İzmir Psikolog – Modern Terapi Merkezi

İzmir Psikolog Şehri

İzmir Psikolog, İzmir merkez ve ilçelerinde Psikoterapi hizmetleri vermekteyiz. Psikolojik sorunların ve şikayetlerin çoğalmasıyla günümüzde İzmir terapist bakımından kendini oldukça geliştirmiştir. İyi derece de uzman konumda olan isimler İzmir’de psikolog olarak daha çok öneriliyor . Kendini kanıtlamış bir psikolojik danışma merkezi,Terapist yada Psikolog İzmir genelinde tercih edeceğiniz bir ruh çalışanı olmalıdır.

Biz Kimiz

Bayram Şimşek önderliğinde Ege Pozitif Psikoloji  güvencesiyle İzmir (iskele karşısı yerde fıstık üstü sahilde) merkez olmak üzere  Alsancak, Karşıyaka,Gaziemir, Aliağa ve Bergama ilçelerinde de şubelerimiz mevcuttur.

 

Genel olarak Psikolog,Danışman ve terapistlerimizin danışan yorumlarını burada bulabilirsiniz. İletişim için tıklayınız

NOT: Corona Virüsü nedeniyle yüz yüze seanslarımız maske ile yapılmaktadır. Sizde gelirken özen gösterirseniz seviniriz. 

Ayrıca Online seanslar (görüntülü: msn, whatsap, skype vb) yapılmaktadır.

Psikoloğa Ne Zaman Gidilir?

Zor ve sıkıntılı dönemler de, geçmişin sıkıntıları ruhunda ve bedeninde hissedenler, hayatın belli anlarında travmalar, ihmal istismara maruz kalmış olanlar. Psikolojik bir sorununuzun olduğunu kabullenmek fiziksel bir sorunu kabul etmekten zordur. Ama zamanında alınmış bir destek ruhunuzda hayatınızda bambaşka bir değişime yol açacaktır. Psikoterapi yardımı almak gönüllü olması çok önemlidir, zorlama, zoraki bir şekilde psikolojik destek almak farkındalıktan uzak, terapi sürecinden hiçbir fayda alınamaz, çünkü terapi sürecine inanmıyordur. İnanılmayan ve güvenilmeyen bir terapi sürecinin bırakın faydasını, ilaç aldığınızda bile inanmazsanız bir faydası yoktur.

Olmadık zamanlarda gözleriniz doluyorsa

 Bazen anlamsız dediğiniz ya da duygusal olarak nitelenirler ama aslında bitmemiş bir yas, bir travma ya da yarım kalmış bir hikayedir.

Korku, panik atak ve fobiniz geliştiyse

Belli oranda korku ve kaygı normal ve sağlıklıdır. Ama olup olmadık yerde korku, kaygı ve endişe yaşıyorsanız, her an kötü bir şey olacak, panik atak yaşıyorsanız

Ani öfke patlamaları: öfke bir duygudur ama sürekli, her şeye ve anlamsız öfkeler ve aşırı tepki veriyorsanız; geçmişinizi şuana yansıtıyorsunuzdur. Hemen destek almalısınız.

Psikolojik Destek almak için diğer bazı nedenler

 • Devam eden depresyon, mutsuzluk ve ümitsizlik hali
 • Kendinizde güvensizlik ve alınganlıklarınız varsa
 • Sürekli bir yalnızlık hissi ve duygusal olarak yalnız kalmaktan korkuyorsanız
 • Yakın ilişkilerde sürekli tekrarlayan sorunlu döngüler yaşıyorsanız
 • Dikkatiniz çabuk dağılıyorsa
 • Yaptığınız işlerde kaygılar yaşayıp zorlanıyorsanız
 • Evliliğinizde değersizlik, ilgisizlik ve iletişim sorunları yaşıyorsanız
 • Evliliğinizde eşinizle bir süredir cinsel ilişkiniz yoksa
 • Herhangi bir etkinlikte bağımlılık düzeyinde bir süreç izliyorsa

Psikolog ve Psikiyatrist Arasında Nasıl Bir  Fark Var?

Türk toplumunda genelde psikolog psikiyatrist arasında farkı genelde bir tanesi ilaç yazmaz konuşur, bir tanesi ilaç yazar kavramı vardır. Bunun nedeni birinin doktor olması tıp fakültesi kökenli olması diğerinin psikoloji eğitimi alıp terapist olmasıdır.İzmir Psikolog olarak bizler Psikoloğuz ilaç yazmayız.

Psikiyatristler doktordur, yani önce 6 yıl tıp fakültesinde okurlar uzmanlık sınavına girerler ve çocuk ergen psikiyatristi, yetişkin psikiyatrisi üzerine uzmanlık eğitimi alırlar. Tıp fakültesi mezunu kişiler tanı, tedavi ve ilaç yazma da yetkili kişilerdir. Ayrıca Psikiyatristler psikoterapi eğitimleri alarak aynı zamanda terapi de yapabilirler. Bir psikiyatrist seçerken terapi eğitimi almış olması sizin için büyük bir artıdır.

Psikologlar üniversitede dört yıl psikoloji eğitimleri alırlar, bazı psikologlar lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra bazı özel eğitimler alıp yüksek lisanslarını da yapmaktadırlar.

Örnek:

 • Psikolog olmak isteyen İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde eğitim alır.
 • Psikiyatrist olmak isteyen Tıp Fakültesinde eğitimine başlar.

Psikologlar hayatınızda yaptığınız davranışlar, ilişkiler sorunlar üzerine yaşadığınız bağlantıları fark ettirip yön tabelalarınızda değişiklik yapmak için terapi süreci izler. Bazı psikolojik sorunlar ilaç ve psikiyatrist eşliğinde terapi ile yol almak gerekir. Yani insanlar terapiden fayda sağlayabilmek için bazen doktorların verdiği ilaçları kullanarak sürece devam etmeli. Psikologlar ilaçları bıraktırma, başlatma, azaltma vb. yapmaya ya da yönlendirmeye yetkisi yoktur. İlaçlar doktor kontrolünde başlanmalı ve doktor eşliğinde bırakılmalıdır. Tamamen ilaç taraftarı ya da ilaç düşmanı olmak değil, ama bazen sadece terapi bazende ilaç terapi, bazen de sadece ilaç kullanmak gerekebilir.

İzmir’de Uzman Bir Psikolog mu Arıyorsunuz?

Dünya da ruh sağlığını korumak git gide önem kazanmakta, psikoloji bilimi ile ilgili yatırımlar, bilimsel çalışmalar uzmanlar da git gide artmaktadır. Türkiye de psikolog, psikoloji, ruh sağlığı gibi yapılar son 20 yıldır müthiş bir artış göstermektedir. Türkiye de psikiyatristlere başvuru oranı her yıl iki kat artmaktadır. Türkiye de de en çok psikiyatrist ve psikolog yardımını da İzmir almaktadır.

İzmir psikolog seçerken en önemli husus, sizin yaşadığınız sorun konusunda tecrübeye ve yeterliliğe sahip bir psikolog seçmeniz daha sağlıklı ve etkili bir sonuç almanız açısından önemlidir. İzmir de en çok önerilen bir psikologları seçerken kendisini belli bir alanda uzmanlaştırmış bir psikolog seçmeniz süreç ve ruh sağlığınız için çok önemlidir. Ege Pozitif Psikoloji merkezinde sadece çocukla çalışan bir grup, sadece ergen ile çalışan ve sadece yetişkin psikolojik sorunlarla çalışan uzmanlar vardır.

İzmir Türkiye de psikoloji merkezi, psikolojik danışma merkezi ve aile danışma merkezleri bakımından çok zengin bir şehirdir. İzmir insanı sıcak kanlı cana yakın özgürlüğüne düşkün ve değişime açık bir şehirdir. İzmir de ki insanlar pedagog, evlilik terapisti ve EMDR terapisi adına psikolojik destek alma açısında da Avrupa standartlarına en yakın şehrimizdir.

Psikoterapi Süreci Nasıl İşler ?

İzmir Psikoterapi zihinsel düşünme sistemi, duygusal zorluklar ve hayatta baş etmekte zorlandığımız yaşamsal becerileri çözmekte yardımcı olabilecek bir dizi tedaviyi ifade eder. Psikoterapi, pozitif düşünme, zihinsel sağlık problemleri ile baş edebilme, travmaları çözümleyebilmek için uzman bir psikolog ile çalışma sürecidir. İnsan psikolojik bir canlıdır ve içinde yaşadığı toplumdan, çevresinde olup biten olaylardan duyguları ve davranışları çabuk etkilenir. İnsanlar doğal olarak birlikte yaşayan canlılardır belli zamanlarda bu birliktelikler insanı üzer ve yıpratır.

Psikolojik sorunlar olarak insan hayatında ortaya çıkar. Yalnız yaşamak ise imkansızdır bir düşüncedir. İnsan var oluşundan beri bir arada yaşamış canlılardır. Kendi duygusal ve bedensel ihtiyaçlarımız için başkalarına ihtiyaç duyarız. İnsan bu ihtiyaçlarını tek başına karşılaştırmak için de uygun bir yapıya sahip değildir. Zorlandığımız bazı durumlarda, sorunlarla başa çıkamadığımız anlarda işinin uzmanı olan İzmir psikologlardan yardım almaya ihtiyaç duyarız. Ege Pozitif Psikoloji Merkezi uzman psikologları ile hayatta baş edebilmekte zorlandığınız tüm konularda yanınızda. Uzmanlarımız ile ilgili bilgi almak için bize başvurun.

İzmir’de En İyi Psikolog

İzmir’de en iyi psikologlar için tıklayınız. Psikoterapi, danışanlar ile psikologların arasında ki terapötik ilişki sayesinde danışanın hayatın da fark yaratmayı hedeflemektedir. Danışanların duygularını anlamlandırılması, olumsuz yaşantıları ve travmalarının çözümlenmesini sağlayan psikolojik bir süreçtir. Danışan ile psikolog arasında ki ilişki kesinlikle profesyoneldir. Danışanın çözümleyemediği problemler ile ilgili bir süreçtir. Psikolojik yardım hayatımızda var olan bütün konular ile ilgili olabilir. Bu konular tamamen kişiseldir ve bireye özgüdür. Her konuda İzmir psikologlardan yardım alabilirsiniz. İzmir de en iyi psikolog seçerken de elektrik aldığınız, danışan yorumlarını beğendiğiniz, tecrübeli ve uzmanlaşmış bir danışman İzmir de en iyi psikolog olur.

İzmir Psikolog İçin Seans Ücretleri

İzmir’de psikolog  danışma ücretleri sürekli bir değişim göstermektedir. Her danışma merkezinin kendi belirlediği konularda farklılık gösteren ücretlendirme söz konusudur. Aynı zamanda bir kurumda çalışan psikologların hepsi içinde farklı ücret söz konusudur. Ege Pozitif Psikoloji ailesi olarak toplumun her kesiminde psikolojik yardıma ihtiyaç duyan kimselerle çalışmayı hedeflemekteyiz. Bu nedenle de ücretleri daha geniş bir yelpaze de tutmaktayız. Daha fazla bilgi almak için İzmir Karşıyaka psikolog, Alsancak psikolog, Gaziemir psikolog, Aliağa gibi ilçelerde merkezleri bulunan Ege Pozitif Psikoloji’ye başvurun.

İzmir’de Tavsiye Edilen Psikologlarımız

İzmir’de En çok tavsiye edilen psikologları arıyorsanız tavsiyeediyorum.com, doktortakvimi.com gibi danışan yorumlarının güvenirliliği yüksek siteleri inceleyebilirsiniz.