Gaziemir Pedagog ve Çocuk Ergen Psikolojisi Uzmanları

Gaziemir Pedagog ve Çocuk Ergen Psikolog Hizmetlerimiz

Gaziemir pedagog, çocuk ergen psikologu yönünden değerlendirildiğinde, tercih edilebilecek uzman kadrolar açsından zengin gözükebilir. Fakat nicelik içinde bu sefer pedagoji alanında hizmet veren başarılı ve güvenilir kişileri ve daha önemlisi çocuğunuza en uygun pedagogu seçme kararı daha zor bir hale gelir. İzmir Gaziemir merkezimizde İzmir'de pedagog olarak en beğenilen ve en çok olumlu yorum alan uzmanlar hizmet vermektedir. Yetişkin psikolog hizmetlerimiz yanında Pedagog Sude Kaplan pedagoji ve Nilay Tufan çocuk ergen psikoloğu olarak merkezimizde danışanlarımızı karşılar.

 

Yetişkin Psikologlarımız ise

Uzm. Klinik Psikolog

Cem Akdemir hk. tıklayınız.

Aile & Cinsel ve EMDR Terapisti

 

 

Uzm. Klinik Psikolog

Evşen ADIYAVUZ hk. ve daha fazlası için tıklayınız.

Ege Pozitif Psikoloji merkezlerinde çocuklarınız hakkındaki sıkıntılar ile ilgilenen 4 ayrı her biri pedagoji alanının farklı dallarında uzman pedagoglarımız hizmet vermektedir. Çocuklarınız ile ilgili tüm sorunları tek başınıza yüklenmek zorunda değilsiniz. Merkezlerimizde uzman çocuk ergen psikologlarımız da hizmet vermektedir. Çocuk ergen psikologlarımız, hayatınızı çocuklarınızı hakkında endişe seviyesinden sıkıntı seviyesine geçen sorunlar içinde kolaylaştırmak için size samimi desteklerini sunacaklardır. Gaziemir ilçesinde pedagog, çocuk ergen psikologu desteği arıyorsanız iletişim kanallarımızdan ve aşağıdaki numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

EGE POZİTİF PSİKOLOJİ Merkezleri – Gaziemir -  Alsancak – Karşıyaka

Hafta içi saat 20:00' a kadar ve Cumartesi - Pazar hizmet vermekteyiz. Pandemi dolayısı ile sıklıkla değişen sağlık kısıtlamaları yüzünden Cumartesi ve Pazar çalışma saatlerimiz için lütfen bizi arayınız. 

 

Not:  Diğer uzmanlarımız Karşıyaka ve Alsancak da hizmet vermektedir. 

GAZİEMİR PEDAGOG PSİKOLOG ADRES:

Gazi Mah. Sinema Sok. Atmaca İşhanı No:2 Gaziemir/İzmir

Randevu ve Bilgi

Telefon: 0 538 442 93 88

Telefon: 0 232 381 28 32

Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız  

 

 

EGE POZİTİF PSİKOLOJİ Merkezleri;

İzmir Alsancak

Karşıyaka

– Gaziemir

- Aliağa

- Bergama

Çocuk Ergen Uzmanlarımız

1992 doğumlu Uzman Klinik Psikolog Nilay Tufan evli ve bir çocuk annesidir. 

Başkent Üniversitesi Psikoloji  eğitimininden sonra İstanbul da klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. 

Meslek hayatında çocuk ve ergenlere ilgi duymasından ve çok sevmesinden dolayı çocuk ergen psikolojisi üzerine uzmanlaşmıştır.

Sadece çocuk ve ergen konusunda kendini geliştirip çocuk ergen terapisi yapmaktadır.

Nilay Tufan  randevu için Ege Pozitif Psikoloji kurumu ile ya da iletişim kısmında ki telefon numaralarından randevu alabilirsiniz.  Seans ücreti 2022 için 400 ia 500 TL arasında değişmektedir. 

Aldığı Özel Eğitimler:

Pedagojik Formasyon

Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi

Çocuk Testleri Uygulayıcı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Uygulayıcı Sertifikası

Projektif Testler Uygulayıcı Sertifikası

Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi

Çocuk ve Ergenlerde Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

EMDR Terapisi

Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R) Uygulayıcısı

Cinsel Terapi

UZMANLIK ALANI

Özellikle 18 yaş altı çocuklar üzerine uzmanlaşmıştır.

 • Çocuklarda Davranışsal Bozukluklar
 • Zeka Testleri – Moxo dikkat testi
 • Çocuklarda Kaygı ve Korku Bozuklukları
 • Kaka Tutma
 • Çocuklarda Okul ve Çevre Uyum Bozuklukları
 • Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite
 • Çocuklarda Öğrenme Bozuklukları
 • Çocuklarda Okul Korkusu
 • Selektif Mutizm (Seçici Konuşmamazlık)
 • Çocuklarda Konuşma Problemleri
 • Çocuklarda Yeme Bozuklukları
 • Çocuklarda Sınav Kaygısı
 • Çocuklarda Takıntılar ve Tik Bozuklukları
 • Çocuklarda Travma Sonrası Bozukluklar
 • Çocuklada Zeka Testleri -Gelişim Testleri
 • Çocukla Oyun Terapisi
 • Çocukla Masal ve çözüm odaklı terapi
 • Çocuklarla EMDR Terapisi

Nilay Hanıma yazılmış danışan yorumları aşağıdaki sayfadan alınmıştır.

http://www.tavsiyeediyorum.com/pedagog_39237_nilay_tufan.htm

P. E (Danışan)
IP: 288.3.110.YDY
13-09-2018
TavsiyeNo: 45321
Oncelikle herkese selamlar benim 11 yaşında kızım son bir aydır anneme babama desem bir şey olursa ben ne yaparım diye korkuyordu ne yapacağımı şaşırdım kızım çok değişti arkadaşlarından bile kacıyordu oynamıyor konuşmuyor ama herşeyden korkuyordu telefondan bilgisayar ve geceleri yanımıza geliyordu anne baba diye yanımıza gelirdi ve internet üzerinden araştırma içerisine girdim izmir de çocuk pededog diye aradım ve pededog Nilay u buldum ve hemen iletişim bilgilerinden kendisini aradım kızımı götürdüm ilk seansta konuştuk biz aile olarak bizi dinledi sonra kızımı bize yapmamız gereken kuralları anlattı bize aile olarak beraber hareket ettik sonra bir hafta sonra tekrar gittik kızımdakı kaygı bozuklukları korku inanılmaz derece de kayboldu tabi haliyle biraz olsada o bir aydan önceki sanki kızım değil di süper bir degisiklik vardı ben çok memnunum ben Nilay hanim hastalarına çok önem veriyor şu anda kızım ve ben kitap okuyor birlikte oyunlar oynuyoruz sizlere mutlaka tavsiye ederim saygılarımla
     22 Beğeni
 İlkay N (Danışan)
IP: 345.27.138.Z
31-10-2018
TavsiyeNo: 64532
Yaklaşık 2 ay önce Nilay Hamıma 4 yaşındaki oğlumu götürmeye başladık İlk seanstan itibaren büyük değişmeler oldu hayatımızda oğlum yatma saatini düzenledik tırnak yeme alışkanlığını en aza indirdik ve iletişimimiz oğlumla birden düzeldi Eşim de ben de Nilay Hanımın tavsiyeleri sayesinde oğlumuzla daha iyi iletişim kurar olduk daha öncede pedagog denemiştik eşim gelmek bile istemiyordu seanslara Nilay Hanıma ise bizzat kendisi de olmak istiyor bize verdiği tavsiyelerle oğlum daha uyumlu daha nazik bir çocuk oldu burdan da kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum
     14 Beğeni
 Feyza G (Danışan)
IP: 234.27.138.Z
21-10-2018
TavsiyeNo: 97542
Merhaba ben Feyza. Nilay Hanımı en çaresiz kaldığım bir anda internetten buldum.3 yaşında Anıl adında bir oğlum var,çalışmak zorunda olduğum için onu kreşe verdik ve hayatımız kabusa döndü.Oğlumda önce takıntı başladı sürekli kahverengi pantolon giymek istiyordu evden çıkamaz hale geldik.Takıntı işin içinden çıkılamaz bir boyuta ulaştı oğlum kıyafetini çıkarmak istemediği için banyoda yapamıyordu.Bir psikoloğa danıştığımda oğlumun nörolojik bir sorunu olduğunu çocuk nörolojisine götürülmesi gerektiğini söylediler ama Rabbim yanlış tedavilerle çocuğumun helak olmasını istemedi ki karşıma Nilay Hanımı çıkardı.Tavsiyeleri okuduğumda 1 kaç haftada hayatımız değişti diyorlardı eşimle inanamadık 1 kaç haftada ne olur ki dedik ama doğruymuş 1 kaç haftada değil 14 GÜNDE HAYATIMIZ DEĞİŞTİ.Oğlumun gece kabusları bitti ilk defa oğlum doğduğundan beri sabaha kadar deliksiz uyuyabildik.Benim hayatım Nilay Hanımı tanıdıktan sonra değişmedi adeta yeniden başladı.Nilay Hanım size sonsuz minnettarım oğlum sizin sayenizde mutlu bir çocuk oldu.Böyle zor durumda kalan ailelere hiç düşünmeden gitmelerini TAVSİYE EDİYORUM :)))))
     6 Beğeni
 Şükrü Y (Danışan)
IP: 54.154.144.ZY
01-10-2018
TavsiyeNo: 76453
öncelikle herkese selamlar bu satırları Didimden yazıyorum altı yıllık evliyim ve 4 yaşında bir oğlum var GAZİ olmam sebebiyle emeklliliği erken yaşta yaşıyorum bu sayede oğlum ve eşimle bolca vakit geçirme fırsatım var.Fakat aileden ırsi olan geç konuşma problemi ve fazla arkadaşı olmaması sebebiyle oğlumu özel bir okula gönderdim asıl maceranın başlangıç noktası bu oldu sonrası tam hüsran okuldan hemen hemen hergün telefon çocuğunuzda ağlama tuvalete çok sık gitme etkiliğe katılmama arkadaşlarıyla anlaşamama vs…vs.. vs…tabi evde ayrı dert okulun ne ismi ne fotografı duyduğu ve gördüğü an gerginlik. sürekli anlamsız panik hareketler arkadaş ismi bile duymak istemez oldu bize düşkün olan oğlum artık yokdu ki sadece biz değil kimse yokdu onun için tabi artık anne baba olarak kendi halinizi düşünün piskolojinizin nasıl olucağını bu tam 2 ay sürdü rehberlik öğretmenimiz sınıf öğretmenimiz müdür hepsi bir çare bulamadı sonuç . RAM rehberlik araştırma merkezine gitmemiz i söylediler ama gitmedim içimde hala soru işaretleri vardı kendi ilkokul öğretmenimi buldum durumu onunla ve ortalama 25-30 yıl öğretmenlik yapmış eli öpülesi öğretmenlerle görüşdüm hepsi gitmemize gerek olmadığı başka bir okula verin dediler tabi bu arada okula göndermediğim gibi okula gitmeyeli 5 ay olmuşdu başka bir okula verdim sorunlar biraz daha azdı özel bir çocuk gelişim uzmanı araştırırken bir akrabam sayesinde Nilay Tufan hanımın iş yerini görüp haber vermesi sonucu internetten Nilay hanımı araştırdım sonuç yorum tavsiye güzel telefon ile aradım samimi ve sıcak bir insan tek bir sorun kalmışdı burdan izmir e gitmek, gittim tanıştık durumumuzu konuştuk herşey aslında çok basit bir olay çıktı dikkat dağınıklığı ve hareketlilik ayşenır hanımın tavsiyelerine harfiyen uyduk televizyon bilgisayar cep telefonu hayatımızdan çıktı ve basit kelime oyunları yaptık ama ilk bir hafta herşey başa sardı hırçınlık diz boyu oldu ama yılmadık devam ettik şimdi ise aradan bir ay geçti oğlum hem okulda hemde evde olduğundan daha iyi asıl sorun olan konuşma ise bir ay içerisinde okadar değiştiki inanamadık her gün okuluna giderken bahçedeki çiçeklerden koparıp öğretmenine götürüyor ARTIK ÇOCUĞUMUZDA MUTLU BİZDE MUTLUYUZ ÇOK SAĞOLUN NİLAY HANIM ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN……….. ARTIK OĞLUMUN İKİNCİ TEYZESİ SİZSİNİZ ÇOK SAĞ OLUN…
     2 Beğeni
Nilüfer   (Danışan)
IP: 99.225.345.TH
01-04-2019
TavsiyeNo: 206103
Kızım okula başladıktan sonra bazı problemler yaşamaya başladık.Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Nilay Hanımla tanıştık. İlk tanıştığımız anda güleryüzü ve ilgisi bize güven verdi. Kendisi ile yaptığımız görüşmeler sonrasında problemlerimizin çözümü için hem kızıma hem de bize çok yardımcı oldu. Nilay Hanım’a ilgisi ve güleryüzü için çok teşekkür ederiz.. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz.
      Beğenin
 Neslihan (Danışan)
IP: 456.230.139.YLB
22-03-2019
TavsiyeNo: 107563
Merhaba, arkadaşımın tavsiyesi üzerine Nilay hanımla tanıştım. Çocuğumuzun
psikolojik sorunları üzerine yardım aldık. Desteğiyle birçok davranışımızı yeniden
düzenledik. Sadece çocuğumuza yardım etmedi, aile hayatımızı da çok yardımcı oldu. Bu
yardımlarından dolayı Nilay hanıma çok teşekkür ediyoruz ve herkese tavsiye
ediyoruz. Bize yardımlarının yanı sıra güler yüzlülüğü, mütevaziliği ve kibarlığını da
belirtmek isteriz.
      1 Beğeni
 Aysegul z  (Danışan)
IP: 4.23.15.YJZ
01-02-2019
TavsiyeNo: 208709
Nilay hanımın yaşadığım sağlık sorunlarımdan etkilenen kızımın ergenlik döneminde girdiği bunalımdan kurtulmasında çok büyük emeği oldu. Gençlerle kurduğu iletişim, ergen ile aile arasında kurduğu köprü oldukça başarılı. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Her zaman güler yüzlü, samimi bir o kadar da mesafesini bilen bir kişi.
      Beğenin
 Ayla (Danışan)
IP: 58.173.129.FT
02-02-2019
TavsiyeNo: 118656
Aslında Nilay Hanım için söylenecek o kadar çok söz var ki,ama kullanılacak tüm sözler yerine sadece ”mükemmel” sözcüğü kafi gelecektir.Ben internette yaptığım araştırma sayesinde rastladım Nilay Hanım’a ..Hemen aradım,bir danışanı ile görüşmede olmasına rağmen,beni geri çevirmedi;görüşmede olduğunu,beni hemen arayacağını söyledi ve 30 dk bile geçmemişti ki,beni aradı.O günden beri de görüşmelerimiz devam ediyor.Görüşmeleriniz sadece ofisindeki seanslarla sınırlı kalmaz;telefonla,SMS ile,e-mail ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Ve tahmin edemeyeceğiniz kadar kısa sürede size geri dönüş yapacaktır;çok şaşıracak,çok rahatlayacaksınız.Seminer sürecinde bile,çok zor ve stresli bir şehirde vazife yapmasına rağmen,hiçbir mailimi cevapsız bırakmamıştır;Kendisini danışanlarına,danışanlarının mutluluğuna,başarısına adamış;en önemlisi maddiyatı düşünmeyen,bir uzmandan ziyade size bir dost,bir arkadaş gibi yaklaşan mükemmel bir insandır. Mükemmel insan sözcüğü içerisine; branşında donanımlı,profosyonel,uzman ; sıcakkanlı, samimi,güleryüzlü,saygılı,nazik,zarif………o kadar çok şey sığdırabilirsiniz ki!!.. Görüşmelere başladığınızda,pek çok danışanı gibi,siz de keşke diyeceksiniz;’Keşke daha önce arasaymışım Nilay Hanım’ı ..Sizlerin huzurunda Nilay Hanım’a yardımları,desteği, gösterdiği çaba ve sabrı için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.Dünyada güzellik adına ne varsa sizin ve ailenizin ve sevdiğinizin olsun Nilay Hanım..Sağlıklı,mutlu bir ömür diliyorum.Saygılar.
      2 Beğeni
Ezgi (Danışan)
IP: 28.190.113.YWF
04-01-2019
TavsiyeNo: 21644
Nilay hanım güleryüzlü, samimi ve çok anlayışlı bir insan. Yaşadığınız her türlü problemi paylaşabilmeniz için gerekli güven hissini verir ve problemlerinizle mücadelede size destek olabilecek kapasiteye sahiptir. sizi ve ne istediğinizi anlamaya çalışır ve ona göre hareket eder. Kesinlikle tavsiye ederim.
      1 Beğeni
 Dilek (Danışan)
IP: 346.54.209.ZJ
01-03-2019
TavsiyeNo: 18603
Merhaba, ben üç çocuk annesiyim, en büyük oğlum 7 yaşında kardeşlerini kıskanıyor ve sürekli dövüyordu. Nilay  Hn.’la seanslara başlayınca oğlumda kardeşlerine daha güzel davranmaya başladı. Davranışları kardeşlerine karşı düzeldi, daha sakinleşti. Nilay Hn. güler güzlü ve çocuklarla iletişimi çok kuvvetli bir psikolog. Kendisine gösterdiği özenden dolayı teşekkür ediyorum.
      2 Beğeni
 Aylin (Danışan)
IP: 81.214.78.JJ
12-03-2019
TavsiyeNo: 108602
15 yaşındaki oğlum ergenlik dönemini biraz çalkantılı geçirdiği için bir yardım aldım. Nilay Hanım öncelikle çok sempatik, güler yüzlü bir insan Hayatlarında desteğe ve kendilerini anlayan birine ihtiyaç duyanlar varsa gönül rahatlığıyla Nilay Hanım’a danışabileceklerini söyleyebilirim.
      2 Beğeni
 Deniz (Danışan)
IP: 112.154.103.YYC
15-01-2019
TavsiyeNo: 18585
Sınav stresim nedeniyle gittim. Gitmeden önce tereddütlerim vardı fakat tanıştığımız gün çok sevecen ve samimi buldum. Daha sonraki zamanlarda da bunu fazlasıyla bana hissettirdi. Kendime güvenmemi sağladı ve beni yapabileceğime inandırdı. Karşılaştığım sorunlarla nasıl baş etmem gerektiğini öğretti. Şimdi sınavlarıma daha mutlu girip mutlu çıkıyorum ve başarısızlıklarım beni üzmüyor. Desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.
      2 Beğeni
 L.K. (Danışan)
IP: 98.146.228.YL
23-02-2019
TavsiyeNo: 17975
Nilay Hanım ile birkaç seans görüşmemiz oldu. yaşları birbirine çok yakın 2 oğlum ile olan ilişkimizdeki çıkmaz durumlar hakkında görüştüm kendisiyle. çok sıcak ve rahat bir ortamda yaptığımız görüşmeler, benim çocuklarıma bakış açımı değiştirmeme yardımcı oldu. benim farklı bir pencereden bakmam onlarında davranışlarında olumlu değişikliklere sebep oldu. güleryüzlü ve sıcakkanlı olması sizin ona sorunlarınızı tüm açıklığıyla anlatabilmenizi sağlıyor. Bu anlamda samimi ve seviyeli hali ile benim gerçekten kendimi iyi hissetmemi sağladı.
      1 Beğeni
 Betül K. (Danışan)
IP: 376.219.154.YZK
22-01-2019
TavsiyeNo: 108944
merhaba 10 yaşındaki oğlum okuluna severek giden, ders çalışan bir çocuk olmasına rağmen aşırı heyecanlanması, dikkatini toplayamaması  gibi problemler ile derslerinde başarısızlıklar yaşaması, sınavlarında istediği notu alamaması beni rahatsız etmeye başladı. O dönemde huzursuz, öfkeli olması, her şeye kızması üzerine bir psikologdan yardım almaya karar verdim. Bir yakınımın tavsiyesi üzerine Nilay hanıma gittim. Oğlum, şu an okulunda başarılı, çevresi ile uyum içerisinde. Bu konuda herkese rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir insan.
      Beğenin
 Banu (Danışan)
IP: 58.230.134.YDB
25-01-2019
TavsiyeNo: 156941
Güler yüzlü, saygılı ve size yardımcı olabileceği her konuda elinden geleni yapar. danışanlarıyla güçlü bağı olan bir insandır. ihtiyacınız olduğu her konuda hep tam destek olur. güvenilir ve tabi ki sizi rahatlatan tavrı ile diken üstünde olmadan rahat rahat görüşebilirsiniz. kesinlikle tavsiye ederim…
      1 Beğeni
 Selvi (Danışan)
IP: 456.219.36.LC
20-01-2019
TavsiyeNo: 147927
Nilay hanımla bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım 10 yaşındakı kızımın ev ve okulda sorumluluk almama derslerine yeteri kadar özen göstermeme gibi sorunları için yardım aldım ilk görüşmemizden itibaren  çok olumlu gelişmeler kaydettik. kendisine çok teşekkür ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
      Beğenin
 Orhan(Danışan)
IP: 456.88.31.YWZ
14-01-2019
TavsiyeNo: 187847
Güler yüzlü sıcakkanlı ilgili yaklaşımıyla bizi misafir etti. guven ve huzur ortamında görüşmemiz gerçekleştirdik. bizim üzerimizde olduğu gibi oğlumda da oldukça olumlu bir etki birakti. simdi sürekli gitmek istiyor oğlum. oglumla iletisimde zorlandigimiz konular vardi. kural koymakta zorlandigimiz yerler vardi. yaklasimlarimizin nasil olmasi gerektigi konusunda öneriler ve bilgiler verdi. Her şey için çok teşekkürler iyi ki yollarımız kesişti.
      Beğenin
 Ayşe K (Danışan)
IP: 234.135.4.SFT
24-11-2018
TavsiyeNo: 156556
Çaresiz kaldığımda beklemekten çare olmadığını gördüğüm an bende sizler gibi işini iyi yapabilecek bir pedagog aramaya karar verdim. Nilay hanım güleryüzü, ilgisi sayesinde kardeşimin ve tüm ailemize çok yardımcı oldu. Kesinlikle aşılmaz gördüğümüz sorunları hiç bakmadığımız açılardan görmeye başladık, hem kardeşimi hem de kendimizi daha iyi tanıdık. İyi ki karşılaşmışız, içtenlikle tavsiye ediyorum.
      2 Beğeni
 SİBEL. (Danışan)
IP: 45.230.229.FL
21-12-2018
TavsiyeNo: 145471
Nilay hanımı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım Onunla sürece başladığımızdan beri hayatımda birçok şeyi dönüştürdüm ve istediğim yönde değiştirmeye de devam ediyorum. Kendimi tanıyıp kabul etmemde ve farkındalık kazanmamda çok büyük etkisi var. Benimle hem çok içten bir biçimde iletişim kuruyor. Görüşmelerimiz esnasında koşulsuz kabul edildiğimi hissetmek bile başlı başına iyileştirici bir etkiye sahip. Benim yanımda olduğu için ve bana destek olduğu için çok teşekkür ederim…
      1 Beğeni
 Y.A. (Danışan)
IP: 144.122.114.ZF
02-10-2019
TavsiyeNo: 111672
Nilay Hanımı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım. Onunla sürece başladığımızdan beri hayatımda birçok şeyi dönüştürdüm ve istediğim yönde değiştirmeye de devam ediyorum. Kendimi tanıyıp kabul etmemde ve farkındalık kazanmamda çok büyük etkisi var. Benimle hep çok içten bir biçimde iletişim kuruyor. Görüşmelerimiz esnasında koşulsuz kabul edildiğimi hissetmek bile başlı başına iyileştirici bir etkiye sahip. Benim yanımda olduğu için ve bana destek olduğu için çok teşekkür ederim.
     Beğenin
 E.A. (Danışan)
IP: 5.47.123.ZC
02-10-2019
TavsiyeNo: 111663
Nilay Hanım’a internet üzerinden araştırmalarım sonucu sınav kaygısı sebebiyle gittim. Gitmeden önce tereddütlerim vardı fakat tanıştığımız gün kendisini çok sevecen ve samimi buldum. Daha sonraki zamanlarda da bunu fazlasıyla bana hissettirdi. Kendime güvenmemi sağladı ve beni yapabileceğime inandırdı. Karşılaştığım sorunlarla nasıl baş etmem gerektiğini öğretti. Şimdi sınavlarıma daha mutlu girip mutlu çıkıyorum ve başaramamaktan artık korkmuyorum. Sınavlara artık daha rahat girebiliyorum. Desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin
 Buse Baltalılar (Arkadaş/Tanıdık)
IP: 88.230.146.WY
27-09-2019
TavsiyeNo: 111607
Nilay ile lisansımızı ve yüksek lisansımızı birlikte tamamladık. Kendisi çok yakın dostumdur. Lisans ve yüksek lisans dönemi boyunca çocuklar üzerine kendisini geliştirmiş olup stajlarını da çocuk psikoterapisi üzerine tamamlamıştır. Aynı zamanda sık sık mesleki bilgi paylaşımı yaptığım, bu konuda güvendiğim bir çocuk psikoloğudur. Çocuklara karşı pozitif ve samimi yaklaşımı çocukların iyileşme sürecinde çok etkili olmaktadır. Kendisini İzmir’de pedagog arayan herkese tavsiye ederim, sıcacık bir yaklaşımla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.
     Beğenin
 Psk.Dnş.Beril ÖZSOY
İzmir – Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
25-09-2019
TavsiyeNo: 111555
Nilay Hanım ile bir süredir birlikte çalışıyoruz. Kendisini çocuk konusunda oldukça geliştirmiş ve çıkan yeniliklere ilgili geliştirmeye de devam etmektedir. Bilgi birikimine önem verdiği kadar aileler ve çocuklar ile olan ilişkisine de aynı önemi vermektedir. Empati becerisi ve samimiyeti ile ailelere çok yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda çalışma arkadaşı olarak da çok başarılı. Yardımsever ve ortak çalışmalarda yeterliliğini göstermektedir. Kendisini ailelere tavsiye ediyorum.
     Beğenin
 Psk.Dnş.Gamze GÜDER
İzmir – Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
22-09-2019
TavsiyeNo: 111500
Nilay bir süredir beraber çalıştığım deneyimli ve başarılı bir iş arkadaşım. Kendisi çocuklarla ilgili kendini sürekli geliştiren ve yeniliğe açık bir profesyonel. Çocuklarla arası ve iletişimi oldukça başarılı ayrıca mesleki anlamda deneyimleriyle güvenebileceğiniz bir uzman. İş uyumluluğu ve sıcakkanlılığı da kesinlikle çok samimi bir şekilde size yansıyor. İzmirdeyseniz ve çocuğunuzla ilgili konuda danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız kendisi kesinlikle tavsiye edebileceğim bir psikolog.
     Beğenin
 Uzm.Psk.Deniz DOĞRUÖZ
İstanbul – Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
18-07-2019
TavsiyeNo: 110661
Psikolog Nilay Tufan ile İzmir’de merkez ve Aliağa’da hizmet veren Ege Pozitif Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nin kurucusu Klinik Psikolog Bayram Şimşek dostuma danisanlarimizdan birinin İzmir’deki bir yakını için tavsiye edebileceğim birini sordugumda tanışmış oldum. Bu alanda güvenilir birilerinin olması onemlidir. Yonlendirdigim aile özellikle bana Nilay Hanım’dan aldıkları hizmet ile ilgili teşekkür telefonu açtılar. Ben özellikle çalışma hayatında iyi işlerin takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Nilay Hanım’dan destek almak isteyenlere onu rahatlıkla tavsiye edebilirim. Profesyonel yaklaşımı takdire layıktır.
     Beğenin
 Psk.Kağan AY
İzmir – Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
08-07-2019
TavsiyeNo: 110465
Nilay Hanım İzmir’de çocuğunu güvenilir ve donanımlı bir pedagoga götürmek isteyen aileler için akla gelmesi gereken ilk kişi. Mesleki yeterliliğinin yanında, danışanlarla ilgilenmek ve bağ kurmak gibi sadece terapi odasıyla sınırlı kalınmaması gereken özelliklere de fazlasıyla sahip. Karar verip kendisiyle destek sürecine başlayanlar bunu görecektir. Çocuklarla çalışmak hassas bir konu ve bu hassasiyetin farkındaki uzman arayışı içinde olan ebeveynleri anlamak da gayet normal. Nilay Hanım pozitif enerjisi ve güleryüzüyle merkeze adım attığınız andan ayrılana kadar her an bu özellikleri size yansıtıyor. Çocuğunu önemseyen İzmirli anne babaların aklında ön sırada bulunması gereken uzman.
     Beğenin
 Uzm.Psk.Fadıl KARAKOÇ
Van – Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
07-07-2019
TavsiyeNo: 110455
Nilay hanımla bir eğitim vasıtasıyla tanışma fırsatım oldu ve sonraki süreçlerde de mesleki paylaşım ve eğitimler aracılığıyla da bir araya gelmeye devam ettik. Nilay İzmir ve çevresinde Çocuk Psikoloğu olarak hizmet veren Uzman Psikolog hüviyetine sahip bir meslektaşım. Geçen süre zarfında kendi mesleğini titizlikle icra etmeye çalışan ve danışanlarımın ruhlarına daha fazla nasıl dokunabilirim kaygısını güden özverili bir ruh sağlığı çalışanı gördüm. Bu anlamda İzmir’de tavsiye edebileceğim değerli bir meslektaşımdır kendisi.
     Beğenin
 Sedat RAHAT
İzmir – Psikolog / Psk.Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
21-06-2019
TavsiyeNo: 110244
Çocuk psikoloğu olan Nilay Nur Akbulut alanında çok iyi, çocuklar ile çok başarılı bir sekilde seanslara yürütmekte. Kendi alanına gayet hakime ve sürekli kendisini geliştirmektir. Aile ve çocuklar ile olan iletişim ve ilgisi sıcak ve ilgili biri. Çocuklar ile oyun terapisi ve EMDR çalışmakta ve başarılı bir sekilde yürütmektedir. Çocuklar ile ilgili sorunlarda her zaman yardım alabileceğiniz uzanan biri , çocuklar için danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederim.
     Beğenin
 Uzm.Psk.Bayram ŞİMŞEK
İzmir – Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)
13-05-2019
TavsiyeNo: 109703
Uzman Psikolog Nilay Tufan kendisini özellikle çocuklar konusunda kendini geliştirmiş, bir pedagog çocuk psikologudur. izmir de özellikle bu alanda kendini geliştirmiş uzman bulmak zor. Empati kurma, çok iyi bir dinleyici olma ve karşısındakini gerçekten anlama isteğiyle bir psikologda olması gereken pek çok özelliğe sahip olduğunu söyleyebilirim. Danışanlarıyla kurduğu iletişimde onların kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini sağlayarak çözüm odaklı yaklaşımlar sergiler. çocuklarla ve aileleriyle kurduğu sıcakkanlı ilişkisi sayesinde kendisini izmir de pedagog çocuk psikologu arayan herkese gönül rahatlığıyla öneririm

 

Çocuklarda yetişkinler gibi hayatlarında problemler yaşamaktadırlar. Bunlar bazen ebeveynleri başta olmak üzere biz büyüklerin anlamlandırabileceği bazen de gözümüzden kaçırabileceğimiz ama onlar için önemli sorunlar olurlar. Geleneksel bir çocuk yetiştirme anlayışı içinde bizim için detay ya da ufak olan konular kalabalık Gaziemir gibi bir ilçede hayatı öğrenmeye çalışan çocuklar için ilerleyen yaşlarda travmatik sonuçlara neden olabilecek konular olabilirler. Çocuklar gelişimsel süreçlerinde duygusal, davranışsal yaşadığı bu sorunlarla nasıl başa çıkacağını da bilemeyebilirler.Sorunları algılama, onlarda baş etme sistemleri biz yetişkinlerin ki kadar güçlü değildir. Hayatı öğrendikleri ve hayata yeni yeni atıldıkları bu evrelerde sorunları onları psikolojik olarak yıpratabilir. Sorunlarını biz yetişkinler gibi konuşarak ifade edemedikleri gibi davranışsal problemlerle atarlar. Bu kimi zaman tırnak yeme kimi zaman hırçınlık ve daha birçok sorunla kendini gösterebilir. Bunun yanında sosyal mesafelerin artması ile çocuklarda daha sık görülen hiperaktivite gibi aileler için ciddi sıkıntılar yaratan konular içinde pedagoglardan destek almak gerekmektedir. 

Çocuklar ergenliğe adım attıklarında ise hem yeni bir dünya da yaşamanın sıkıntıları hem kuşak farkının çok açılması sebebi ile aileler bu yeni karşılaştıkları sorunları çözmede yetersiz de kalmaktadırlar. Nüfus olarak kalabalık, yerleşim olarak yoğun bir ilçe olan Gaziemir ilçesinde yaşarken de pedagog aramak dahi sorunları yaşarken başlı başına ayrı bir sorun haline gelecektir.