Çeşme Pedagog ve Çocuk Ergen Psikologu

Çeşme'de Çocuk Psikologu

Çeşme pedagog, İzmir Çeşme pedagog, Çeşme çocuk ergen psikologu, pedagog İzmir Çeşme, İzmir Çeşme çocuk psikolog arıyorsanız alanında uzman pedagog ve çocuk ergen psikologlarıyla İzmir de 5 ilçe de hizmet veren Ege Pozitif psikoloji ekibimizi inceleyin. Çocukla Psikoterapide Kullanılan Diğer Yöntemler
  • Grup Terapi: Grup terapisi özellikle utangaçlık, içe kapanıklık, yalnızlık gibi sosyal problemler yaşayan çocuklar için uygulanan, sosyal iletişimleri geliştirerek çevreleriyle kuvvetli sosyal bağlar kurmalarına yardımcı olmayı amaçlar.
  • Bilişsel Davranışçı Terapi: Bilişsel davranışçı terapi özellikle ilgi çekme, fobiler ve takıntılı davranışlar sergileyen çocuklarda tercih edilen bir terapi yöntemidir.
  • Aile Terapisi: Aile içinde boşanma, ayrılık, sevilen bir kişinin ölümü, ekonomik zorluklar gibi problemler çocuklar için uygulanan aile terapisinde psikolog ailenin tüm fertleriyle bir araya gelerek aralarındaki bağı kuvvetlendirmeye ve iletişim problemlerini gidermeye yardımcı olmayı amaçlar.
  • Evden Kaçma: Ergenlik döneminde ailenin önemi azalır ve aile içi çatışmalar sıklıkla yaşanır. Ergen ailesinin onu anlamadığını, ailede artık çocuklarının çok değiştiğini ve onları sevmediğini düşünür. Evden kaçma genelde uzun sureli olmaz ve ergenler evden çok uzaklaşmaz. Bunun yanında evlenme amaçlı evden kaçmada görülebilir. Genelde sosyal destek yetersizliğinden evden kaçma davranışı görülür.