İzmir Psikolog – Modern Psikoterapi Yöntemleri

İzmir Psikolog Modern Psikoterapi Yöntemleri İzmir Psikolog Modern Psikoterapi Yöntemleri Bayram Şimşek

İzmir Psikolog Tavsiyeleri, Doğru Psikoloğu Bulmak

İzmir psikolog yönünden zengin bir sayıya sahip şanslı şehirlerimizden biridir. Fakat bu sayı bakımından zenginlik danışanlara kendileri açısından yararlı olacak doğru psikoloğu seçme konusunda çeşitli zorlukları da beraberinde getirir. Karar verme ve süreç sonundaki memnuniyeti etkileyen temel sıkıntı her psikoloğun, psikolojinin her alanında uzman olduğunun varsayılmasından kaynaklanır. Psikoloji çok geniş bir bilim alanıdır. Bu sebeple tek bir psikoloğun tüm geniş bilim alanında uzman olacağını varsaymamak karar vermede ilk doğru hareket olacaktır.

Türkiye'nin en modern şehirlerinden biri olarak İzmir psikolog ve terapist yönünden diğer illere göre nispeten daha şanslı bir şehrimiz olsa da alanın da uzman psikolog bulmanın ve çalışmakta zorlaşmıştır. Bunun bariz nedeni danışanların çok sayıda tercih arasından iyi, vasat hatta kötü olan psikologları ayırmaya çalışmak zorunda kalmasıdır. Psikolojik sorunların ve şikayetlerin çoğalmasıyla da İzmir'de iyi bir psikolog arıyorsanız nicelik arasından, nitelikli olan, sonuç alan, çözüm getirebilen ruh sağlığı uzmanını en başta arayıp bulmak, en doğru psikolog ve terapistleri tercih etmek zorlaşmıştır. İzmir terapist bakımından da sayı olarak yoğun olsa da bu yönden şehir kendini oldukça geliştirmiş olsa da kesintisiz mesleğini icra eden, psikoloji bilim dalını ve mesleğini benimsemiş, kendini yetiştirmekten hiç vazgeçmeyen, danışanları ile kalben birebir etkileşimde bulunan ve başarılı bulunan uzman sayısı aslında oldukça azdır.

Ege Pozitif Psikoloji Merkezi, Randevu ve Bilgi

Sabit Telefon: 0 232 381 28 32

Ofis Telefon: 0 538 442 93 88

Whatsapp İletişim Hattımız için Tıklayınız  

Bayraklı (Lider Centrıo)

Karşıyaka (İskele Karşısı)

Gaziemir - Aliağa - Bergama

Bununla beraber Türkiye'nin en modern kenti İzmir hemşerileri olarak hepimiz, her gün daha çok zorlaşan hayat şartları içinde illa ki ciddi sıkıntılar yaşamadan da bir psikolojik desteğin gerekliliğinin farkında olmaya başladık. Ortak kabulümüz olmaya başladığı gibi psikolog ihtiyacı sadece sıkıntılı bir dönemde ortaya çıkan bir ihtiyaç değildir. İzmir gibi gelişen bir metropolde yaşarken, bir de dünyanın ve ülkenin genel sıkıntıları ile gelen stres ile boğuşmaya çalışırken zaman zaman ruhen tükenebiliyoruz. Ek olarak pandemi, covid, sosyal mesafe derken giderek insanlardan uzaklaşmak açıkçası ruhumuza hiç iyi gelmiyor. Ama sosyal bir canlı olarak insanın hayata karşı daha dik durabilmesi, dayanıklı ve dengeli bir durumda kalabilmesi için her zaman diğer insanlara ihtiyacı var. Geçmişte insanlar, sorunlar karşısında manevi ve akıl desteğini çoğu zaman aileden, bir arkadaştan veya eşinizden almaya alışkınlardı. Şimdi ise her birimizin kendine ait sorunları varken kimse sizi dinleyemeyebiliyor. Hatta kendi dünyaları içinde verdikleri tavsiyeler, yönlendirmeler yarardan çok zarar da getirebiliyor. Sosyal mesafelerinde araya girmesi ile zaten o konuşmaları dahi yapmakta zorlanırken aldığınız tavsiyeler, yorumlar karşınızdakinin kültürü ve önyargıları ile sınırlı kalıyor. Kabul ettiğimiz uzman bir psikolojik danışmanın ve dinleyicinin desteği neredeyse zorunlu ihtiyaca dönüşmüş durumda.

Profesyonel bir psikolojik desteğin farkını da hayatınızı bir üst seviyeye getirmeye başladığında fark edebilirsiniz. Hayat içinde tarafsız bir profesyonel bir dinleyicinin gerekliliği psikoloji biliminin varlık nedenlerinden biri de olmuştur.

O zaman, ister yaşam içinde yaşadığınız ani travma sonucu, ister geçmişten gelen birikimlerin sonucu, ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayan biri olarak ya da sadece hayata karşı duruşunu geliştirmek için terapi arayan biri olarak bu günlerde bir ortak soruyu paylaşacaksınız. Odaklandığınız ve kendinize, çevrenize sorduğunuz bu sorular, Nerede ve nasıl iyi bir psikolog bulabilirim? Nasıl doğru bir ruhsal destek, tedavi veya terapi alabilirim? sorularıdır.

İzmir içinde bir psikolog arıyorsanız, ciddi sıkıntılarınızda, zor zamanlarınızı atlatmak için güvenilir bir destek arıyorsanız uzman klinik psikologlarımızın desteğini almak için her zaman merkezlerimizi arayabilir veya gelebilirsiniz. Ege Pozitif Psikoloji Merkezleri olarak ta İzmir merkez ve ilçelerinde bir ekip olarak psikoterapi hizmetleri vermekteyiz. Ege Pozitif Psikoloji Merkezleri, İzmir genelinde hizmet veren her biri kendi alanında uzman olan güçlü bir psikolog, terapist ve pedagog kadrosu ile hizmet vermektedir. Bu sebeple ruhsal yönden yaşamınınız bir döneminde bir sıkıntı hissettiğinizde her biri psikolojinin farklı sorunlarında uzman olan bir kadroyu tercih etmenin sorunların adlandırılmasında ve çözümünü hızlandırmada doğru bir tercih olacağı aşikardır. Uzun yıllardır hizmet veren kadromuz hakkındaki yorumları tek tek incelediğinizde de İzmir'de en çok tavsiye edilen psikolog kadrosuna da sahip olduğumuzu göreceksiniz.

İzmir’de önerilen psikologlar olarak bir arama yaptığınızda da kadromuzdaki her bir uzmanımızın isimlerini göreceksiniz.  Ne kadar şüpheci olursanız olun aslında gerçek çok değişmez. İyi bir psikolog ta aynı diğe rmeslek gruplarında olduğu gibi her zaman daha çok refere edilir daha çok iyi yorum yazılır ve beğenilir. Sizinde inceleyeceğiniz gibi Ege Pozitif Psikoloji Merkezleri'nde görev yapan kadromuzda yer alan tüm uzman klinik psikologlarımız, EMDR terapistlerimiz, cinsel terapistlerimiz, kendini kanıtlamış, danışanları tarafından benimsenmiş ve takdir edilmiş kişilerden oluşmuştur. Kendini kanıtlamış bir psikolojik danışma ve tedavi merkezi olarak Ege Pozitif Psikoloji Merkezleri, İzmir'de terapist ya da psikolog arayışlarınızda yüzlerce misafirimizin gibi sizinde ilk ve vazgeçilmez desteğiniz olacaktır. İzmir şehrinde yaşıyorsanız, sorunlarınız içinde destek arıyorsanız, tercih edeceğiniz bir ruh çalışanı da elbette ki güvenilir ve her daim sizin yanınıza olacağını bileceğiniz kurumsal kimlik görev yapan ama samimi bir insani ilişkilde çalışabilen bir kişi olmalıdır.

Başarılı Bir Psikoloğu Nasıl Tanırsınız?

Yazdıklarımızın yanında başarılı bir psikoloğu nasıl tanıyacağınıza dair yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu linkten En Başarılı Psikologlar ve Başarılarının Sırları yazımıza ulaşabilirsiniz. Okuduğunuzda bir psikologtan neler beklemeniz ve nasıl olması gerektiği hakkında yararlı bilgiler alacağınıza eminiz.

Ege Pozitif Psikoloji Merkezi; Biz Kimiz?

Ege Pozitif Psikoloji Merkezleri, Bayram Şimşek önderliğinde İzmir şehrinde, Karşıyaka (Sahilde, iskele karşısı, yerde fıstık üstü) merkez olmak üzere Alsancak,Gaziemir, Aliağa ve Bergama ilçelerinde de şubeleri olan uzun yıllardır psikoloji üzerinde İzmir'e hizmet veren güvenilir, saygın binlerce danışanına destek vermiş ve halen veren psikolojik danışma ve tedavi merkezidir. Merkezimizin her bir danışanın özel sorunlarına özel yaklaşımları olsa da tüm çalışmalarımızı Pozitif Psikoterapi yöntemlerini kullanmaktayız. Pozitif Psikoterapi hakkında daha fazla bilgi almak için bu linki tıklayabilirsiniz.

Psikolog, danışman ve terapistlerimizin danışan yorumlarını da bu linkten ulaşıp okuyabilirsiniz. Tüm sorularınız ve bizimle tanışmak için bu linki tıklayabilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek

Aile Danışmanı & Emdr ve Cinsel Terapist Tıklayınız...

 

Ayrıca Online seanslar (Görüntülü iletişim yazılımları, Msn, WhatsApp, Skype vb.) yapılmaktadır.

Psikolog & Evlilik Terapisti

 

Psikoloğa Ne Zaman Gidilir?

Zor ve sıkıntılı dönemler de, geçmişin sıkıntıları ruhunda ve bedeninde hissedenler, hayatın belli anlarında travma-lar, ihmal istismara maruz kalmış olanlar. Psikolojik bir sorununuzun olduğunu kabullenmek fiziksel bir sorunu kabul etmekten zordur. Ama zamanında alınmış bir destek ruhunuzda hayatınızda bambaşka bir değişime yol açacaktır.

Psikoterapi yardımı almak gönüllü olması çok önemlidir, zorlama, zoraki bir şekilde psikolojik destek almak farkındalıktan uzak, terapi sürecinden hiçbir fayda alınamaz, çünkü terapi sürecine inanmıyordur. İnanılmayan ve güvenilmeyen bir terapi sürecinin bırakın faydasını, ilaç aldığınızda bile inanmazsanız bir faydası yoktur.

Korku, panik atak ve fobiniz geliştiyse

Belli oranda korku ve kaygı normal ve sağlıklıdır. Ama olup olmadık yerde korku, kaygı ve endişe yaşıyorsanız, her an kötü bir şey olacak, panik atak yaşıyorsanız

Ani öfke patlamaları: öfke bir duygudur ama sürekli, her şeye ve anlamsız öfkeler ve aşırı tepki veriyorsanız; geçmişinizi şuana yansıtıyorsunuzdur. Hemen destek almalısınız.

Psikolojik Destek almak için diğer bazı nedenler

 • Devam eden depresyon, mutsuzluk ve ümitsizlik hali
 • Kendinizde güvensizlik ve alınganlıklarınız varsa
 • Sürekli bir yalnızlık hissi ve duygusal olarak yalnız kalmaktan korkuyorsanız
 • Yakın ilişkilerde sürekli tekrarlayan sorunlu döngüler yaşıyorsanız
 • Dikkatiniz çabuk dağılıyorsa
 • Yaptığınız işlerde kaygılar yaşayıp zorlanıyorsanız
 • Evliliğinizde değersizlik, ilgisizlik ve iletişim sorunları yaşıyorsanız
 • Evliliğinizde eşinizle bir süredir cinsel ilişkiniz yoksa
 • Herhangi bir etkinlikte bağımlılık düzeyinde bir süreç izliyorsa

Psikolog ve Psikiyatrist Arasında Nasıl Bir Fark Var?

Türk toplumunda genelde psikolog psikiyatrist arasında farkı genelde bir tanesi ilaç yazmaz konuşur, bir tanesi ilaç yazar kavramı vardır. Bunun nedeni birinin doktor olması tıp fakültesi kökenli olması diğerinin psikoloji eğitimi alıp terapist olmasıdır.İzmir Psikolog olarak bizler Psikoloğuz ilaç yazmayız.

Psikiyatristler doktordur, yani önce 6 yıl tıp fakültesinde okurlar uzmanlık sınavına girerler ve çocuk ergen psikiyatristi, yetişkin psikiyatrisi üzerine uzmanlık eğitimi alırlar. Tıp fakültesi mezunu kişiler tanı, tedavi ve ilaç yazma da yetkili kişilerdir. Ayrıca Psikiyatristler psikoterapi eğitimleri alarak aynı zamanda terapi de yapabilirler. Bir psikiyatrist seçerken terapi eğitimi almış olması sizin için büyük bir artıdır.

Psikologlar üniversitede dört yıl psikoloji eğitimleri alırlar, bazı psikologlar lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra bazı özel eğitimler alıp yüksek lisanslarını da yapmaktadırlar.

Örnek:

 • Psikolog olmak isteyen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde eğitim alır.
 • Psikiyatrist olmak isteyen Tıp Fakültesinde eğitimine başlar.

Psikologlar hayatınızda yaptığınız davranışlar, ilişkiler sorunlar üzerine yaşadığınız bağlantıları farkettirip yön tabelalarınızda değişiklik yapmak için terapi süreci izler.

Bazı psikolojik sorunlar ilaç ve psikiyatrist eşliğinde terapi ile yol almak gerekir. Yani insanlar terapiden fayda sağlayabilmek için bazen doktorların verdiği ilaçları kullanarak sürece devam etmeli. Psikologlar ilaçları bıraktırma, başlatma, azaltma vb. yapmaya ya da yönlendirmeye yetkisi yoktur. İlaçlar doktor kontrolünde başlanmalı ve doktor eşliğinde bırakılmalıdır.

Tamamen ilaç taraftarı ya da ilaç düşmanı olmak değil, ama bazen sadece terapi bazende ilaç terapi, bazen de sadece ilaç kullanmak gerekebilir.

İzmir’de Uzman Bir Psikolog mu Arıyorsunuz?

izmir psikologDünya da ruh sağlığını korumak git gide önem kazanmakta, psikoloji bilimi ile ilgili yatırımlar, bilimsel çalışmalar uzmanlar da git gide artmaktadır. Türkiye de psikolog, psikoloji, ruh sağlığı gibi yapılar son 20 yıldır müthiş bir artış göstermektedir. Türkiye de psikiyatristlere başvuru oranı her yıl iki kat artmaktadır. Türkiye de de en çok psikiyatrist ve psikolog yardımını da İzmir almaktadır.

İzmir psikolog seçerken en önemli husus, sizin yaşadığınız sorun konusunda tecrübeye ve yeterliliğe sahip bir psikolog seçmeniz daha sağlıklı ve etkili bir sonuç almanız açısından önemlidir. İzmir de en çok önerilen bir psikologları seçerken kendisini belli bir alanda uzmanlaştırmış bir psikolog seçmeniz süreç ve ruh sağlığınız için çok önemlidir. Ege Pozitif Psikoloji merkezinde sadece çocukla çalışan bir grup, sadece ergen ile çalışan ve sadece yetişkin psikolojik sorunlarla çalışan uzmanlar vardır.

İzmir Türkiye de psikoloji merkezi, psikolojik danışma merkezi ve aile danışma merkezleri bakımından çok zengin bir şehirdir. İzmir insanı sıcak kanlı cana yakın özgürlüğüne düşkün ve değişime açık bir şehirdir. İzmir de ki insanlar pedagog, evlilik terapisti ve EMDR terapisi adına psikolojik destek alma açısında da Avrupa standartlarına en yakın şehrimizdir.

Psikoterapi Süreci Nasıl İşler ?

İzmir Psikoterapi zihinsel düşünme sistemi, duygusal zorluklar ve hayatta baş etmekte zorlandığımız yaşamsal becerileri çözmekte yardımcı olabilecek bir dizi tedaviyi ifade eder. Psikoterapi, pozitif düşünme, zihinsel sağlık problemleri ile baş edebilme, travmaları çözümleyebilmek için uzman bir psikolog ile çalışma sürecidir. İnsan psikolojik bir canlıdır ve içinde yaşadığı toplumdan, çevresinde olup biten olaylardan duyguları ve davranışları çabuk etkilenir. İnsanlar doğal olarak birlikte yaşayan canlılardır belli zamanlarda bu birliktelikler insanı üzer ve yıpratır.

Psikolojik sorunlar olarak insan hayatında ortaya çıkar. Yalnız yaşamak ise imkansızdır bir düşüncedir. İnsan var oluşundan beri bir arada yaşamış canlılardır. Kendi duygusal ve bedensel ihtiyaçlarımız için başkalarına ihtiyaç duyarız. İnsan bu ihtiyaçlarını tek başına karşılaştırmak için de uygun bir yapıya sahip değildir. Zorlandığımız bazı durumlarda, sorunlarla başa çıkamadığımız anlarda işinin uzmanı olan İzmir psikologlardan yardım almaya ihtiyaç duyarız. Ege Pozitif Psikoloji Merkezi uzman psikologları ile hayatta baş edebilmekte zorlandığınız tüm konularda yanınızda. Uzmanlarımız ile ilgili bilgi almak için bize başvurun.

İzmir’de En İyi Psikolog

izmir psikologİzmir’de en iyi psikolog’lar için tıklayınız. Psikoterapi, danışanlar ile psikologların arasında ki terapötik ilişki sayesinde danışanın hayatın da fark yaratmayı hedeflemektedir. Danışanların duygularını anlamlandırılması, olumsuz yaşantıları ve travmalarının çözümlenmesini sağlayan psikolojik bir süreçtir. Danışan ile psikolog arasında ki ilişki kesinlikle profesyoneldir. Danışanın çözümleyemediği problemler ile ilgili bir süreçtir. Psikolojik yardım hayatımızda var olan bütün konular ile ilgili olabilir. Bu konular tamamen kişiseldir ve bireye özgüdür. Her konuda Ege Pozitif Psikoloji Merkezlerinde görev yapan psikolog ve terapistlerimizden yardım alabilirsiniz. İzmir de en iyi psikolog seçerken de elektrik aldığınız, danışan yorumlarını beğendiğiniz, tecrübeli ve uzmanlaşmış bir danışman sizin için en doğru, en iyi psikolog olur.

İzmir psikolog yorumları, danışan yorumlarını okuyun.

İzmir Psikolog İçin Seans Ücretleri

İzmir’de psikolog  danışma ücretleri sürekli bir değişim göstermektedir. Her danışma merkezinin kendi belirlediği konularda farklılık gösteren ücretlendirme söz konusudur. Aynı zamanda bir kurumda çalışan psikologların hepsi içinde farklı ücret söz konusudur. Ege Pozitif Psikoloji ailesi olarak toplumun her kesiminde psikolojik yardıma ihtiyaç duyan kimselerle çalışmayı hedeflemekteyiz. Bu nedenle de ücretleri daha geniş bir yelpaze de tutmaktayız. Daha fazla bilgi almak için İzmir Karşıyaka psikolog, Alsancak psikolog, Gaziemir psikolog, Aliağa gibi ilçelerde merkezleri bulunan Ege Pozitif Psikoloji’ye başvurun.

İzmir’de Tavsiye Edilen Psikologlarımız

İzmir’de en çok tavsiye edilen psikologları arıyorsanız, tavsiyeediyorum.com, doktortakvimi.com gibi danışan yorumlarının güvenirliliği yüksek siteleri inceleyebilirsiniz.

Uzmanlarımız