmasa dahi iyi bir psikolog gözlemi altında yönetilebilir.

Depresyon

Yıkıcı çaresizlik veya kesintisiz umutsuzluk duyguları, depresyonun yaygın belirtileridir. Çevrenizdeki bazı insanlar derdinizi paylaşmak istese de görüşleri sübjektif ve profesyonel olduğundan sizi daha da sıkışmış hissettirebilirler. Bazı kişiler de sorunu fark etseler de yaşadığınız depresyondan hemen “çıkarabileceğinize” inanır. Fakat bu nadiren olur. Depresyon, insanların bir şeylere ilgilerini yitirdikleri, yorgunluk yaşadıkları ve genellikle duygularını yönetmekte zorlandıkları yaygın bir zihinsel sağlık bozukluğudur. Deneyimli psikologlar, olumsuz düşüncelere sebep olan süreçlerin neler olduğunu bulmanın yanı sıra, daha iyi hissetmenin temel adımı “depresyonun kaynağını” da anlamanıza yardımcı olabilir.

Fobiler

Yüksekten ve böceklerden korkmak yaygın fobiler arasındadır. Ancak temelsiz korkular insan hayatında ciddi sorunlara yol açabilri. Örneğin (sitofobi) ciddi sağlık sorunlarına sebep olur. Uzman bir psikolog, korkularınız ile baş etmeye yardımcı olabilir.

Aile Ve İlişki Sorunları

Eşler, eşler, ebeveynler, çocuklar, kardeşler, arkadaşlar ve hayatınızdaki diğer önemli kişiler arasında aile ve ilişki sorunları ortaya çıkabilir. Tüm ilişkiler ve aileler zor zamanlardan geçer ve kişisel ilişkilerde ara sıra sorunlar ve çatışmalar yaşamak normaldir. Ancak bazen bu sorunlar çok büyük boyutlara ulaşabilmektedir. Aile ve ilişki sorunlarının belirtileri arasında sık sık tartışma, anlaşmazlıklar, iletişimde bozulma, öfke patlamaları, kaçınma ve fiziksel çatışmalar yer alır. Bir psikolog ve aile, evlilik ilişki danışmanlığı eşliğindeki arabuluculuk, aile içindeki ve eşler arasındaki problemleri çözme ve sorunlar ile olumlu başa çıkma becerilerini geliştirmek üzerine birçok yardım sağlayabilir.

Sağlıksız Alışkanlıklar Ve Bağımlılıklar

Kötü alışkanlıklardan vazgeçmek herkesin bildiği gibi zordur.  Eğer bu bir bağımlılıksa daha da zordur. Tüm kötü alışkanlıklar bağımlılığa dönüşmese de, çoğu olmasa da birçok bağımlılık görünüşte masum kötü alışkanlıklar olarak başlar. Kötü alışkanlıklar ve bağımlılıklardan kurtulmak için nedenini anlamak,  öncelikle bu alışkanlıkları ve bağımlılıkları nasıl oluştuğunu öğrenmek önemlidir. Kötü alışkanlıkların nasıl çalıştığını anladığınızda, hayatınızı başka yöne çevirmek için yapabileceğiniz şeyleri de anlarsınız. Bir psikolog bu sorunların kaynağını anlamaya ve çözmeye yardımcı olacaktır. Bu tür alışkanlıklar ve özellikle bağımlılıklardan destek almadan kurtulmak gerecekten zordur. Bir psikolog en sık şu tür bağımlılıklar için yardım alınır; Tüm madde bağımlılıkları, Yeme düzensizlikleri ve bozuklukları, Stres ve kaygı, Uykusuzluk

Verimliliğinizi ve Performans Geliştirme

Çevremizde başarılı olarak bilinen insanlar, önce onları görselleştirerek hedeflerine ulaşırlar. Sporcular genellikle fiziksel olarak vücutlarını çalıştırdıkları kadar yoğun bir yarışmaya zihinsel olarak hazırlanırlar. Diğerleri, zorlu yaşam olaylarına proaktif olarak hazırlanmak için bu tekniği kullanır. Tıpkı bir konuşmayı yapmadan önce prova yaptığınız gibi, psikoloğunuz ister bir spor karşılaşmasına ister bir iş görüşmesi olsun, en iyi performansınızı sergileyebilmeniz için büyük etkinliklere hazırlanmanıza yardımcı olabilir.

Zihinsel Netlik

Bir psikolog, yakınlarınızda olan insanlar gibi olayları sübjektif değerlendirmeyecektir. Bu tarafsız göz olaylar karşısında sizin zihinsel ve mental berraklığınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. İnsanlar, sadece terapilerde akıllarından geçenleri yüksek sesle dile getirdikleri için kendi çözümlerini kendileri dahi bulabilirler. Sorunları açık şekilde ortaya koymak soruna odaklanmayı ve çözüme yönelmeyi sağlar. İyi bir psikolog harika bir dinleyici olmak için eğitilmiş bir profesyoneldir.

Ruhsal Hastalıklar ve Zihinsel Bozukluklar

Zihinsel bozukluklar çoğu zaman birkaç semptom gösteren sorunlardan kaynaklanırlar. Bununla beraber zihinsel bozukluklar bu farklı semptomların içi içe geçmesi sebebi ile derinlerde saklı kalabilirler. Ancak bir akıl sağlığı profesyoneli yardımı ile tanı konulabilirler. Zihinsel rahatsızlıklar mutlaka uzman bir psikolog tarafından tanı ve tedavi edilmesi gereken ciddi rahatsızlıklardır. Farklı ve çeşitli semptomlara sahip psikologların en sık karşılaştığı zihinsel bozukluklar şunlardır: Bipolar bozukluk, Majör depresif bozukluk, Travmatik stres bozukluğu sonrası, Şizofreni.

Aliağa’da Doğru Psikoloğu Bulmak

Aliağa'da psikolog arıyorsanız, deneyimli ve danışanların sorunlarını anlayan iyi bir psikolog, sizin sağlık kültürünüze her zaman olması gereken bir kişiye dönüşecektir. İster Aliağa, ister çok daha az kalabalık bir ilçede yaşıyor olun. Her bireyin uzman bir psikoloğa ihtiyacı vardır. Güvenilir ve işini seven bir psikolog, hayata karşı her an hazır olmanızı zihninizi net tutmayı karşılaştığınız tüm kaygı, stres, fobi ve diğer sorunların üstesinden gelmeye yardımcı olur.  Sizi yavaş yavaş ortaya çıkan fakat fark edemeyeceğiniz depresyon belirtilerinden ve ister genetikten gelen, ister yaşam içinde oluşmaya başlayan diğer zihinsel sağlık sorunlarını anlamanızı sağlar. Aliağa’da iyi bir psikolog, aile danışmanı psikoterapist arıyorsanız Ege Pozitif Psikoloji Merkezi uzman psikolog ve aile danışmanı psikoterapist kadromuzun size bir telefon kadar yakın olduğunu bilmenizi isteriz. Hayat sizi bazen tek başına kalmış gibi hissettirse de hiçbir psikolojik problemin çözümsüz olmadığını bilmenizi isteriz.  

Aliağa'da psikolog arıyorsanız, bu makalelerimizi de yararlı bulacaksınız

Psikolog

Aleyna Yaman hk. ve daha fazlası için tıklayınız.

Emdr ve Çift Terapisti


İzmir Evlilik Terapisti ve Eş Terapisi

İzmir Evlilik Terapisti İzmir evlilik terapisti, evlilik terapisi işe yarar mi?Karşıyaka aile terapisi, sgk anlaşmalı…

İzmir Cinsel Terapist Hizmetleri

İZMİR CİNSEL TERAPİST İzmir cinsel terapist uygulayan ve bu alanda sıkça önerilen Uzman danışmanlar ile…

İzmir EMDR Terapisi Merkezi

İzmir EMDR Terapisi Nerede Yapılır? İzmir şehrimizde EMDR terapisi; Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek liderliğindeki…

Çocuklarda Sıkça Görülen 9 Psikolojik Sorun

Çocuklarda Sıkça Görülen 9 Psikolojik Sorun Kaka tutma hastalığı, kaygı bozukluğu olan çocuğa nasıl davranmalıyım?…

Yetişkinlerde Sıkça Karşılaşılan Psikolojik Sorunlar

Panik Atak Panik atak görünen gerçeklikte bir tehlike veya gerçek belirgin bir neden olmamasına rağmen…

 

Pedagog

Batıkan Polat hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Çocuk Ergen Uzmanı & Oyun Terapisti

Psikolog Kadromuz