Karaman Vajinismus - İlişkiye Girme Korkusu

Karaman Vajinismus Tedavisi

Karaman vajinismus tedavisi, Karaman vajinismus terapisi, Karaman vajinismus doktoru, karaman ilişkiye giremiyorum ne yapmalıyım. Kadınlarda cinsel işlev bozuklukları arasında en sık gözlenen durumlardan bir tanesi  vajinismus diye tanımlanmaktadır. Dünya da olma sıklığına bakıldığında Uzak Doğu ülkeleri ve Türkiye’de Batı ülkelerine oranla daha fazla görülmektedir. Ülkemizde görülme sıklığı ise her 100 kadından ikisi olarak çıkmıştır. Gözlemlenen bu problem tanı konulduğunda kısa sürede iyileşme gösterir. Vajinismus sorunu ile baş etmeye çalışan kadınlar kendilerinde cinsel anlamda bir sorun olduğuna inanırlar ve partnerlerine karşı kendilerini iyi hissetmezler. Tedavi sürecine girmeyen ve durağan olan vajinismus hastalığı eşlerin birbirinden soğumasına sebep olur ve sonucunda boşanma olan ciddi ailevi sorunlara sebebiyet verir.  

Vajinismus nedir?

O zaman konumuz kadın cinsel hastalıkları arasında daha sık görülen sorunlardan biri olan vajinismus tam olarak nedir?  Kadının cinsel birlikteliğe girmeyi kendisi arzulamasına karşın kendi isteği dışında problemsiz bir şekilde cinsel birlikteliğe giremeyip sürdürememesi olarak tanımı yapılır. Vajinismus hastalığını yaşayan kadın kendi bedenini kasar ve penisin normal yol ile vajinadan içeri girmemesine sebep olur. Vajinanın yapısında ki darlık ya da ufak olması ile hiç bağlantısı olmayan bu hastalık, cinsel ilişki esnasında istemsizce kasılma durumunu sergiler. Vajinanın yapısı gereği esneyen ve kaslı bir yapıya sahiptir, vajinadaki kas kontrolü bırakılır ve bir şekilde darlık yaratarak cinsel ilişkinin olmasını engeller. Bu istemsiz kasılmaların olması ilişki de sadece vajinada oluşabildiği gibi o an bütün vücutta da yaşanılabilir. Vajinismus hastalığına sahip olan kadınlar geçmişte yaşadıkları kötü deneyimler sebebiyle genelde bacaklarını sıkarak kapatır ve sağlıklı ilişkiyi engellemektedir. Vajinismus tedavisi  nedenleri, belirtileri, çözümü vb. yazımızın devamı devamı için TIKLAYIN. cinsel terapist ayrıntılı yazımız için TIKLAYINIZ

Uzm. K. Psikolog & Aile Terapisti, Uzman Cinsel Terapist

Bayram Şimşek hk. ve danışan yorumları için tıklayın

Bayan Cinsel terapistimiz vardır.  

Otel Konaklamalı Kesin Çözüm Bilgi ve ücretsiz ön görüşme için:

Randevu ve Bilgi

Sabit Telefon: 0 2323812832

Ofis Telefon-1 : 0 538 442 93 88

Ofis Telefon 2 : 0 5332068198

Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız

İlişkide kasılma nedenleri, eşimle ilişkiye giremiyorum ne yapmalıyım, ilişkiye giremiyorum çok acıyor, ilişkiye giremiyoruz, ilişkiye giremiyoruz ne yapmalıyız, karımla ilişkiye giremiyoruz, kocamla ilişkiye giremiyorum, yeni evliyim ilişkiye giremiyorum, neden ilişkiye giremiyorum. 

Cinsel Terapistlerimiz

Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek

Bayram Şimşek Aile Danışmanı & Emdr Terapisti & Cinsel Terapist  Aliağa, Bergama, Karşıyaka da Ege…