İzmir'de Psikolog Ücretleri ve Aile Terapisi Fiyatları 2022 - 2023

2022 - 2023  sezonuna girerken tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 ekonomik bir çok yapıyı değiştirirken; ruh sağlığı hizmeti veren kurumları da değiştirdi. 2022 ocak ayına tüm Türkiye zamlar ile uyandı. Enflasyon son 25 yılın en yüksek sayılarına ulaşırken açıklanın aksine ürün ve hizmetlere gelen zamlar 2021 başına göre 2 ila 3 katına çıktı. İzmir de bazı psikoloji merkezleri kapanırken, bazı psikolojik danışmanlık merkezleri online terapilere geçti. Bu yazımızın içinde İzmir psikolog ücretleri 2022, İzmir aile terapisti Ücretleri 2022, İzmir Psikiyatrist Fiyatları 2022 bulabileceksiniz. Bu ücretler 100.00  den başlayarak 1.500.00  ye kadar değişmektedir. Psikiyatri ücretleri psikolog fiyatlarından daha fazladır. İzmir de psikolojik danışma merkezleri ücretlere 50 TL ila 100 TL arasında zamlar yapıldı.

Aile Terapisti Ücretleri

İzmir evlilik terapisi ücretleri, İzmir aile terapileri fiyatları 2022, İzmir aile danışmanı ücreti ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. 2022 - 2023 yılı özel evlilik terapisi seans ücretleri kurumumuzda uzmanına göre 200.00 TL ile 550.00 TL arasında değişmektedir. İzmir aile terapisti seçerken mutlaka lisans eğitim kökeni psikoloji, psikolojik danışmanlık ve psikiyatrist olmasına özen gösterin. uluslarası diye bir belge ifade edilirse, bu kişilerin sahtekar olma olasılığı yüksektir. İzmir aile terapisti ücretleri her kurum ve uzmana göre de değişkenlikte göstermektedir. Bu nedenle gideceğiniz aile danışmanının  ismini arama motorunda aratın ve bilgi alın.

Ege Pozitif Psikoloji İzmir de 5 ilçe de merkezi olan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Alanında uzman, yüksek lisansını yapmış, en az 450 saatlik İzmir aile danışmanı olmak üzere eğitimi olan geniş bir kadroya sahiptir. İzmir aile danışmanlığı arıyorsanız uzmanlarımızı ve danışan tavsiyelerini okuyun.

İzmir Ruh Sağlığı Hizmeti veren Kurumların Hizmet Fiyat Listesi

Seans saati

Minimum

Ücretler

50 – 60 dakika

 Maximum

Ücretler

50 – 60 dakika

 Minimum fiyatlanadırma

75 – 90 dakika için

Maximum ücretlendirme

75 – 90 dakika

İzmir psikolog ücretleri

2022-2023

60.00 Türk Lirasi

450.00 Türk Lirası

90.00 TL

650.00 TL

İzmir Vajinismus tedavisi fiyatları

2023 - 2023

250.00 TL

700.00 TL

300.00 TL

1000.00 TL

İzmir psikiyatrist ücretleri

2022 - 2023

200.00 TL

900.00 TL

300.00 TL

1300.00 TL

İzmir aile ve çift terapisi ücretleri

2022 -2023

100.00 TL

450.00 TL

150.00 TL

600.00 TL

Online terapi ücretleri

50.00 TL

500.00 TL

60.00 TL

750.00 TL

İzmir cinsel terapi Ücretleri

2022-2023

80.00 TL

500.00 TL

150.00 TL

750.00 TL

İzmir Psikolog Fiyatları

İzmir Psikolog Ücretleri 2022; üzerine bir araştırma yapıyorsanız bir çok farklı alanda uzmanlaşmış ruh sağlığı çalışanı bulabilirsiniz. Bu alanda tercihinizi yaparken, lisans eğitimi mutlaka psikoloji, psikolojik danışmanlık ya da tıp olmalıdır. Özel olarak aldığı eğitimler ve danışan yorumları psikolog ücretini değiştirmektedir. Kurumumuzda bireysel psikolojik danışma ücreti 250.00 TL ile 750 TL arasında değişmektedir.

İzmir psikolog maaşları 2022: Özel sektörde maaşlar arasında fark oldukça farklıdır, bunun nedeni serbest piyasa ekonomisidir. Özel psikolog maaşları 4300,90 TL ile 12.000.00 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Devlet kurumlarında psikolog maaşları 2022 yılında 5.750.25 Kuruş ile 7500.00 TL arasında

Seans Ücreti Ne Demek: İlk görüşmeden başlayarak hafta da bir, 15 güne 1 ya da ayda bir şeklinde ki ücrettir. Ortalama 50 dakika bir seans ücretidir.

Psikolog bir seans kaç dakika sürer: Bireysel terapi seansları ortalam 50 - 60 dakika arasında sürer. Aile ve çift terapi seansları ise 60 - 90 dakika arasında sürer.

Psikolog ve aile terapisi kaç seans devam eder? : Bir çok danışanın en çok merak ettiği konu kaç seans sürer? bireysel terapiler en az 3 seans ile 40 seansa kadar devam gerektirebilir. Bazen bir danışmanlık almakistendiğinde bu 1 seans da yetebilir. Aile terapisi içinde 1 seans bazen yeterli olmakta ama biz en az 3 seans devam edilmesi bir çok yapıyı daha sağlıkla hale getirmektedir.

Ege Pozitif Psikoloji fiyatları: 250.00 TL ila 750.00 TL arasında değişmektedir. Alınan hizmet, uzman (çocuk, ergen, yetişkin, aile, çift ve cinsel), konu içeriğine göre fiyatlarımız değişkenlik göstermektedir.

Kurumumuz İzmir de;

Karşıyaka

Gaziemir

Bergama

Alsancak

Aliağa 

olmak üzere 5 ilçe de şubeleri olan bir psikoloji merkezidir.

İzmir Psikiyatrist Fiyatları

İzmir psikiyatri hizmeti için bulabileceğiniz en geniş illerden bir tanesidir. İzmir Psikiyatri ücretleri 150.00 TL ile 1300.00 TL arasındadır. Ortalama olarak psikiyatriler psikolog ve pedagog fiyatlarından daha yüksektir. Psikiyatrist ile psikolog arasında ki temel fark psikiyatriler ilk önce 6 yıl tıp eğitimi alırken, psikologlar edebiyat fakültesinden 4 yıl psikoloji eğitimi alırlar. Psikiyatristler doktorluktan sonra uzmanlık sınavına girerek ruh sağlığı üzerine uzmanlaşırlar. Türkiye de Psikologlar psikoterapi üzerine daha çok odaklanırken psikiyatristler tanı, tedavi ve ilaç üzerine uzmanlıkları vardır.

İzmir Aile Terapisti

                 Aile terapisi, aile danışmanı; Aile içerisinde ve çiftler arası yaşanan problemler, çatışmalar ve anlaşmazlıkların çözülmesi için bireysel, karı-koca, nişanlılar, sevgililer ya da tüm ailenin katılımıyla gerçekleştirilen psikoterapi çeşidine aile terapisi ya da aile danışmanı denir. Aile terapisti ise psikoloji, psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet uzmanlığı, psikiyatrist gibi lisans eğitimlerini tamamladıkdıktan sonra aile danışmanlığı üzerine yüksek lisans ya da 450 saatlik üniversite onaylı eğitim alıp süpervizyon eğitimini tamamlayıp aile terapisi, aile danışmanlığı yapma yetkinliği olan kişilere de aile terapisti denir. Aile terapisinde amaç tüm aile ya da çiftin sağlıklı yönde değişim ve gelişimini sağlayarak iyi bir aile iletişim kurulması sağlanır. Aile danışmanları, çiftlerin ve ailenin sorununu çözmek için özel yöntem ve teknikler kullanırlar. Aile terapisinde en etkili yöntemlerin başında da iletişim sağlanması ve aile içi bireylerin birbirlerini anlaması sağlanmaktadır. Aile birbirini dinleyip anlamaya başladığında, ilişkileri ve aile içi bağları düzelip güçlenir.    

Aile Terapisinde En Sık Gelen Konular

  • İletişimsizlik; Kadınlar: eşim beni anlamıyor, iletişim kuramıyoruz, hep telefonda, konuşmuyoruz hiç
  • Erkekler; eşim çok bunaltıyor, sıkıyor, çok konuşuyor, her şeyimden haberdar olmak istiyor vb.
  • Aldatılma; kadının ya da erkeğin 3. bir kişi hayatlarına girerek, evliliğin alt üst olması; aldatılan: "gitsem gidemiyorum, kalsam kalamıyorum, beynimden kaynar sular döküldü"
  • Cinsel sorunlar: Erkeklerin şikayeti; "eşim isteksiz, sevişmek istemiyor, istediğim sıklıkta değil. Ya da erken boşalıyorum, sertleşme sorunum var" vb. yakınmalarla geliyorlar. Kadınlar ise; "eşim bana kötü davranıyor akşam hiç bir şey yokmuş gibi sevişmek istiyor, kendimi kullanılmış, bir et parçası gibi hissettiriyor, orgazm olamıyorum, önemli olan beni sevmesi" diye yakınıyorlar.
  • Boşanma süreci kararsızlıklar: Eşler boşanma sürecine girdiğinde ayrılmak istemeyen taraf toparlamak isterken de diğer taraf kararsız kalmaktadır.
  • Gelin - Kaynana - Görümce ya da eşin ailesi ile ilgili sorunlar: Aile terapisine en sık gelen sorunlardan ve ayrılmaya kadar giden Türkiye'nin en büyük aile sorunlarından bir tanesidir. Gelinin eşim beni ailesine karşı savunmuyor, eşim annesine çok düşkün, kaynanam, görümcem her şeyimize dahil olup müdahale ediyorlar. Damat ise ablamla eşim, annemle eşim arasında kalıyorum, iyi geçinsinler istiyorum, haklı kimse onu savunuyorum diyorlar.
  • Yas ve kayıp
  • Aile çocuk ilişkileri
  • Kumar vb. bağımlılıklar

İzmir aile  Evlilik terapisti  aile terapisi nedir, nasıl yapılır, aile terapisti, eşim seansa gelmek istemezse ne yapmalıyım vb. tüm sorularınızın cevabı için TIKLAYIN.

Aile Terapisinde Bilişsel Terapi

Aile de eşler, ya birbirlerine doğrudan soru sorarak ya da karşılarındaki kişinin davranışlarını biraz daha gözlemleyerek, zihin okuma sonucunda vardıkları yorumlarının doğruluğunu araştırabilirler.genellikle de yapmış oldukları yorumların hatalı olduğunu görürler. Zihin okumaya bağlı bu yorumların yanlışlığını fark ederek, fazlasından bir fırsat daha elde ederler. Bu fırsat da eşlerinin davranışlarını anlamaya çalışırken aynı hataları yapmamak için kodlama sistemlerini yenide programlama fırsatıdır. Bu teknik, onların eşlerinin duygularını ve düşüncelerini daha doğru anlamalarına, böylece ilişkinin daha uyumlu bir hale gelmesine yardımcı olacaktır.   Herhangi bir olay tutarlı olarak, yüksek düzeyde kişiselleştirilmiş anlamlarla ( aşk,reddedilme, özgürlük, vb. ) ilişkilendiriliyorsa, bir sembol haline gelir. İnsan bir olaya sembolik bir anlam yüklerse, tepkileri de o denli yoğun olur. Bu sembolik anlamlar, durumun çarpıtılmasına yol açar ve olay çoklu anlamlara gelebilir. Aile yaşantısına uyarlanabilecek milyonlarca sembol olmasına karşın, yoğun tepkilere yol açan iki çeşit temel sembolik olay vardır. İlk grup sembolik olayın ana teması, ‘’ ilgi duyma / duymama ‘’ anlamındadır. Bu temanın olumlu ucunda ‘’ şefkat ‘’, ‘’ aşk ‘’ ve ‘’ önemseme ‘’ gibi semboller varken, olumsuz ucunda da ‘’ reddetme ‘’, ‘’ düşüncesizlik ‘’ ve   ‘’ anlayışsızlık ‘’ gibi semboller vardır. Ailede ki ikinci grup sembolik olay ise ‘’ gurur ‘’ ana temasını içerir. Bununda olumlu ucundakiler ‘’saygı’’, ‘’eşitlik’’ gibi sembolleri içerirken, olumsuz ucundakiler ‘’saygısızlık’’ ve hatta ‘’hor görme’’ gibi sembollerle tanımlanır. Sevildiklerini ve kabul edildiklerini hisseden eşler bile, aşağılandıklarına ya da değersiz olduklarına ilişkin herhangi bir mesaja karşı aşırı duyarlı olabilirler. Önyargılar, sadece diğerlerimize yönelik yorumlarımızı değil, kendimizle ilgili yorumlarımızı da etkiler. Örneğin özsaygısı düşük olan insanlarda özel bir önyargı türü devrededir. Böyle bir durumda onların önyargılarının hedefi, başka kişiler değil kendileridir. Bu tür insanlar, diğer insanlarla etkileşimlerinin anlamı üzerinde,özelliklede diğerlerinin kendileri hakkında ne düşündüklerinin üzerinde fazlasıyla durmaktadırlar. Ancak özsaygıları düşük olduğu için, başkalarının kendileriyle ilgili ne düşündüklerine bir anlam vermeye çalışırken, kendilerine yönelik önyargılarını devreye sokarlar ve ortada hiçbir kanıt olmadığı halde başkalarının kendilerini olumsuz olarak değerlendirdiğini düşünürler. Özsaygıları düşük olan insanların kendilerine yükledikleri önyargılar, birçok olumsuz tutumu da  barındırır. ‘’biri benden şimdi hoşlanmıyorsa hiçbir zaman hoşlanmayacak demektir’’; ‘’eğer bu insan beni sevmiyorsa, sevilmeyecek bir insan olmamdandır’’; ‘’sevilemeyecek bir insansam, hayatım boyunca yalnız kalacağım demektir’’. Bu varsayımlar onun, Peter’in suskunluğunu, ilişkilerini bitirecek bir reddedilme olarak algılanması için gerekli temeli hazırlamıştı.

İzmir'de psikolog ücretleri 2022 de Türkiye de ki zamlara oranla yüzde olarak en az zam yapan meslek grubundadır. Tüm hizmet sektörleri İzmir de fiyat artışları ortalama 50 ₺ ile 150 ₺ arasında artışa gittiler.