Soma Psikolog Soma Evlilik Terapisti İçin Bilgi Alın

Soma Psikolog - Aile ve Evlilik Terapisi için Bilgi Alın

Soma da psikolog, Soma evlilik terapisti, Soma aile danışmanı, Manisa Soma Pedagog çocuk ergen psikoloğu arayanlar için: kurumumuzun merkezi İzmir Karşıyaka'da olmakla beraber özellikle Soma'ya yakın olan Bergama'da ki şubemize haftanın belirli günleri birer psikologumuz ve pedagog çocuk ergen uzmanımız izmirden gelmektedir.

 

Neden Aile ve Evlilik Terapisi Almalısınız?

Bir aile ve evlilik terapisti, aile üyeleri veya çiftler arasındaki iletişim problemleri, çatışmalar, duygusal kopukluklar veya diğer sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olabilir. Bu terapistler, bireylerin ve çiftlerin yaşamlarındaki zorluklarla baş etmelerine yardımcı olmak için çeşitli terapi tekniklerini kullanırlar. Bu teknikler arasında bilişsel davranış terapisi, aile sistemleri terapisi, çözüm odaklı terapi gibi yöntemler bulunabilir. Aile ve evlilik terapisi, bireyler arasındaki iletişim sorunlarını çözmeye yardımcı olabilir. Etkili iletişim eksikliği, çatışmalara, anlaşmazlıklara ve uzaklaşmaya neden olabilir. Çiftler veya aile üyeleri arasındaki sürekli çatışmalar veya anlaşmazlıklar, terapiyi düşünme nedenlerinden biridir. Bu durumlar, sağlıklı bir ilişkiyi sürdürmeyi zorlaştırabilir.Evlilik öncesi danışmanlık veya aile planlaması, çiftlerin gelecekteki hedeflerini konuşmalarına, anlamalarına ve birbirlerine uyum sağlamalarına yardımcı olabilir.

Aile Terpisti Tedavi Yöntemleri

Aile terapistleri, aileyi bir sistem olarak ele alır ve bireyler arasındaki ilişkisel dinamikleri anlamak için sistemik bir yaklaşım kullanır. Bu terapi, aile içindeki değişimleri ve etkileşimleri vurgular.BDT, bireylerin düşünce kalıplarını ve davranışlarını değiştirmeye odaklanan bir terapi türüdür. Aile terapistleri, aile üyelerinin olumsuz düşünce kalıplarını ve etkileşimleri değiştirme konusunda rehberlik edebilirler. Özellikle çocuklarla çalışırken kullanılan bu yöntemde, aile terapistleri oyunları ve aktiviteleri kullanarak aile üyeleri arasındaki etkileşimleri gözlemleyebilir ve bu etkileşimleri iyileştirmeye yönelik stratejiler geliştirebilirler. Her aile ve birey farklıdır, bu nedenle aile terapistleri genellikle bireylerin ve ailenin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş bir tedavi planı oluştururlar.

 

EGE POZİTİF PSİKOLOJİ – İZMİR

- Gaziemir

-  Alsancak

- Karşıyaka

-Bayraklı