İzmir Psikolog
İzmir Psikolog arayışlarınızda EMDR Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi vb. özel yöntemlerle tüm psikolojik sorunlarınızda uzman psikolog kadromuzla yanınızdayız. Ege Pozitif Psikoloji Merkezlerimiz, İzmir Karşıyaka, Alsancak, Gaziemir, Aliağa ve Bergama ilçelerinde hizmet vermektedir.
İzmir Psikolog Önerisi İçin Tıklayınız
İzmir Pedagog
İzmir Pedagog, Çocuk ve Ergenlere Yönelik Psikolojik Danışma ve Psikolojik Destek Hizmetleri. Çocuk ergen konusunda uzmanlaşmış 4 farklı pedagog uzman ile çocukluk ve gençlik dönemi sorunları karşısında yalnız değilsiniz. Emdr, oyun terapisi vb. özel yöntemler ile uzman pedagoglarımızla yanınızdayız.
İzmir Pedagog Çocuk Ergen Psikologlarımız
İzmir Evlilik Terapisti
İzmir Evlilik Terapisti, Aile Danışmanlığı, İlişki Danışmanlığı, Evlilik Öncesi Psikolojik Danışmanlık, İletişim Sorunları, Çatışmalar, Boşanma ve Ayrılık Süreçleri, Aldatma Sorunları vb. için Uzman Danışmanlık. İlişki ve Evlilik Sorunları Çözümsüz Değildir. Uzman Psikolog ve Evlilik Terapisti kadromuzla yanınızdayız.
İzmir Evlilik Terapistleri İçin Tıklayınız
İzmir Cinsel Terapist
İzmir Cinsel Terapi ve Cinsel Terapist, Cinsel Danışmanlık. Tıbbi müdahale gerektirmeyen tüm cinsel sorunlarınız için danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Cinsel sorunlar kader değildir. Orgazm olamama, Erken Boşalma, Cinsel İlişkiye Girememe, Ağrılı Acılı Cinsel İlişki, Cinsel İsteksizlik, Vajinismus sorunları için bize ulaşabilirsiniz.
İzmir Cinsel Terapist Bay Bayan Uzmanlarımız
İzmir Panik Atak Terapisi Merkezi
İzmir panik atak tedavisi için profesyonel hizmet veren bir kuruluşuz. Panik atak nedir? İzmir'de panik atak tedavisi nedere yapılrı, panik atak nasıl anlaşılır ve kimlerde görülür? Tüm bu soruların cevabına değineceğiz. Aklınıza takılan sorularınız için İzmir’de hizmet veren merkezlerimize gelebilir, destek alabilirsiniz.
İzmir Panik Atak Çözümü
İzmir Vajinismus Tedavi Merkezi
İzmir'de evlilik ve çift sorunlarıyla ilgili vajinismus terapisi alabilmek ve bunu deneyimli bir vajinismus tedavi merkezinde sürdürmek için kurumumuza güvenebilirsiniz. Ege Pozitif Psikoloji merkezlerimizde, vajinismus üzerine bay ve bayan cinsel terapistlerimiz ve psikologlarımız danışmanlık hizmeti vermektedir. İlk geceden itibareb eşler arasında büyük sorun olan vajinismus rahatsızlığı için kısa sürelerde kesin çözüm için psikologlarımıza ulaşabilirsiniz.
Vajinismus Terapi Uzmanlarımızı Tanıyın
Online Psikolog Desteği ve Psikolojik Danışmanlık
Teknolojinin gelişmesi ile mesafe tanmadan yapılan kişilere yönelik psikolojik danışma ve psikoterapi hizmeti de gelişmiştir. Online psikolog desteği, online psikolojik danışmanlık, uzaktan psikolog, uzaktan psikoterapi, online psikoterapi, uzaktan psikolojik danışman aramalarına talep git gide artmaktadır. Kurumumuzdan da uzaktan ofise gelmeden evinizde ya da iş yerinizden psikoterapi ve psikolojik danışmanlık desteği alabilirsiniz.
Online Terapi Süreci Nasıl İşliyor?
İzmir EMDR Terapisi Merkezi
EMDR ( Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme olarak bilinen göz hareketleri duyarsızlaştırma ve anıyı yeniden işleyerek yapılandırma olarak kullanılan bir psikoterapi yöntemidir. İzmir genelinde EMDR terapisi ile son birkaç yılda yüzlerce kişide kullandığımız ve sonuç aldığımız bir etkili bir psikoterapi yöntemidir. Yenilikçi tedavilerde uzman psikolog ve EMDR terapistlerimiz ile tanışmak için sizleri merkezlerimize bekliyoruz.
EMDR Terapistlerimiz

İzmir Psikolog, Pedagog ve Terapi Hizmetleri, Ege Pozitif Psikoloji

İzmir şehrinde Psikolog, Pedagog ve Terapi Hizmetleri veren Ege Pozitif Psikoloji Merkezi kadrosunu oluşturan psikolog, pedagog ve terapistlerimiz tanıştığınızda kendinizin de deneyimleyeceğiniz gibi danışanları ile sadece ücreti için zaman geçirmeyen, onların hayatlarında büyük farklar yarattıklarını ve yaratabileceğini bilen, sonsuz tutku ile mesleğine aşık kişilerdir. Psikoloji ve Pedagoloji mesleği birçok meslek için söylense de dahi öncel olarak tüm diğer profesyonel mesleklere göre özünde insan sevgisi olmadan asla yapılamayacak bir meslektir. Fakat sevgi de tek başına yeterli değildir.
En güvenilir, en çok referans verilen başarılı bir psikolog olmak için bazı kritik bilgi ve becerileri bilmek, sahip olmak ve kullanabilmek gerekir. Bu bbilgi ve becerilere sahip olmak yardım alan insanların gözünde sizi aranan bir psikolog, iyi bir pedagog ve terapist yapar.
İzmir psikolog aramalarında yoğun olarak bize ulaşılmasının büyük nedeni Ege Pozitif Psikoloji merkezlerinde hizmet veren olarak uzman kadromuzun insan davranışlarını inceleyen ve çözüm arayan kişilerde olması gereken bilgi ve becerilere sahip olması ve özümseyerek uygulamasıdır.
İzmir ili ve ilçeleri olan başta Karşıyaka ve Aliağa olmak üzere, Bayraklı, Bergama, Bornova, Buca, Gaziemir, Konak ilçelerinde ikamet eden kişilere psikolojik danışmanlık hizmeti veren Ege Pozitif Psikoloji merkezleri için diğer tavizsiz önem verilen konu ise "Psikoloji Etiği” dir. İnsanlarla ilgilenen her meslekte olduğu gibi, psikologların muazzam bir sorumluluğu vardır. İnsanların hayatlarını değiştirme yetenekleri ile sıklıkla en savunmasız durumdaki insanlarla ilgilenirler. Hastalarınızın güvenliğini ve refahını sağlamak için güçlü etik, gizlilik, özel hayata saygı kurallarına sahip olmanız gerekir. Bir araştırmacı psikolog olarak ta deneyleri güçlü bir etik temele dayandırmak kimseye zarar vermeden tarafsız ve faydalı sonuçlar almanızı sağlamak için de önemlidir.
Tüm çalışmalar içinde ise sabır ekibimiz için sadece bir erdem değildir. Sabır psikolojideki sonuçları görmek, ister araştırmada ister doğrudan hastalarla çalışırken her zaman sahip olunması gereken bir beceridir. Gerçek bir ilerleme kaydedilebilmesi için sabır zorunludur.
İzmir ilinde hizmet veren Ege Pozitif Psikoloji Merkezlerinin diğer fark yaratan özelliği ise sorun çözme kabiliyetidir. Psikolojide işler her zaman planlandığı gibi gitmez. Sorunlar ortaya çıkar ve çözülmesi gerekir. İyi psikologlar alternatif stratejilere sahip olmalı ve bunları hızla uygulayabilmelidir. İyi yazılmış ve uygulanan planlar aslında çalışmayı engelleyebilecek ortak sorunları da hesaba katar. Bazen beklenmedik şeyler olur ve devreye girip değişiklik yapmanız gerekir. Yukarıda saydığımız tüm bu koşullar Ege Pozitif Psikoloji Merkezlerinin ana çalışma mantalitesini oluşturan temel unsurlardır.

Yetişkin Psikoterapisti, 1983 Doğumlu 2 çocuk babası olan Bayram Şimşek lisans eğitimini Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Danışmanlığı, Master eğitimini ise Klinik Psikoloji alanında yapmıştır. İzmir de uzm. Psikolog olarak 11 yıldır özellikle yetişkinlerle çalışmalarına devam etmektedir.

İzmir'de Doğru Psikolog Nasıl Bulunur?

Hayatın zorluklarını yaşarken kendi başınıza çözemeyeceğinizi düşünmeye başladığınız her ruhsal sorun ve sıkıntılarınızda yardım almaktan çekinmeyin. Sadece yardım istediğiniz psikolog, pedagog ve terapistlere ulaştığınızda onlarda da bazı temel yeterliliklerin varlığının olup olmadığını gözlemlemelisiniz. Bu temel esaslar kısaca şunlardır;
İlk olarak İzmir gibi kalabalık bir metropolde başarılı bir psikolog, pedagog ve terapist olarak bilinmek ve çalışmak için en gerekli kriterlerin başında harika bir iletişim kurma becerisine sahip olmak gelir. Herhangi bir kariyer için de açık bir kritik nokta olmasına karşın insan davranışını incelerken iletişim özellikle önemlidir. Danışanlarla sağlıklı iletişim kurmak klinik psikologların onlara yardım edebilmesi için mutlak zorunludur.
İkinci olarak sanılanın aksine psikologların sayılar ile önemli bir ilişkisi vardır. Aritmetik ve istatistik, sosyal sezgisel yetenekler gibi görünmese de, psikologların en önemli yardımcısıdır. Araştırmacı psikoloji de önce yorumlanması gereken büyük miktarda veri toplanır ve değerlendirilir. İyi bir psikolog, istatistiksel testler ve denklemler kullanarak bu sayıların nasıl özetleneceğini anlayabilen kişidir.
Üçüncü kritik beceri ise psikolojideki rolünüz ne olursa olsun, sürekli araştırma yapmaktır. İster kendi deneylerinizi yapıyor olun, ister başka psikologların deneyimledikleri ile bir hastaya yardım edin, bilgiyi nasıl ve nerede bulacağınızı bilmek kritiktir. İstediğiniz bilgiyi bulabilmek ve değerlendirmek bir psikolog, pedagog ve terapist ve danışanları için bazen hayati derece önemlidir.

Psikoloji, Pedagoloji ve Cinsel Sorunlar Hakkındaki Makalelerimiz