İzmir Emdr Terapisi Tavsiye

İzmir Emdr Terapisi Tavsiye

İzmir emdr terapisi psikolog, emdr terapisinden fayda görenler, emdr terapisinin zararları, emdr terapisi görenlerin yorumları, emdr işe yarar mı aramaları ile emdr tedavisini merak edenlerdenseniz cevaplarını burada bulabilirsiniz. Emdr ile unutabilir miyim, izmir karşıyaka emdr terapisi, izmir alsancak emdr terapisti arayanların tüm sorularının cevapları burada daha fazlası için arayıp bilgi alın.

Emdr Terapisi Nedir

Emdr terapisi türkçesi göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yenden anlamlandırma demektir. Dünya da ilk ortaya çıkışı travma yani travmatik insanlarla ile yapılan çalışmalarda travmayı tamir etme de çok etkili olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ancak şu anda emdr terapisi bütün psikolojik sorunlarda etkili olduğu kanıtlanmış bir psikoterapi yöntemidir. Yani travmayı ve olumsuz anıları sıfırlama da çok etkili bir yöntemdir. Anı unutma değil ancak şuan sizi çok rahatsız eden bir anı emdr terapisi sonunda artık canınızı yakmayan hiç rahatsız etmeyecek bir konuma gelebilmektedir. Psikolojik sorunlara bakıldığında panik atak, kaygı bozukluğu, depresyon vb. nedeni geçmişte yaşadığımız olumsuz anıların birikmesi sonucu olur. Mesela Panik atak yaşayan bir kişinin hikayesinde ölüm, kanser, kaza, ameliyat, deprem travmaları, anne baba kavgası ya da şiddeti ya da aile de birinde evhamlı ve kaygılı birisi vardır ve bundan etkilenir: bu tarz anıların birikmesi sonucunda da kötü bri şey olacak kalp krizi geçireceğim tarzında olmsuz inançlar geliştirir ve bozukluk oluşturur. Emdr terapisi ile bu olumsuz anılar sıfırlandığı zaman psikolojik sorunlar ortadan kalkar. Emdr terapisi dünya sağlık örgütünün bile travmada önerdiği bir terapi yöntemidir.

Emdr Terapisinin Faydaları ve emdr terapisinin zararları

Emdr terapisi kişi seansları tamamladığı zaman herhangi bir zararı yoktur. Ancak danışan ilk seanslarda travma ile yüzleştiği için ya da yeni anılar (çözümlenmemiş çatışmalar varsa psikolojik sorunların nedeni genelde bu çatışmalardır) hatırlanırsa kişi seanstan çıktıktan bir kaç gün sonra kötü hissedebilir ama terapiye devam ettiğinde bu sorunlar çözülür. Genelde olan şey ise kişi rahatlamış ve sorunlarını çözdüğü için hafiflemiş hisseder. Bilimsel olarak herhangi bir zararı kanıtlanmamıştır.  Emdr Terapisiyle ilgili daha ayrıntılı yazımız için tıklayınız Bilgi ve Randevu : Telefon: 0 538 442 93 88 Telefon: 0 2323812832 Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız   Cemal Gürsel Cad. No: 186/6 Yalı (Karşıyaka iskele karşısı) İzmir/Karşıyaka  Şube: Ege Psikoloji Enstitisü Atatürk Mah. 377 Sok. No:55/6 (Alp Oğuz An. Lisesi Karşısı) Aliağa/İzmir (Pazartesi Çarşamba) Alsancak Talatpaşa Bulvarı No:28 (çarşamba günleri) Alsancaktaki Uzmanımız için aşağıdaki Linki tıklayınız http://izmirpsikoloji.com/izmir-psikolog-psikoterapist-evlilik-terapisti/  

Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek

Bayram Şimşek Aile Danışmanı & Emdr Terapisti & Cinsel Terapist  Aliağa, Bergama, Karşıyaka da Ege…

ÇOCUKLARDA sık görülen 7 psikolojik sorun için Tıklayınız Yetişkinlerde ilginç psikolojik sorunlar için Tıklayınız Evlilik ve Çift Sorunlarıyla ilgili yazımız için Tıklayınız CİNSEL sorunlarla ilgili Yazımızı okumak için Tıklayınız   Uzmanlarımız Bayram Şimşek, Uzm. Aile Danışmanı – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist Ecem Hazel Bütün, Aile Danışmanı & Yetişkin Psikoloğu Diğer uzmanlarımızı incelemek için İçin Tıklayın)