İzmir Tire Pedagog-Çocuk Ergen Psikoloğu

Tire İlçesinde Pedagog Hizmetleri


Tire pedagog, çocuk ergen psikoloğu, çocuk ergen psikiyatrisi yönünden İzmir merkezine göre daha az seçeneğe sahip bir ilçemizdir. Fakat Tire gelişen ekonomisi ve giderek kalabalıklaşan nüfusu ile pedagog,  çocuk ergen psikoloğu ve psikiyatristi ihtiyacı her geçen gün artan da bir ilçedir. Gelişen teknoloji değişen dünya şartları ile her jenerasyon arasında iletişim farkı giderek açılırken, bu fark gelişen ilçelerde daha hızlı açılmaktadır. Aileler içinde iki kardeş arasında dahi hayat görüşü ve yaşayışı farkı bir çok büyük olmaktadır. İzmir'in Tire ilçesinde uzun yıllardır ikamet eden geleneksel daha muhafazakar bir anlayış ile yetişmiş ebeveynler ile internetin dünyasına gelen bir neslin arasında iletişim yönünden zayıflıklarının olması çok doğaldır. Öğrenilen kurallara göre çocuk yetiştirmek çocuklarımızı yeni hayatlarına hazırlamada yetersiz de kalabilmektedir. Çocuklar korku, kaygı, üzüntü, öfke, kıskançlık gibi birçok duygularını ve içsel çatışmalarını oyun vasıtasıyla dile getirir çünkü çocuklar somut düşünce tarzına sahiptir, bir çocukla iletişim kurarken bu durumun göz önüne alınması gerekir. Oyun dışında çocuk sıkıntısını kelimeler yerine bedensel tepkilerle de gösterebilir. Bu durumda ailenin yeni üyelerini hayata karşı hazırlamada da ebeveynlerin destek arayışı da artmaktadır.

Tire devlet hastanesi psikolog hizmetleri konusunda yardımcı olsa da hastane ortamında çocuk ile olan iletişimlerde hayal edebileceğiniz gibi çeşitli sorunlar çıkabilmektedir. İzmir Ege Pozitif Psikoloji merkezlerinin samimi ve sıcak atmosferi içinde çocuğunuz ile olan ilişkilerinizin daha verimli olacağı aşikardır.

Tire ilçesinde ikamet ediyor ve çocuklarınızın gelişimi sürecinde çözemediğiniz sorunlar için böyle bir pedagog ve çocuk ergen psikoloğu desteği arıyorsanız size en yakın merkezlerimiz olan Torbalı ya da Gaziemir Ege Pozitif Psikoloji merkezlerimizde uzmanlarımız her türlü sorunuz için sizi bekliyor olacaklar.Ege Pozitif Psikoloji 5 şubesi olan bir psikolojik danışma merkezidir. Her şubemizde pedagoji alanında master yapmış, İzmir'in en çok tevsiye edilen pedagogları ve çocuk ergen psikologları hizmet vermektedir. Tire ilçesinde hizmet verebilen uzmanlarımız hakkında bilgi almak ve pedagog, çocuk ergen psikologlarımızı incelemek ve haklarındaki yorumları okumak için tıklayabilirsiniz.