Ecem Hazel Bütün Psikolog İzmir

Psikolog Ecem Hazel Bütün Psikolog Ecem Hazel Bütün

 

Psikolog

Ecem Hazel Bütün

Aile Danışmanı & Emdr Terapisti

Psikolog Ecem Hazel Bütün; İlkokul, orta okul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. 2012 yılında Haliç Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

Lisans eğitimi boyunca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde staj yaptı.

2013 Yılında İzmir’e yerleşti. 2015 yılında evlendi. İki kız çocuğu vardır.

Çağdaş Tıp Merkezi’nde psikolog olarak görev yaptı.

Görev süresince Bireysel, Çocuk-Ergen ve Aileler ile çalıştı.

2014-2016 yılları arasında Üstün Dökmen Küçük Şeyler Akademi’de Psikolog olarak görev yaptı.

Akademiye ait bir çok eğitim ve seminere katıldı. Görev süresince çocuklar ve aileler ile çalıştı.

Çocuk Gelişim Testleri , Çocuk Değerlendirme Testleri eğitimlerini aldı ve uyguladı.

Wisc IV çocuklar için geliştirilmiş Zeka Ölçeği Testinin Eğitimini tamamladı.

Çocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık (ÇEPS-101) Eğitimini tamamladı.

Yetişkinlerle çalışmak üzere Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi Eğitimi aldı.

MMPI Kişilik Envanteri Testi Uygulayıcı Eğitimini tamamladı.

2016-2018 yılları arasında paylaşımlı olarak kullandığı ofisinde; Yetişkin ve ailelerle çalışmaya devam etti.

2018 yılında Mimente’te Danışmanlıkta psikolog olarak çalışmaya başladı.

2019 da Ege Pozitif Psikoloji de Psikolog olarak başladı ve halen devam etmektedir.

2018 yılında Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı” unvanı almaya hak kazandı.

Halen İstanbul Psikodrama Enstitüsüne bağlı olarak Psikodrama eğitimine devam etmektedir.

Şu anda çalışmalarını yetişkin ve ailelerle sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

 Ecem Hazel Bütün psikolog, Ecem Hazel bütün iletişim, Ecem Hazel Bütün seans ücreti, muayene ücreti, Ecem Hazel Bütün izmir psikolog randevu için bilgi alın.

Uzmanlık Alanları (20 yaş üstü Yetişkin)

Bireysel Psikolojik Danışma (Panik atak, obsesif kompülsif bozukluk, kaygı bozukluğu, depresyon, ümitsizlik, aldatılma, aldatılan kadın vb.) özellikle panik atak, kaygı bozukluğu, kötü bir şey olacak korkusu gibi konularda özel uzmanlığı da vardır.

Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi (Aile içi şiddetli kavgalar, anlaşamama, iletişim kuramama, aldatılma, boşanma süreci, ayrılıkta kararsızlık)

Psikolog Ecem Hazel Bütün hakkındaki yorumlar:

https://www.doktortakvimi.com/ecem-hazel-butun/psikoloji/izmir sitesinden alınmıştır.

Hasta / Danışan Görüşleri

Zehra T. (Danışan)

IP: 37.154.131.YCD 20-02-2020

TavsiyeNo: 113766

2019 Temmuz ayından beri Ecem Hanım’ın danışanıyım. Kendisiyle geçirdiğim seanslardan memnun kalmakla birlikte, olumlu sonuçlar alıyorum. Hayata çok karamsar bakan, olumsuz yanlarını gören bir insandım. Bazı zamanlarda (mesela iş görüşmeleri) duygularıma ve kaygıma engel olamıyordum. Sayesinde artık kendimi kontrol edebiliyor ve bakış açısı olarak çok daha pozitif bakmaya başlıyorum. Kendisi bu anlamda danışanına karşı çok anlayışlı, asla yadırgamayan ve bazı şeyleri öngörebilen bir psikolog diyebilirim. Kontrol seanslarımız hala devam ediyor. Kendisinden çok memnunum.

Eren B.(Danışan)

IP: 178.247.136.YLC 31-01-2020

TavsiyeNo: 113362

İlk defa bir terapi sürecim oldu ve onda da çok memnun kalarak sürecime hala daha devam etmekteyim. 2 ay oldu görüşmeye başlayalı kendisiyle ve bu anlamda Ecem hanımın hayatımda olumlu anlamda değişimler olmasına destek olduğunu söyleyebilirim. Profesyonel olmakla birlikte samimi bir insan kendisi, bu ikisini bir arada bulundurması da bana çok değerli geliyor. Çok dikkatli bir şekilde dinliyor ve hem yaşadığım problemlere hem de kendi kişilik özelliklerime ilişkin farkındalık geliştirmemi sağladı. Şu an çok daha işlevsel bir yaşam tarzım var. Kendisine çok teşekkür ederim.

Esra H.(Danışan)

IP: 102.12.68.YC 25-01-2020

TavsiyeNo: 113268

Ecem Hanım’ dan eşimle birlikte çift terapisi olarak danışmanlık aldık. İlk seansımız birlikteydi. şimdi ayrı ayrı seans alıyoruz. Çok samimi davranması nedeniyle çok fazla rahat hissediyoruz kendimizi. Samimi,sıcakkanlı,tatlı bir danışman. Görüşme sonucunda baya etkili oldu. Henüz 3 seansa katıldık ama en azından daha sakin davranabiliyoruz. Özellikle iletişim konusunda yaptığımız hataların farkına varmak çok faydalı oldu. Seanslarımız devam etmekte.

Ceren D. (Danışan)

IP: 85.101.18.YJF 22-01-2020

TavsiyeNo: 113218

Kendisi son derece, nazik, dakik, danışanlarına son derece önem veren, titizlikle çalışan, güler yüzle yaklaşan, samimi bir psikolog. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine tercih ettim. Sonrasında son derece memnun kaldım. Görüşme sonunda hayata bakışım, olaylara bakışım değişti. Günlük hayatta daha sakin, daha az öfkeli oldum. Etrafımdaki kişilerde bu değişimi fark etti. suçluluk duygularımdan kurtuldum ve öfkemi doğru şekilde ifade etmeyi öğrendim. Şimdiye kadar gittiğim seanslardan memnunum, hala da devam ediyorum.

Burak R. (Danışan)

IP: 81.213.214.BW 15-01-2020

TavsiyeNo: 113127

Ben kendisi ile görüşmeye başladığımda çok ileri derecede panik atak hastasıydım. Toplu taşıma araçlarına, arabalara binemiyordum, tek başıma bir yere gidemiyordum. İlk seanstan sonra bile oradan çıkınca rahatlamış ve güvende hissettim. Hiçbir zaman psikolog taraftarı değildim, kendisine de öneri üzerine gittim. İlaç kullanıyordum, panik atağım çok yoğun derecedeydi. Artık çevremdeki herkeste bu durumumdan etkilenir hale gelmişti. Tesadüfen Ecem hanıma gittim, çok iyi geldi. 2. aydan sonra ilaçları kesmeye başladık. Şu anda ilaç kullanmıyorum ama terapiye devam ediyorum. Kendisinden çok memnunum. Konuşmaları beni etkiledi. Güler yüzlü ve negatiflik yok, pozitif olması hoşuma gidiyor.

Serap E.(Danışan)

IP: 176.220.176.Y 12-01-2020

TavsiyeNo: 113092

Ecem hanımla 6 aydır görüşüyoruz. İlk görüşme sebebim depresyondu. Çocuğumun olması ile birlikte başlayan ve 2 yıl boyunca devam eden problemlerim vardı. Bunların büyük bir kısmı eşimle alakalıydı. Kendisi problemlerime karşı ve bunların kaynağına karşı farkındalık kazanmamı sağladı öncelikle. Sonrasında en zorlandığım konu mükemmeliyetçi kişilik yapım ile alakalı çalışmaya başladık. Etrafımda ki insanlarla doğru bir iletişim kurmamı sağladı. Depresyon sürecinde olmama rağmen harekete geçebildim sayesinde. Aynı zamanda çok güler yüzlü biri ve size anlaşıldığınızı hissettiriyor. İşinde çok profesyonel, terapi sürecinde bazı testler uyguladı ve kişiliğimin bir çok fark etmediğim yönünü gördüm. Beni zorlayan özelliklerimi gördüm. Seanslarımız devam ediyor. Çok çok memnunum kendisinden. Etrafımda ihtiyaç duyan herkese tavsiye ettim.

Ömer B.(Danışan)

IP: 213.74.210.ZC 26-12-2019

TavsiyeNo: 112866

Ecem hanıma Aile danışmanlığı almak için gittik. Yaşının genç olması eşimde ön yargı oluşturdu ancak ilk seansta tüm ön yargısı ortadan kalktı. Ecem hanımla sürecimizde çok rahattık. Çok samimi ve sıcakkanlı. Konuşmadığımız birçok şey olduğunu fark ettik. İletişimsel hatalarımızın farkına vardık. Verdiği ödevler sayesinde yeni kurallar ve alışkanlıklar geliştirdik. Herkese tavsiye ederim.

Tunç D. (Danışan)

IP: 188.58.90.YF 22-12-2019

TavsiyeNo: 112808

Eşimle sıkıntılarımız vardı bu sebepten dolayı tercih ettik kendisini. Güler yüzlü ve insanlara olan ilgisi çok güzel. Gayet güzel sonuçlar aldık. Artı yönleri oldu. Eşimin ve benim bakış açımı değiştirdi. İkimizin birbirimize karşı nasıl tavır almamız gerektiğini bile düzeltti. Aile içerisinden çevresel ilişkilerimize kadar olan kısımda bile bize çok artıları oldu. Çekinmeden gidebilecekleri, açık açık her şeyi konuşabilecekleri tek yer bence. Herkese tavsiye ediyorum.

Buket A. (Danışan)

IP: 178.243.109.B 22-12-2019

TavsiyeNo: 112806

Beş yıldır takıntılarımdan dolayı hayatim çekilmez hale gelmişti. Her gün ellerimi yıkamaktan ve kıyafetlerimi değiştirmekten dolayı neredeyse yemek yemeğe bile vakit bulamıyordum. Kirlenme düşüncesi hayatımı tamamen ele geçirmişti. Daha önce aynı problemi yaşamış biri ile tesadüfen tanıştım. Ben söylemeden kendisi aynı problemi yaşadığını, artık bu problemi hiç yaşamadığını anlattı. O da bana Ecem hanıma mutlaka gitmemi önerdi. Bende randevu aldım ve gittim. Ben sorunlarımı anlattım. Kendisi bana Hemen başladık terapiye. Üçüncü seanstan sonra adeta her şey tersine döndü ve problemimi çözebileceğime inancım oluştu. Yaklaşık iki ay önce terapim bitti. Bu problemi yaşayanlar beni daha iyi anlayacaktır. Adeta yeniden doğdum. Ecem hocam size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. OKB rahatsızlığı olanlara mutlaka öneriyorum.

Aslı H.(Danışan)

IP: 78.190.217.YJC 15-12-2019

TavsiyeNo: 112725

Eşimle uzun ve güzel giden bir flört dönemimiz olmuştu, fakat iş evliliğe geldiğin de sorunlar, iletişim problemleri yaşamaya başlamıştık. Birbirimizi çok sevmemize rağmen yaşadığımız anlaşmazlıklar bizi vazgeçme noktasına getirmişti. Yakınımızın tavsiyesi üzerine Ecem hanımdan randevu aldık. Kendisinin samimi yaklaşımı ve profesyonelliği bizi çıkmazdan kurtardı. Aslında ne kadar basit sorunlar yüzünden problem yaşadığımızı ve nasıl sağlıklı bir ilişki yürütebileceğimizi görmüş olduk. Bunu evlilik sürecinden önce başarmış olmak bizi çok rahatlattı. Sonrasında biz başkalarına tavsiye eder olduk. Bize bu yolda destek olan ve mutlu bir evlilik sürdürmemizi sağlayan Ecem hanıma burdan teşekkürlerimizi sunuyorum. Kontrol seanslarımız hala devam ediyor. Benzer problem yaşayan herkese hiç tereddütsüz tavsiye ederim.

DAG (Danışan)

IP: 84.44.10.ZJD 03-12-2019

TavsiyeNo: 112564

Ecem hanıma çift terapisi için uzman ararken kendisi hakkında gördüğümüz pozitif yorumlar sayesinde ulaştık. Kendisi ilk görüşmeden itibaren sizi çok rahat hissettiriyor. Sorunlarınızı hem bireysel hem de çift olarak ele alarak yönlendiriyor. Alanındaki deneyimini görüşmelerde hissediyorsunuz, bu da size güvenilir bir iletişim kurma imkanı sağlıyor. İletişimindeyse uzak ve mesafeli olmak yerine samimi bir dil tercih ediyor. Yeni başvuranlar için bu yaklaşımın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte kendisiyle bireysel seans alma imkanı da bulduğum için hem çift hem de bireysel terapi için çok rahatlıkla önerebilirim. Çift sürecinin sonunda ilişkinizin devamıyla ilgili alacağınız kararda sağlıklı bir değerlendirme yapabileceğinizi hissediyorsunuz.

Hande k. (Danışan)

IP: 176.88.138.YBY 01-12-2019

TavsiyeNo: 112538

Bazı sıkıntılarımdan dolayı çok uzun yıllardır ilaç kullanan biriyim. Bu zamana kadar,birçok yol denedim.Artık yeni yollar denemeyi,hele de bir psikologla görüşmeyi istiyordum. Kendimi oldukça kötü hissettiğim bir dönemde arkadaşımın tavsiyesi ile ecem hanıma danışmaya karar verdim . arkadaşımın iyileşmesi ve süreci bana anlatması bunda çok etkili oldu tabi ki de. Arkadaşımında bana benzer sorunlar yaşadığı için ecem hanıma güvenim daha en başta arttı kötü günlerimin geride kalacağını ve arkadaşımın sürecini düşünerek kendisi ile terapilere başladık Daha ilk seanstan itibaren kendimdeki değişikliği hissediyor ve hayata karşı umutlanıyorum Bu güzel duygu ve hislerimi herkesin yaşaması dileğiyle çok değerli ecem hanımı herkese tavsiye ediyorum .

Zafer A. (Danışan)

IP: 78.164.47.WZ 26-11-2019

TavsiyeNo: 112461

Hayatımda çok şey değişti desem yeri var , geçmişim , geleceğim , hayatım ,omzumdaki tüm ağırlıklar insanlar ile olan rekabetim kendimin farkına varmamı sağladığı için ne kadar minnettar olsam az ANDA olmamı ve kalmamı sağladığı için şiddetle tavsiye ve teşekkür ediyorum .

Gizem M. (Danışan)

IP: 178.243.47.YWD 17-11-2019

TavsiyeNo: 112331

Yeni yıl ile birlikte bir girdaptan kurtulmamın baş rol oyuncusu sevgili ECEM hocamı sevgi ve saygı ile tüm danışanlara ve bir çözüm çare arayan herkese TAVSİYE ediyorum. Haydi ne bekliyorsunuz HAREKETE geçin hemen …

Özgür Y. (Danışan)

IP: 178.243.63.YYB 17-11-2019

TavsiyeNo: 112330

Şimdi git kendini ifade et ,derdini anlat seni dinlesin anlasın gibi aklımda deli sorular ve önyargılar ile gittiğim psikoloğum ecem hanıma şimdi haksızlık ettiğimi düşünüyorum Gösterdiğiniz samimiyet, verdiğiniz güven ve sabrınız için size minnettarım Sadece diyebileceğim şey SAYENİZDE …

Yeşim V. (Danışan)

IP: 178.247.147.YJB 10-11-2019

TavsiyeNo: 112243

Bunca yaşadıklarım ve hayatın bana verdiği zararlardan bile sağ kurtularak son bir liman olarak gittiğim ecem hanım ilk andan itibaren Çok dostane bir karşılama ve Güler yüzlü, yapıcı, pozitif enerjili bir ifade ile elimi sıktı .sanırım o anda benim güvenimi kazandı ve tedirginliğim geçtikten sonra konuşmaya başladık daha doğrusu ben anlatmaya başladım. Bir saat sonunda odadan çıkarken bu kez doğru yerde olduğumu hissettim. Bir çıkmazda mısınız, her şey yolunda hatta iyiye doğru bir ivme kazanmışken tüm yaşamınız ters yüz mu oluyor ve siz dönüp baktığınızda bu olan bitenlere anlam veremiyorsanız benim kadar geç kalmadan ecem hanımdan destek alın . Hayatınızı kendi ellerinize alın çünkü hepimiz bunu hak ediyoruz .

Korhan – Şefika S. (Danışan)

IP: 85.97.22.FL 10-11-2019

TavsiyeNo: 112232

Eşim ile beraber almış olduğumuz terapinin faydalarını gerek aile gerekse iş hayatımızda yaşamaya başladık. hayata ve olaylara bakış açımız artık çok yönlü. Bugün yaşadığımız sorunların altından geçmişte yaşamış olduğumuz, unutulmuş olayların çıkması çok ilginç oluyor çoğu hatalı davranışları kendi çocuğumuza uygulamaktan kaçınacağız. Çocuğumuz ile ilişkimiz de ciddi gelişmeleri yaşamak bizi mutlu ediyor. Terapilerimizi aksatmadan devam ediyoruz. Ergenlik dönemini yaşayan evladımıza da terapi aldırmaya başladık. Bunda da başarılı olup, çatışmalarımızın en az düzeye ineceğine eminim. Kendisine teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık ecem hanım .

Hayriye U. (Danışan)

IP: 159.146.53.ZZY 09-11-2019

TavsiyeNo: 112212

Ecem hanıma tavsiye üzerine başladık. Çok da memnun kaldık. Kısa bir süre içerisinde kızım ve eşim ile ilgili sorunlarımı çok güzel çözdü. Sadece çocukla ilgili değil,aile olarak da iyi geldi bize.Biz de şu an kendisini tavsiye ediyoruz. kızımızın bir dönem takıntı hastalığı vardı. Bazı detayları kafasına çok takmıştı.Biz anne-baba olarak ne kadar açıklama yapsak da yeterli olmuyordu. Ecem Hanım’dan destek aldık. Birkaç seans sonra onun açıklamaları, örnekleri, uyguladığı yöntemler kızımıza çok iyi geldi. Biz bu sorunla 2 yıl mücadale ettik Ama Azalacağına artınca ecem hanım’dan destek alıp birkaç ay içerisinde çözmüş olduk.Şu an gayet iyi durumdayız. Ecem Hanım’ın naif kişiliği, insanın gözünün içine bakarak konuşması her yönüyle bize pozitif geldi. Kişilik olarak da, mesleğinde de çocuklara ve bize yaklaşımı gayet profesyonelce . Biz sevdik kendisini ve belirli aralıklarla hala iletişim halindeyiz kendisiyle.

Serap K. (Danışan)

IP: 24.133.242.YDB 07-11-2019

TavsiyeNo: 112189

Ecem Hanım çok ilgilendi bizimle çok yararlı oldu. Evliliğimiz bitmek üzereyken toparladık Herkese tavsiye ediyoruz kendisini. Konuşmalarından, davranışlarından çok memnunduk. Eşimde de bende de çok güzel farklılıklar oldu. Tatlı dili , iyimser açıklamaları en fazla hoşumuza gitti. Herşeyi ile teşekkür ediyoruz kendisine .

m…..

2 Mart 2020 Konum: Ege Pozitif Psikoloji • Ai…daha fazla

Çift olarak yaşadığımız bir sorun sebebiyle Ecem hanıma danıştık , bizi özenle dinleyerek sorunumuz hakkında ve çözümü ile ilgili bizi bilgilendirdi. Eşimle birlikte çok memnun kaldık ve terapi sürecimize Ecem hanım ile devam etmeye karar verdik. Umuyorum ki en kısa sürede sonuç alacağız.

cinselg…..

23 Ekim 2019

Biz çift terapisi olarak başladık Ecem Hanıma.Bizi baya yola koydu. Eşimin ve benim bakış açım değişti.Evliliğimizi kurtardı.Ecem Hanım sorunu alıp yumuşatıyor ve size bir yol çiziyor.Çok güleryüzlü, ilgili, saat konusunda ne zaman arasak bize yardımcı olmaya çalıştı.Çalışma saatleri dışında da her zaman bize destek oldu.Hala görüşüyoruz kendisiyle.Problem gördüğüm arkadaşlara da Ecem Hanımı öneriyorum.

Psk. Ecem Hazel Bütün

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

ö…..

22 Ekim 2019

Kaygı bozukluğum vardı.Özellikle uçak korkum vardı.Ecem Hanım’a geldim ve bana baya yardımcı oldu.Şu anda uçak korkumu yendim ve artık kaygı seviyem olabildiğince düştü.Farklı konularda da devam ediyorum kendisiyle.Çok memnunum.Kendisi çok profesyonelce yaklaşıyordu.Bu çok güzeldi.Kesinlikle yargılayıcı bir davranış görmedim.Gayet sıcak ve aynı zamanda profesyonelce davranış gördüğüm için devam ediyorum. Tedavi olabildiğimi görüyordum.Bu yüzden halen devam ediyorum.Bir iki kere uçağa binecektim ve panik atak yaşamıştım.Bu durumlarda da her zaman kendisine ulaşabildim.

Psk. Ecem Hazel Bütün

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

d…..

21 Ekim 2019

Benim panik atak durumum vardı.O yüzden kendisiyle iletişim haline geçtim.Bana iyi geldi.Tavsiye edebilirim kendisini.Benim uçak korkum vardı, psikolojik bazı sorunlarım vardı.Ecem Hanım’ın konuşmalarından sonra uçak korkusu olayında daha rahat uçağa binebildim.Aralıklarla görüştüm kendisiyle.Baya bir etkisini gördüm.Rahatlattı beni.Karşılıklı konuşurken anlatımı çok rahatlatıcı bir ortam yaratıyor.Sakin.Benim seviyeme inip çıkabiliyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Bütün

Değerli görüşleriniz teşekkür ederim.

b…..

16 Ekim 2019

Ecem Hanım ile yaklaşık 6-7 seans yaptık.Hem özel hayatımda, hem de iş hayatımda,kişisel ilişkilerimde hayır diyememe sıkıntım vardı.Özellikle bu konuda yaptığımız çalışmalar sonucunda iyi bir yol kat etmiş durumundayım. Biraz daha özel hayatımda, kişisel görüşlerimi, düşüncelerimi rahat ifade etme konusunda yol kat ettim kendisiyle.Güzel bir süreç oldu.Olumlu yönde ilerliyorum ve devam etmeyi düşünüyorum.Ecem Hanım karşısındaki kişi ile iyi iletişim kuran bir bayan.İnsan ilişkileri,yaklaşımı çok pozitif.Her şeyden önce dinliyor ve gerçekten olumlu yönde yönlendirmeler yapıyor.Eksiklerime dikkat ederek gereken noktalarda beni uyarıyor.Çok canayakın,herhangi bir sıkıntımda zaman zaman ulaşabiliyorum kendisine, yardımcı oluyor. Yakın ilişki kurmak konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Enerjisinin sıcak ve güleryüzlü olması en önemli etken.

Psk. Ecem Hazel Bütün

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

s…..

15 Ekim 2019

Biraz daha farkındalığım arttı ve bakamadığım bir gözle görmemi sağladı.Ben çok pozitif bir enerji aldım.Yaklaşımı ve tutumu çok iyiydi.Gayet faydasını gördüm.Desteği benim için yeterli oldu ama ben kendisiyle devam ediyorum.Olayı analiz etmesi ve süreç içerisinde bunu takip etmesi gayet iyiydi.Güzel tespitleri var.Çok sakin ve sabırlı biri.Gerçekten iyi dinliyor,iletişim kurması çok güzeldi.İhtiyaç duyduğumda kendisini aramamı istedi.Bana çok yardımcı oldu.Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum kendisini.