Buca Pedagog - Çocuk Ergen Psikologu

Buca Çocuk Ergen

İzmir Buca pedagog, Şirinyer pedagog, İzmir Buca çocuk ergen psikologu, çocuk psikologu, Buca çocuk ergen psikiyatrisi, pedagog İzmir Buca, Buca kadın doğum hastanesi pedagog, Buca Şirinyer pedagog, arıyorsanız İzmir de bir çok şubesi olan Ege Pozitif Psikoloji alanında uzman çocuk ergen psikologlarıyla hizmetinizde. Yıllardır sadece çocuk ve ergenler ile çalışan pedagog kadromuz, her hafta Ar-ge çalışmalarıyla tüm güncel ve çözüm odaklı terapi yaklaşımlarıyla ön plana çıkan terapileri takip etmektedir. Ebeveynler Çocuklarına Uzman Desteği Alacağını Açıklamalıdır; Çocuğa bunun açıklaması yapılırken şunlara dikkat edilmelidir:
  • Neden psikologa gitmesi gerektiği konusunda dürüst olun. Sizi endişelendiren durumu çocuğunuza söyleyin.
  • Kimden yardım alınacağını çocuğa doğru bir şekilde aktarın. “Bir doktora/öğretmene/ablaya/abiye” gideceğiz yerine bir “psikolog”dan yardım alacağınızı dürüstçe söyleyin. Bu kişiyi, çocuğun içinde bulunduğu durum hakkında konuşacağı ve bu durumla başa çıkma konusunda ona yardım edecek biri olarak tanımlamalısınız.
  • Çocuğunuza, psikolog ile çalışmanın bütün aile için faydalı olacağını söyleyin.

Bu süreçte, terapinin ve tedavinin nasıl ilerleyeceği ilk görüşme sonrasında uzman tarafından belirlenerek uygulamaya konur. Pedagog, buna karar verirken çocuğun yaşadığı problemlerin yanısıra eğitim ve zeka seviyes, ailenin sosyal ve kültürel yapısı, ailenin eğitim düzeyi, aile içi ilişki dinamiklerini de göze alır. Önemli olan çocuğun ya da ergenin terapistin yanında kendini rahat ve huzurlu hissetmesi ve therapist ile arasında güven bağının oluşmasıdır. Danışan ile terapist arasındaki uyum, sürecin olumlu geçmesi açısından oldukça önemli temel bir güven ilişkisi üzerine kurulmuştur. haftaiçi 20.00 a kadar ve cumartesi - pazar açıktır.

İzmir Evlilik Terapisti ve Eş Terapisi

İzmir Evlilik Terapisti İzmir evlilik terapisti, evlilik terapisi işe yarar mi?Karşıyaka aile terapisi, sgk anlaşmalı…

İzmir Cinsel Terapist Hizmetleri

İZMİR CİNSEL TERAPİST İzmir cinsel terapist uygulayan ve bu alanda sıkça önerilen Uzman danışmanlar ile…

İzmir EMDR Terapisi Merkezi

İzmir EMDR Terapisi Nerede Yapılır? İzmir şehrimizde EMDR terapisi; Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek liderliğindeki…

Çocuklarda Sıkça Görülen 9 Psikolojik Sorun

Çocuklarda Sıkça Görülen 9 Psikolojik Sorun Kaka tutma hastalığı, kaygı bozukluğu olan çocuğa nasıl davranmalıyım?…

Yetişkinlerde Sıkça Karşılaşılan Psikolojik Sorunlar

Panik Atak Panik atak görünen gerçeklikte bir tehlike veya gerçek belirgin bir neden olmamasına rağmen…