Manisa Akhisar Pedagog

Manisa Çocuk Ergen Psikologu

Manisa Akhisar pedagog, Akhisar pedagog, Manisa Akhisar çocuk ergen psikolog, Akhisar devlet hastanesi pedagog, Akhisar devlet hastanesi çocuk ergen psikiyatrisi arıyorsanız; psikolog ve psikiyatrist var ancak pedagog yok. Uzman pedagoglarımızı inceleyin.
Ebeveynler Çocuklarına Uzman Desteği Alacağını Açıklamalıdır; Çocuğun yardım alması gerektiğine karar verildiğinde bunun çocuğa açıklanması gerekmektedir. Hiçbir açıklama yapılmadan, çocuğun hiç tanımadığı biriyle sorunlarıyla ilgili olarak vakit geçirmesini beklemek, çocuğun sorunlarını çözmek yerine aksine daha çok artıracaktır. Böyle bir durumda çocuk kendini tehlikede hissedebilir, ailesine karşı kızgınlık duyabilir, terapiste güvenmeyebilir. Çocuğa bunun açıklaması yapılırken şunlara dikkat edilmelidir:
  • Neden psikologa gitmesi gerektiği konusunda dürüst olun. Sizi endişelendiren durumu çocuğunuza söyleyin.
  • Kimden yardım alınacağını çocuğa doğru bir şekilde aktarın. “Bir doktora/öğretmene/ablaya/abiye” gideceğiz yerine bir “psikolog”dan yardım alacağınızı dürüstçe söyleyin. Bu kişiyi, çocuğun içinde bulunduğu durum hakkında konuşacağı ve bu durumla başa çıkma konusunda ona yardım edecek biri olarak tanımlamalısınız.
  • Çocuğunuza, psikolog ile çalışmanın bütün aile için faydalı olacağını söyleyin.
 
Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanımız Beril Özsoy hk. ve yorumlar için Tıklayınız Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti  
  Pedagog Gamze Güder hk. ve yorumlar için Tıklayınız  
 
Çocuk Ergen Psikoloğu

Dila Isıtan hk. ve yorumlar için tıklayın

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı

Pedagog Uzman K. Psikolog Ayşe Nur Akbulut hk. ve yorumlar için tıklayınız. 12 Yaş altı çocuk Psikoloğu
  ÇOCUKLARDA sık görülen 7 psikolojik sorun için Tıklayınız Yetişkinlerde ilginç psikolojik sorunlar için Tıklayınız Evlilik ve Çift Sorunlarıyla ilgili yazımız için Tıklayınız CİNSEL sorunlarla ilgili Yazımızı okumak için Tıklayınız   Uzmanlarımız Bayram Şimşek, Uzm. Aile Danışmanı – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist Ecem Hazel Bütün, Aile Danışmanı & Yetişkin Psikoloğu Diğer uzmanlarımızı incelemek için İçin Tıklayın)