İzmir Yaşam Koçu ile Nefes Terapisi

İzmir Nefes Terapisi için Yaşam Koçu

Nefes terapisi aslında alternatif bir terapi yöntemi olarak ön plana çıkmaya başlamıştır. Yaşadığımız sorunların nedeni geçmiş olumsuz anılardır. Bu anıların olumsuz duyguları bedenimizde kilitli kalır; karnımızda, göğsümüzde vb. nefes terapisi ile tüm bu olumsuz anılar nefesimizle dışarı atıp rahatlamamızı sağlar. İzmir psikolog için buraya tıklayın.

Neden Nefes Terapisi

İzmir nefes terapisi, nefes terapisi Bostanlı; sağlık alanında aldığım eğitim ile bedenin mucize gibi çalışma şekli beni çok etkiledi. Tüm organların ne yapacaklarını biliyor olması ve beynin ana kumanda merkezi olması, şimdilerde ise bağırsakların bu mekanizmaya etkisinin nasıl olduğunu öğrenmek doymak bilmez bir meraka dönüştü. Nasıl oluyordu da her an bilinçli bir karar aldığımızı düşünürken aslında bir tekerrürün içindeydik. Düşüncelerimiz nasıl hayatımız oluyordu. Elle tutulamayan korkular hayatımızı nasıl olursa sınırlayabiliyordu. Charles Duhigg’in "Alışkanlıkların Gücü" isimli kitabı ise hayatım için tam bir dönüm noktasıydı ve öğrendiğim tüm alışkanlıkları oto pilottan çıkarıp hayatımı yeniden sorgulamama neden oldu. Bu dönemde Nefesle tanıştım. Nefes seansları esnasında bilinçaltım yüzeye çıkıp hayatımda onu neden yapıyorum bunu neden yapıyorum sorularının cevabını vererek geçmiş anılarla beni buluşturdu. Nefes seansları, kah yolda yürürken, kah kitap okurken geçmiş hayatımı yeniden gözler önüne serdi. Hemşirelikten başka bir mesleği asla yapamam dediğimden beri 10 yıl geçti ve ben şu anda 3. faklı mesleği deneyimlerken hayat yolculuğumun keyfini çıkarıyorum. Ben hayata teslim oldum, iyiyi de kötüyü de yaşayacağım hayat maceralarımı sabırsızlıkla bekliyorum.

Nefes Terapisi için Belgin Sarper Can Yorumları

Bugüne kadar nefes almıyormuşum. Üç günlük nefes eğitimi sayesinde ilk defa nefes alabildiğimi hissettim nefesle beraber kendime olan öz güvenim arttı. Bu güne kadar bir karar alırken hep ikilemde kalıyordum artık özgür bir şekilde karar verebiliyorum. Eğitimden sonra nefes koçumun öğrettiklerini evde yapıyorum ve sanki daha bir enerji doluyum her şeyden önce pozitif oldum sanki o üç günde kafamdaki bütün negatif düşünceler uçup gitti. Ayrıca nefes koçum Belgin hocaya da çok teşekkür ediyorum. Gerek iş hayatında gerek özel hayatımda bana farklı bir bakış açısı kazandırdığı bu konuda ona minnettarım. Bana söylediklerini uyguladım ve gerçekten olumlu sonuçlar aldım. Bence bu nefes eğitimi yaygınlaştırılmalı ve herkese ulaştırılmalı tekrardan teşekkür ediyorum.

Semra G, 29——-

Nefesten önce insanlarla aram o kadar berbattı ki, haklı olsam bile kendimi anlatamazdım. Çevremden biri beni uyardığı zaman, iyiliğim için bile olsa çok sert tepkiler verirdim. Ben sert tepkiler verdikçe etrafımdaki insanlar benden uzaklaşırdı. Sonra "nefes terapisi diye bir şey var, oraya git hayatın daha güzel olacak" dendi. İnanmadım ben, ne olabilir ki dedim. Oraya geldim ve oradan gittikten sonra kim benim iyiliğim için bir şey söylese oturup dinledim. Her şeyin benim iyiliğim için olduğunu anladım.

Fatma Y, 17

——-

Olaylar durumlar karşısında daha sakin davranamazken ve panik olurken şimdi kendi kendime dur diyorum. Rahatla öyle düşün ya da konuş. Kendimi güdülemem konusunda oldukça etkili oldu. Çok teşekkür ederim size.

Perihan S, 35