İzmir Cinsel İsteksizlikten Kurtulun

İzmir Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel soğukluk olarak da bilinen cinsel isteksizlik günümüz erkek ve kadınların neredeyse hepsinde hayatlarının bir döneminde olan bir cinsel işlev bozukluğudur. Çiftlerin sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmesine engel olan bu problem psikolojik, sosyo-ekonomik, kültürel, ve bazen de tıbbi durumlara bağlı olarak da gelişmektedir. Cinsel isteksizlik tedavisi İzmir, kadınlarda cinsel isteksizlik tedavisi, kadınlarda cinsel isteksizlik için ne yapmalı vb. araştırıyorsanız yazımızı okumanızı öneririz. İzmir Karşıyaka,  Alsancak ve 2 şubesi daha olan Ege Pozitif Psikoloji erkek ve kadın cinsel terapi uzmanları yer almaktadır.

Özellikle Ülkemizde en yaygın olan cinsel işlev bozukluğu olan kadın ve erkekte cinsel isteksizlik; kişinin cinsel birliktelikte bulunması için herhangi bir sorunu olmamasına rağmen cinselliğe ilgi ve isteğin ya hiç olmaması, ya da azalması olarak tanımlanabilir. Cinsel isteksizlikte genel algı kadınlarda daha yüksek olduğudur. Ancak günümüz modern çağda erkeklerde de cinsel isteksizlik sayısı git ve oranı gittikçe yükselmektedir. Bununda başlıca nedenleri, erkekte ereksiyon problemleri, erken boşalma gibi sorunlarda cinsel isteksizliği arttırmaktadır. Google araştırmalarına baktığımızda aslında erkeklerin cinsel isteksizlik için ne yapmalı, erkekte cinsel isteksizlik hangi doktora gidilmeli? Erkekte cinsel isteksizlik ne kadar sürer gibi araştırmalar kadına göre erkeklerde daha fazladır.

Cinsel istek ve arzu aslında içgüdüseldir. Kadın ve erkeği cinsel ilişkiye hazırlar. Cinsel istek ve duyum; beyinde nörofizyolojik temelleri olan, duygu, zihinsel imgeler, düşünceler ve fiziksel duyumları içeren içgüdüsel komple bir durumdur.

Cinsel İsteksizlik Türleri Nelerdir?

 1. Primer: sürekli olan ve cinsel isteğin yaşam boyu oluşmayan tipidir.
 2. Seconder: cinsel istek erkeğin ya da kadının hayatında bir dönem varken bir dönemden sonra cinsel isteği olmamasıdır. İlaçlar, depresyon, travmalar, doğum, ilişki bozukluklar vb sonrası daha çok görülür.
 3. Durumsal Cinsel İsteksizlik: belli durumlarda cinsel istek oluşur belli durumlarda cinsel istek olmaz, yani belli bir olay ya da duruma bağlıdır.
 4. Atipik: herhangi bir nedene ya da yapıya bağlı olmayan cinsel isteksizlik tipidir.

Cinsel isteksizlik tanısı konabilmesi için danışanın yaşı, okb, depresyon, yaşam şartları, eş ile ilişkisi vb. bir çok faktör dikkatle alınmalıdır. Kadınlarda ya da erkeklerde Cinsel isteksizlik için ne yapmalı deneyimli,çift terapisi ve bireysel terapi becerisi yüksek bir cinsel terapist seçmelidir.

Cinsel İsteksizliğim mi Var Nasıl Bileceğiz? 

 • Cinsel birleşme sıklığı ve önceki durum nasıl
 • Cinselliği düşünme ve fantezi düşünme tarzındaki değişim nasıl
 • Orgazma ulaşan cinsel birleşme sayısı ve kalitesi
 • Gerçekte olan ve kafasında ki cinsel istek düzeyi ve beklentisi

 Ülkemizde kadınlarda cinsel isteksizlik oranı % 55'lerdedir. Kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğunda ilk sıradadır.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir?

Erkeklerde cinsel isteksizlik neden olur, kadınlarda cinsel isteksizlik nedenlerini ele alacak olursak her cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kadın ve erkek kendine özgü sebepler olmaktadır. Aşağıda genel olarak cinsel isteksizlik nedenlerini ele aldık.

 • Cinselliğe dair korkular ve kaygılar
 • Utanma, günah olması, suçluluk duyguları
 • Vajina penis birlikteliğini gerçekleştirememe
 • Erkeklerde ereksiyon sorunları cinsel isteksizliğe neden olur
 • Erken boşalma ya da geç boşalma kadında ve erkekte cinsel isteksizliğe neden olabilir.
 • Kadınların orgazm olamaması ve uyarılma eksikliği isteksizliğe yol açar.
 • Eşler arasında cinsel uyumsuzluk cinsel isteksizlik nedenidir
 • Çiftler arasında ilişki sorunları, sürekli aldatılma güvensizlik kadında ya da erkekte cinsel isteksizliğe yol açabilir.
 • Kronik ve akut hastalıklar
 • Hormonal sorunlar ve dengesizlik
 • Öz güvensizlik
 • Cinsel taciz ve tecavüz geçmişi
 • Olumsuz travmatik cinsel deneyimler
 • Cinsel bilgi eksikliği
 • Depresyon, okb, panik atak vb. psikolojik sorunlar cinsel isteksizliğe yol açar
 • Kişilik bozuklukları
 • Bağlanma ve ilişkisel sorunlar

 Kadın ve Erkekte Cinsel İsteksizlik Varsa Ne Yapmalı

Kadın ve erkekte cinsel isteksizlik tedavi edilebilecek bir sorundur. Bu problem çözülmediğinde eşler arasında ciddi sorunlar yaşanmakta ve bazen boşanmaya kadar giden bir sürece ya da aldatmaya neden olabilmektedir. Kadın da erkek cinsel isteksizlikte ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli, cinsel isteksizlikte hangi doktora gidilmeli, bitkisel tedavi var mı? Cinsel isteksizlik yaşayan erkek ilk önce ürolojiye gitmeli, testosteron ve erkeklik hormonlarının ölçümü yapılmalıdır. Herhangi bir sorun yok ise cinsel terapi ve aile terapisi bilen bir uzman klinik psikolog, psikiyatriste gitmelidir. Kadın da cinsel isteksizlik yaşadığında izleyeceği yol ilk önce kadın doğum uzmanında bir kontrole gitmeli biyolojik herhangi bir sorun yok ise iyi bir cinsel terapiste gitmelidir.

Cinsel İsteksizlikte Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi, erkeklerde cinsel isteksizlik nasıl giderilir, erkeklerde cinsel isteksizlik için ne yapmalı, cinsel isteksizlik bitkisel tedavi var mı? Tüm bu sorularınızı burada cevap vermeye çalışacağız. Aslında cinsel isteksizlik deyince ilk akla gelen normal de kadınlarda cinsel isteksizliktir. Çünkü toplumsal cinsel öğretiler nedeniyle kadınların cinsel isteksizliği normalleştirilmiştir. Ancak erkeklerde cinsel isteksizlik olunca hem erkek hem de kadın için bu ciddi bir problem olarak algılanmaktadır.

Cinsel isteksizliğin her kişiye göre farklı nedenleri vardır. Bu nedenlere göre cinsel isteksizlik tedavisi yapılır. Cinsel isteksizlik ilk elenmesi gereken biyolojik nedenler ele alınır; hormonal, kalp, prostat, aşırı kilo, şeker vb. yapılar için ilgili doktor ya da hekim ile işbirliği yapılır. Daha sonra bireysel ve eşli cinsel terapi seansları ile cinsel egzersizler, ev ödevleri, çift sorunları, ele alınır. Eşlerin cinsel terapi sürecinde sabırlı olmaları gerekir. Eşler arası aile sorunları, cinsel uyum, cinsel iletişim, cinsel keşifler ve birbirlerini her yönden tanıyıp bir keşif sürecidir cinsel terapi. İzmir erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi, Ege Pozitif Psikoloji de yer alan bay ve bayan cinsel terapist uzmanlarımız ile bu sorunlardan kurtulabilir ve güzel bir cinsel hayat yaşayabilirsiniz.