İzmir'de Aile ve Çift Terapisi Fiyatları 2024

Ruh sağlığı hizmeti veren kurumları da değiştirdi. 2024 ocak ayına tüm Türkiye zamlar ile uyandı. Enflasyon son 25 yılın en yüksek sayılarına ulaşırken açıklanın aksine ürün ve hizmetlere gelen zamlar 2023 başına göre 2 ila 3 katına çıktı. İzmir de bazı psikoloji merkezleri kapanırken, bazı psikolojik danışmanlık merkezleri online terapilere geçti. Bu yazımızın içinde İzmir aile terapisti Ücretleri 2024, İzmir aile danışmanlığı Fiyatları 2024 bulabileceksiniz. Bu ücretler 900.00  den başlayarak 2.500.00  ye kadar değişmektedir. 

 

İzmir Valiliği Özel aile Danışma Merkezleri 2024 yılı yılı ücret tespit komisyonu kararının 07.12.2023 tarihinde alınan karar ile uygulancak ücret tarifeleri aşşağıda verilmiştir.

                                                             Taban                                                 Tavan

Ön Görüşme                                         152 TL                                                455 TL

Aile Danışmanlığı ücreti                        546TL                                             2143TL        

Evlilik (çift) Danışma Ücreti (90 dk.)    375TL                                               1855 TL

Bireysel Danışma Ücreti                      275TL                                              1808 TL

Grup Danışma Fiyatı                            191TL                                               1488 TL

Test Ücreti                                            410TL                                            2061 TL

Eğitim Danışmanlığı                               291TL                                            2508TL

Kurumsal (toplu) Danışmanlık              375TL                                           1808TL

yukarıda ki ücretlere KDV dahil değildir.

Aile Terapisti Ücretleri

İzmir evlilik terapisi ücretleri, İzmir aile terapileri fiyatları 2024, İzmir aile danışmanı ücreti ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. 2024 yılı özel evlilik terapisi seans ücretleri kurumumuzda uzmanına göre 900.00 TL ile 2150.00 TL arasında değişmektedir. İzmir aile terapisti seçerken mutlaka lisans eğitim kökeni psikoloji, psikolojik danışmanlık ve psikiyatrist olmasına özen gösterin. uluslarası diye bir belge ifade edilirse, bu kişilerin sahtekar olma olasılığı yüksektir. İzmir aile terapisti ücretleri her kurum ve uzmana göre de değişkenlikte göstermektedir. Bu nedenle gideceğiniz aile danışmanının  ismini arama motorunda aratın ve bilgi alın.

Ege Pozitif Psikoloji İzmir de 5 ilçe de merkezi olan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Alanında uzman, yüksek lisansını yapmış, en az 450 saatlik  aile danışmanlığı eğitimi olan geniş bir kadroya sahiptir. İzmir aile danışmanlığı arıyorsanız uzmanlarımızı ve danışan tavsiyelerini okuyun.

Kurumumuzda nakit, eft/havele ve kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartından komisyon ya da fark almıyoruz.

 

İzmir Ruh Sağlığı Hizmeti veren Kurumların Hizmet Fiyat Listesi

Seans saati

Minimum

Ücretler

50 – 60 dakika

 Maximum

Ücretler

50 – 60 dakika

   
         

İzmir Vajinismus tedavisi fiyatları

2023 - 2025

450.00 TL

2100.00 TL

   
         

İzmir aile ve çift terapisi ücretleri

2024 -2025

900.00 TL

2450.00 TL

   

Online aile terapisi ücretleri

550.00 TL

2.500.00 TL

   

İzmir cinsel terapi Ücretleri

2024 -2024

880.00 TL

3.500.00 TL

   

 

Ege Pozitif Psikoloji fiyatları: 1100.00 TL ila 2.050.00 TL arasında değişmektedir. Alınan hizmet, uzman (çocuk, ergen, yetişkin, aile, çift ve cinsel), konu içeriğine göre fiyatlarımız değişkenlik göstermektedir.

Kurumumuz İzmir de;

Bayraklı

Karşıyaka

Gaziemir

Bergama

Alsancak

Aliağa 

olmak üzere 5 ilçe de şubeleri olan bir psikoloji merkezidir.

İzmir Aile Terapisti

                 Aile terapisi, aile danışmanı; Aile içerisinde ve çiftler arası yaşanan problemler, çatışmalar ve anlaşmazlıkların çözülmesi için bireysel, karı-koca, nişanlılar, sevgililer ya da tüm ailenin katılımıyla gerçekleştirilen psikoterapi çeşidine aile terapisi ya da aile danışmanı denir. Aile terapisti ise psikoloji, psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet uzmanlığı, psikiyatrist gibi lisans eğitimlerini tamamladıkdıktan sonra aile danışmanlığı üzerine yüksek lisans ya da 450 saatlik üniversite onaylı eğitim alıp süpervizyon eğitimini tamamlayıp aile terapisi, aile danışmanlığı yapma yetkinliği olan kişilere de aile terapisti denir. Aile terapisinde amaç tüm aile ya da çiftin sağlıklı yönde değişim ve gelişimini sağlayarak iyi bir aile iletişim kurulması sağlanır. Aile danışmanları, çiftlerin ve ailenin sorununu çözmek için özel yöntem ve teknikler kullanırlar. Aile terapisinde en etkili yöntemlerin başında da iletişim sağlanması ve aile içi bireylerin birbirlerini anlaması sağlanmaktadır. Aile birbirini dinleyip anlamaya başladığında, ilişkileri ve aile içi bağları düzelip güçlenir.    

Aile Terapisinde En Sık Gelen Konular

  • İletişimsizlik; Kadınlar: eşim beni anlamıyor, iletişim kuramıyoruz, hep telefonda, konuşmuyoruz hiç
  • Erkekler; eşim çok bunaltıyor, sıkıyor, çok konuşuyor, her şeyimden haberdar olmak istiyor vb.
  • Aldatılma; kadının ya da erkeğin 3. bir kişi hayatlarına girerek, evliliğin alt üst olması; aldatılan: "gitsem gidemiyorum, kalsam kalamıyorum, beynimden kaynar sular döküldü"
  • Cinsel sorunlar: Erkeklerin şikayeti; "eşim isteksiz, sevişmek istemiyor, istediğim sıklıkta değil. Ya da erken boşalıyorum, sertleşme sorunum var" vb. yakınmalarla geliyorlar. Kadınlar ise; "eşim bana kötü davranıyor akşam hiç bir şey yokmuş gibi sevişmek istiyor, kendimi kullanılmış, bir et parçası gibi hissettiriyor, orgazm olamıyorum, önemli olan beni sevmesi" diye yakınıyorlar.
  • Boşanma süreci kararsızlıklar: Eşler boşanma sürecine girdiğinde ayrılmak istemeyen taraf toparlamak isterken de diğer taraf kararsız kalmaktadır.
  • Gelin - Kaynana - Görümce ya da eşin ailesi ile ilgili sorunlar: Aile terapisine en sık gelen sorunlardan ve ayrılmaya kadar giden Türkiye'nin en büyük aile sorunlarından bir tanesidir. Gelinin eşim beni ailesine karşı savunmuyor, eşim annesine çok düşkün, kaynanam, görümcem her şeyimize dahil olup müdahale ediyorlar. Damat ise ablamla eşim, annemle eşim arasında kalıyorum, iyi geçinsinler istiyorum, haklı kimse onu savunuyorum diyorlar.
  • Yas ve kayıp
  • Aile çocuk ilişkileri
  • Kumar vb. bağımlılıklar

  İzmir'de aile terapisi ücretleri 2024 de Türkiye de ki zamlara oranla yüzde olarak en az zam yapan meslek grubundadır. Tüm hizmet sektörleri İzmir de fiyat artışları ortalama 550 ₺ ile 2250 ₺ arasında artışa gittiler.