×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/307

Ecem Hazel Bütün Psikolog İzmir

Psikolog 

Ecem Hazel Soyalp

Aile & EMDR Terapisti

 

Evli ve iki kız çocuk annesi 1989 doğumlu uzmanımız; Ege Pozitif Psikoloji Karşıyaka şubemizde aile, çift ve yetişkin psikoterapisi üzerine danışan almaktadır. 2012 yılında üniversitede psikoloji eğitimini tamamladıktan sonra çocuk, ergen ve yetişkin ile çalışmıştır. Ancak 2015'den itibaren sadece yetişkin psikoterapisi üzerine uzmanlaşmıştır. Özel olarak psikodrama eğitimi (4yıl), emdr, dinamik psikoterapi, aile terapisi ve şema terapi eğitimleri gibi bir çok eğitim almıştır.

DANIŞAN YORUMLARI

Ecem Hazel Soyalp danışan yorumları tavsiyeediyorum.com ve doktortakvimi.com dan aınmıştır.

A....

 
 
Doğrulanmış kullanıcı
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Diğer

Ecem hanım ile bugün 3. görüşmemizi gerçekleştirmiş olmamıza rağmen nokta atışı tespitleriyle farkındalığımı arttırdı. Almış olduğum karar neticesinde ne kadar doğru bir seçim yaptığımı gördüğüm için şanslı hissediyorum ve kendisiyle çalışmaktan son derece mutluyum. Teşekkürlerimle

 H...
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Randevu

Engelleri aşmakta kendinize olan inancinizla birlikte Sizin, Siz olmanızda kendinize güvenme yolculuğunda uzmanlığı ve insanlığı ile güven veren Harika bir Yol Arkadaşı...
Daim olması dileğiyle...
İYİ Kİ ECEM hanım...

 G...
 
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Randevu

Teşhisi konulmuş bipolar bozukluğum var. Uzun yıllar inişli çıkışlı bir tedavi süreci yaşadım. Hastalığın hayatıma yaşattığı olumsuz etkilerden dolayı ciddi sıkıntılar yaşadım. Başta ben ve ailem bu sıkıntılardan çok kötü etkilendik. İlaç tedavime destek olarak Ecem Hanım'la başladığım terapi süreci, 20 yıldır gittiğim onlarca terapistin aksine, hayata çok olumlu ve farklı yönlerden bakmama vesile oldu. Daha önceki gittiğim psikologların aksine Ecem Hanım, seans esnasında sizin bir insan olduğunuzu hissettiriyor.

 H...
 
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Psikoloji Randevusu

Dış görünüşüm ile ilgili bazı takıntılarımı sebep göstererek başlamıştım. Daha sonrasıda kendimi ifade ettikçe fark ettik ki daha farklı ve çocukluk travmalarına dayanan bir sorunum varmış. Terapi seansların her birinde ailem ve çevrem hakkında farkındalığım artarken kendimi de daha yakından tanıdım. Aynı zamanda her duygumu ifade edebilmeyi öğrendim. Sonucunda da Ecem hanımla birlikte yaptığımız düzenli randevular yaklaşık 1 yılda büyük bir dönüşümü gözler önüne sermiş oldu diyebilirim. Hem arkadaşlarım hem ailem en önemlisi de kendim buna şahit oldum. Şimdi ise tedavim bitti. Her şey için teşekkür ediyorum kendisine.

 F....
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Bireysel Terapi

Ben yaklaşık 9 aydır Ecem hanımdan psikolojik destek alıyorum. Önceden yalnız başıma yaşamaktan çok korkardım fakat ben artık İstanbul’da tek başıma öğrencilik hayatı yaşıyorum ve bu süreçte karşıma çıkan tüm zorlu süreçlerin üstesinden en sağlıklı şekilde gelebildim. Eskiden bir türlü üstesinden gelemediğim ve beni çok zorlayan düşüncelerimin üstesinden gelebildim. Ben artık korkularımı en doğru şekilde yönetebiliyorsam ve hayatım da karşılaştığım zorlukların üstesinden gelebilen güçlü bir bireysem tüm bunları Ecem Hanım’a borçluyum. Kendisi hem psikolog olarak çok başarılı hemde kişilik olarak çok iyi bir insan.

 G...
 
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • EMDR Terapi

Ne yaptığını kesinlikle bilen ve emin adımlarla ilerleyen bir hekim. Ecem hanımla ilk başladığımız seansta bu yana farkındalıklarımın artmasına sebep oldu. Çok memnunum

 S...
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Bireysel Terapi

Psikoterapi sürecine başlama sebebim panik-atak problemimle baş edebilmek ve özellikle özgüven eksikliğinin temelinde yattığı olumsuz duygularımı yenebilmekti.Yaklaşık bir yıldır seanslara katılmaya devam ediyorum,özellikle panik atak problemimi tamamen yendim.Her seansımızın bana bir çok olumlu şey kattığını düşünüyorum.Ecem Hanım alanında başarılı,anlayışlı ve empati yapabilen bir uzman.

E...

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Terapi sürecinde ki çaba ve azminizden dolayı sizi kutluyorum. Aldıklarınızı dönüştürme konusunda çok sarf ettiniz. sürecinize eşlik etmeme olanak sağladığınız için teşekkür ederim.

F....

 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Psikoloji Randevusu

Ecem hanıma yaklaşık iki senedir gidiyorum. Sağlığım ve özel hayatımla ilgili zor bir dönemim oldu. o süreçte tanıştım kendisiyle. hayata ve kendime olan bakış açım yeniden şekillendi. problemlerle başetme kapasitem arttı. Ecem hanım sayesinde artık hayata daha farklı bakıyorum ve kendimi daha güçlü hissediyorum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 D...
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Psikoloji Randevusu

Ecem hanım ile seansa başlamadan önce işimle ve özel hayatımla ilgili çok büyük sıkıntılarım vardı. İlk başlarken çok tereddütlüydüm. Sürekli erteliyordum. Bir gün internette gezerken karar verdim. Kendisinin sosyal medyadaki çalışmaları bana güven verdi ve terapi sürecine başladım. İlk gittiğim andan itibaren çok güzel bir süreç geçirdim. Ecem hanım bana güven veren, alanında uzman bir psikolog. 4 haftalık bir süreç geçirdik ve sürecimiz devam ediyor. Seanslardan sonra daha özgüven sahibi oldum. Öncesinde istediğim bir şeyi talep etmekten çekinirdim ama şimdi öyle değilim. Ben kendisinden memnun kaldım.

 S....
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ege Pozitif Psikoloji • Bireysel Terapi

Birkaç aydır Ecem Hanım'dan annemle birlikte yas sürecimizle ilgili destek alıyoruz ve bu sayede bu dönem bizim için daha farklı geçiyor. Ayrıca. kendisinin yönlendirmeleriyle bu süreçte kendimizle ilgili birçok farklı şeyi keşfettik ve görüşmelerimiz hala devam ediyor Olaylara çok profesyonelce yaklaşıyor ve sizi gerçekten anladığınızı hissediyorsunuz. Kendisi her zaman yardıma hazır ve görüşme sırasında kendinizi çok rahat ediyorsunuz. İyi ki Ecem Hanım'la karşılaşmışız diyorum ve herkese öneriyorum.

 E....
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ege Pozitif Psikoloji  Bireysel Terapi

Ecem hanıma yaşantımı rahatlatmak ve daha sürdürülebilir hale getirmek için gittim. Hayatımı ve duygularımı anlamam konusunda yönlendirmelerde bulundu ve farkındalığını arttırdı. Sürecimiz hala devam ediyor. Başarılı şekilde sonlandırmama yardımcı olacağı konusunda güveniyorum.

 F...
 
 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ege Pozitif Psikoloji  Aile Terapisi

Ecem hanıma çift olarak yaşadığımız sorunlara çözüm için gitmiştik fakat sorunlarımızı çözüp bize göremediğimiz aslında yaşamamız gereken şeyleri bizim aramıza bir hiçkimse gibi girip gösterdi.İlgisi ,çözümlemeleri ve tavsiyeleri gerçekten doğru ve güzel. Mantıklı ve saygıyla yaşamak isteyen herkesin ihtiyacı olan bir destekçi.Çift olarak danışmayı düşünenlere öneriyoruz.Teşekkürler.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

D...

 
Doğrulanmış kullanıcı
 
Konum: Ege Pozitif Psikoloji  Aile Terapisi

Çift olarak yaşadığımız bir sorun sebebiyle Ecem hanıma danıştık , bizi özenle dinleyerek sorunumuz hakkında ve çözümü ile ilgili bizi bilgilendirdi.
Eşimle birlikte çok memnun kaldık ve terapi sürecimize Ecem hanım ile devam etmeye karar verdik .
Umuyorum ki en kısa sürede sonuç alacağız

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

F...

 
 

Biz çift terapisi olarak başladık Ecem Hanım'a.Bizi baya yola koydu.Eşimin ve benim bakış açım değişti.Evliliğimizi kurtardı.Ecem Hanım sorunu alıp yumuşatıyor ve size bir yol çiziyor.Çok güleryüzlü, ilgili, saat konusunda ne zaman arasak bize yardımcı olmaya çalıştı.Çalışma saatleri dışında da her zaman bize destek oldu.Hala görüşüyoruz kendisiyle.Problem gördüğüm arkadaşlara da Ecem Hanım'ı öneriyorum.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim .

 

Kaygı bozukluğum vardı.Özellikle uçak korkum vardı.Ecem Hanım'a geldim ve bana baya yardımcı oldu.Şu anda uçak korkumu yendim ve artık kaygı seviyem olabildiğince düştü.Farklı konularda da devam ediyorum kendisiyle.Çok memnunum.Kendisi çok profesyonelce yaklaşıyordu.Bu çok güzeldi.Kesinlikle yargılayıcı bir davranış görmedim.Gayet sıcak ve aynı zamanda profesyonelce davranış gördüğüm için devam ediyorum. Tedavi olabildiğimi görüyordum.Bu yüzden halen devam ediyorum.Bir iki kere uçağa binecektim ve panik atak yaşamıştım.Bu durumlarda da her zaman kendisine ulaşabildim.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

E...

 
 

Benim panik atak durumum vardı.O yüzden kendisiyle iletişim haline geçtim.Bana iyi geldi.Tavsiye edebilirim kendisini.Benim uçak korkum vardı, psikolojik bazı sorunlarım vardı.Ecem Hanım'ın konuşmalarından sonra uçak korkusu olayında daha rahat uçağa binebildim.Aralıklarla görüştüm kendisiyle.Baya bir etkisini gördüm.Rahatlattı beni.Karşılıklı konuşurken anlatımı çok rahatlatıcı bir ortam yaratıyor.Sakin.Benim seviyeme inip çıkabiliyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz teşekkür ederim.

 

6 yaşındaki çocuğumuz ile alakalı Ecem Hanım'dan yardım aldık.Bizi gerçekten çok doğru yönde yönlendirdi.İlkokula başlama sürecinde bize çok çok yardımcı oldu.Davranışları açısından, bizim ebeveyn olarak çocuğa davranışlarımız açısından baya yararı oldu.O yüzden ara ara yine gidiyoruz Ecem Hanım'a.Çok çok memnun kaldık.Bizi o kadar rahatlattı ki görüşmelerimizde, o yüzden her görüşmeden çıktığımızda kafamızda hiçbir soru işareti kalmadı.Anne ve çocuk olarak bir sürü soru işareti vardı.Kafamızda hiçbir soru işareti kalmadı. Hem psikolojik anlamda hem de dersleri konusunda evin içinde de ,okulda da çok daha iyi yönde ilerleyebiliyor çocuğumuz. Ecem Hanım'ın çocuğumuzla iletişimi de çok çok iyi.Dikkati dağınık bir çocuktu.Ecem Hanım kendisini çok iyi bir şekilde dinletti.Çok iyi sonuçlar aldık.Çok çok tavsiye ediyoruz kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

 

2.sınıfa giden bir oğlum var.Onun için ödev konusunda nasıl davranmamız gerekir,dikkat konusunda nasıl hızlanabiliriz anlamında terapiler almıştık Ecem Hanım'dan.Bunun sonrasında çift terapisi de aldık.Hem çocuk üzerinde hem de ilişkimiz üzerinde çok güzel geri dönütler aldık.Ecem Hanım bize çok yardımcı oldu.Ara ara terapilere devam ediyoruz. Ecem Hanım kişiyi çok iyi anlayan ve kendimizi çok rahat hissetmemizi sağlayan, bir arkadaş gibi yakın hissederek yaklaşan biri. Elektriği çok pozitif olduğu için kendimizi çok yakın hissettik.Kendimizi daha rahat ifade edebilmemizi sağladı.Çok sempatik ve enerjisi çok yüksek olduğu için çocuğun seviyesine indi ve onun dilinden konuştu.Onun anlayacağı dilden anlattı.Oğlumdan bir daha gidelim geri dönüşünü aldım.Ecem Hanım'a geldiği için çok mutlu.Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

 

Ecem Hanım ile yaklaşık 6-7 seans yaptık.Hem özel hayatımda, hem de iş hayatımda,kişisel ilişkilerimde hayır diyememe sıkıntım vardı.Özellikle bu konuda yaptığımız çalışmalar sonucunda iyi bir yol kat etmiş durumundayım. Biraz daha özel hayatımda, kişisel görüşlerimi, düşüncelerimi rahat ifade etme konusunda yol kat ettim kendisiyle.Güzel bir süreç oldu.Olumlu yönde ilerliyorum ve devam etmeyi düşünüyorum.Ecem Hanım karşısındaki kişi ile iyi iletişim kuran bir bayan.İnsan ilişkileri,yaklaşımı çok pozitif.Her şeyden önce dinliyor ve gerçekten olumlu yönde yönlendirmeler yapıyor.Eksiklerime dikkat ederek gereken noktalarda beni uyarıyor.Çok canayakın,herhangi bir sıkıntımda zaman zaman ulaşabiliyorum kendisine, yardımcı oluyor. Yakın ilişki kurmak konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Enerjisinin sıcak ve güleryüzlü olması en önemli etken.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

 

Biraz daha farkındalığım arttı ve bakamadığım bir gözle görmemi sağladı.Ben çok pozitif bir enerji aldım.Yaklaşımı ve tutumu çok iyiydi.Gayet faydasını gördüm.Desteği benim için yeterli oldu ama ben kendisiyle devam ediyorum.Olayı analiz etmesi ve süreç içerisinde bunu takip etmesi gayet iyiydi.Güzel tespitleri var.Çok sakin ve sabırlı biri.Gerçekten iyi dinliyor,iletişim kurması çok güzeldi.İhtiyaç duyduğumda kendisini aramamı istedi.Bana çok yardımcı oldu.Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

  

 

Resim Galerisi

{gallery}307{/gallery}