Emdr Terapisi Nedir

Bornova Emdr Terapisi

İzmir Emdr terapisi psikolog, emdr terapisinden fayda görenler, emdr terapisinin zararları, Emdr terapisi görenlerin yorumları, emdr işe yarar mı? emdr ile unutabilir miyim, panik atak emdr terapisi, izmir bornova emdr terapisi, izmir bornova emdr terapisti arayanların tüm sorularının cevapları burada daha fazlası için arayıp bilgi alın. Emdr terapisi nedir nelere iyi gelir yazının devamı için TIKLAYINIZ Ege Pozitif Psikoloji İzmir de Alsancak, KArşıyaka, Aliağa, Gaziemir, Bergama da şubesi olan bir psikoloji merkezidir.

Emdr Terapisi Nedir

Emdr terapisi türkçesi göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yenden anlamlandırma demektir. Dünya da ilk ortaya çıkışı travma yani travmatik insanlarla ile yapılan çalışmalarda travmayı tamir etme de çok etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak şuanda emdr terapisi bütün psikolojik sorunlarda etkili olduğu kanıtlanmış bir psikoterapi yöntemidir. Yani travmayı ve olumsuz anıları sıfırlama da çok etkili bir yöntemdir. Anı unutma değil ancak şuan sizi çok rahatsız eden bir anı İzmir emdr terapisi sonunda artık canınızı yakmayan hiç rahatsız etmeyecek bir konuma gelebilmektedir. Psikolojik sorunlara bakıldığında panik atak, kaygı bozukluğu, depresyon vb. nedeni geçmişte yaşadığımız olumsuz anıların birikmesi sonucu olur. Mesela Panik atak yaşayan bir kişinin hikayesinde ölüm, kanser, kaza, ameliyat, deprem travmaları, anne baba kavgası ya da şiddeti ya da aile de birinde evhamlı ve kaygılı birisi vardır ve bundan etkilenir: bu tarz anıların birikmesi sonucunda da kötü bri şey olacak kalp krizi geçireceğim tarzında olmsuz inançlar geliştirir ve bozukluk oluşturur. Emdr terapisi ile bu olumsuz anılar sıfırlandığı zaman psikolojik sorunlar ortadan kalkar. Emdr terapisi dünya sağlık örgütünün bile travmada önerdiği bir terapi yöntemidir.

Emdr Terapisinin Faydaları ve emdr terapisinin zararları

Emdr terapisi kişi seansları tamamladığı zaman herhangi bir zararı yoktur. Ancak danışan ilk seanslarda travma ile yüzleştiği için ya da yeni anılar (çözümlenmemiş çatışmalar varsa psikolojik sorunların nedeni genelde bu çatışmalardır) hatırlanırsa kişi seanstan çıktıktan bir kaç gün sonra kötü hissedebilir ama terapiye devam ettiğinde bu sorunlar çözülür. Genelde olan şey ise kişi rahatlamış ve sorunlarını çözdüğü için hafiflemiş hisseder. Bilimsel olarak herhangi bir zararı kanıtlanmamıştır. Emdr Terapisiyle ilgili daha ayrıntılı yazımız için tıklayınız Bilgi ve Randevu : Telefon: 0 538 442 93 88 Telefon: 0 2323812832 Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız    

EMDR TERAPİSTİ UZMANLARIMIZ

  Psikolog Ecem Hazel Bütün Hk. Tıklayınız Aile Danışmanı & Yetişkin Psikoterapisti
  Uzman Psikolojik Danışman Betül Salman Hk. Yorumlar için Tıklayınız Yetişkin Psikoterapisti & Evlilik Terapisi   Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek hk ve yorumlar için tıklayınız Aile Danışmanı & Emdr ve Cinsel Terapist Online randevu ve daha fazla danışan yorumları için; https://www.doktortakvimi.com/bayram-simsek-2/psikoloji-pedagoji-aile-terapisi/izmir   ÇOCUKLARDA sık görülen 7 psikolojik sorun için Tıklayınız Yetişkinlerde ilginç psikolojik sorunlar için Tıklayınız Evlilik ve Çift Sorunlarıyla ilgili yazımız için Tıklayınız CİNSEL sorunlarla ilgili Yazımızı okumak için Tıklayınız   Uzmanlarımız İzmir pedagog için TIKLAYIN. Bayram Şimşek, Uzm. Aile Danışmanı – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist Ecem Hazel Bütün, Aile Danışmanı & Yetişkin Psikoloğu Diğer uzmanlarımızı incelemek için İçin Tıklayın)