Uzman Psikolog Sinem Gökçe, İzmir

Uzman Psikolog Sinem GÖKÇE Kimdir?

30 Haziran 1994 tarihinde Bursa’da doğmuştur. İlköğretim, ortaöğretim ve lise hayatını Bursa’da tamamlamıştır.

2016 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş,

2018 yılında Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim hayatı boyunca anaokulu, oyun merkezi, aile danışmanlık merkezi, hastane gibi birçok farklı kurumda gönüllü olarak staj yapmış, alana yönelik pek çok eğitime katılarak mesleki gelişimine katkı sağlamıştır. 2016 yılından bu yana kolej ve anaokullarında kurum psikoloğu ve kurum müdürü olarak görev alırken bir yandan danışmanlık merkezinde aile terapisi ve yetişkin psikolojisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Mesleki Eğitimler

 • Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Çözüm Odaklı Terapi
 • Travma ve Krize Müdahale Eğitimi
 • Çocuk ve Ergenlerde Travma Eğitimi
 • Çocuk ve Ergen Değerlendirme Testleri
 • Pedagojik Formasyon Eğitimi

Çalışma Alanları

 • Aile ve Çift Sorunları
 • Depresyon, Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Problemi
 • Kişilik Bozuklukları
 • Fobiler
 • Madde Kullanımı ve Bağımlılık Sorunları
 • Ergenlik Dönemi Problemleri
 • Mesleki Yönelim ve Bilinçli Tercih Danışmanlığı

Danışan Yorumları Tavsiyeediyorumcom dan alınmıştır.

 • Sinem Hanım ile yaklaşık 8 ay önce tanıştık ve ergenlik dönemindeki oğlum için kendisinden yardım istedik. Oğlumla yaptığı daha ilk üç terapiden sonra büyük değişiklikler yaşamaya başladık. İlerleyen dönemlerde ise yavaş yavaş tüm sıkıntılarımız ortadan kalktı. Sinem hanım bu süreçte gerek biz ebeveynlerle gerek oğlumla çok yakından ilgilendi ve üzerimize çok emek harcadı. Güler yüzü ve yüzüne yansıyan samimiyetini sizler de karşılaştığınız zaman göreceksiniz. Oğlumda yaşadığımız başlıca problemler ise kaygı bozukluğu, yeme bozukluğu ve aşırı risk alma davranışlarıydı. Sinem Hanım'a teşekkür ediyor ve herkese Sinem Hanım'ı tavsiye ediyorum.

 

 • Sinem Hanım’la terapi sürecim beş ay önce İzmir’de başladı. Yaklaşık olarak iki aydır da farklı şehirlerde olmamız nedeniyle kendisinden online terapi hizmeti almaktayım. Yaşamış olduğum yüksek düzeydeki kaygı hayatımın her alanında önüme engel olarak çıkmaktaydı. Psikolojik destek almaya karar verdikten sonra bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Sinem Hanım’la tanıştım. Güler yüzlü ve pozitif yaklaşımıyla daha ilk seansta güvenebileceğim bir psikolog olduğunu anladım. Kendisiyle geçirmiş olduğumuz terapi süreci sonunda artık kaygı hayatıma engel olamıyor. Hem iş hayatımda hem de sosyal hayatımda daha verimli ve keyifli bir insan olabilmeme katkı sağladığı için Sinem Hanım’a çok teşekkür ederim.

 

 • Sinem Hanım ile daha önce çalıştığım kurumda tanıştım. İş ahlakına, akademik-teorik bilgisine, deneyimlerine çok güvenmekteyim. Sinem Hanım sıcakkanlı, güleryüzlü, sevecen, hem yetişkinlerle hem de çocuklarla iyi iletişim kuran bir meslektaşım. Seanslarında dakik olması, sorumluluk sahibi olması, kendini geliştirmeye dair ilgisi ve yardım etme isteği en çok takdir ettiğim özelliklerinden. Kendisine sonsuz güvenimden dolayı herkese tavsiye ediyorum.

 

 • Panik atak şikayetimle ilgili Sinem Hanım’dan üç aydır destek almaktayım. Seanslara başlamadan önce evden çıkmak bile benim için bir kabustu, markete gidemiyor, otobüse binemiyor, alışveriş merkezi gibi kalabalık alanlara giremiyordum. Panik atak problemim nedeniyle okula gidemez oldum ve günlük yaşamımı sürdüremediğimin farkına vardığım noktada Sinem Hanım’dan destek almaya başladım. İkinci seans itibariyle ataklarımın yoğunluğunda gözle görülür bir azalma oldu, bu hızlı gelişim beni çok şaşırtmıştı. Seanslarımız ilerledikçe hiç atak geçirmez oldum. Tekrar panik atak geçirmeye yönelik kaygılarımla ilgili kendisinden hala destek almaktayım. Panik atak gibi bir probleminiz varsa hiç vakit kaybetmeden kendisinden destek almanızı öneririm.

 

 • On yıl önce bipolar teşhisi konmuş olan kardeşim için psikiyatrik destekle birlikte Sinem Hanım’dan psikolojik destek almaya başladık. Kardeşimin yıllardır hiçbir psikolog ve doktorla kuramadığı iletişimi Sinem Hanım’la kurması bizim için bir umut kapısı oldu. Kardeşime olan sabırlı yaklaşımı ve bize olan yardımlarından dolayı kendisine çok teşekkür ederiz.

 

 • Sinem Hanım’dan iki aydır çift olarak destek almaktayız. On yıllık ilişkimizin artık tamamen çıkmaza girdiğini düşündüğümüz anda Sinem Hanım’la tanıştık. İlişkimizin sonuna geldiğimizi düşünmüştük fakat kız arkadaşımla birbirimizi kaybetmek de istemiyorduk. Çift terapisini denemeye karar verdik. İyi ki bu kararı verdik ve iyi ki Sinem Hanım’la karşılaştık. Sinem Hanım artık kalıplaştığını düşündüğümüz sorunlarımızın çözümsüz olmadığını görmemizi sağladı. Geçirmiş olduğumuz iki aylık terapi süreciyle birlikte çatışmalarımız git gide azaldı, daha sağlıklı iletişim kurar olduk. İlişkinizde çözülemeyecek sorunlarınız olduğunu düşünüyorsanız mutlaka Sinem Hanım’dan destek almanızı öneririm.

 

 • Merhaba, değerli meslektaşım Sinem Gökçe'yi İzmir'de Aile, Çift ve Yetişkin terapisi ihtiyacı olanlar için tavsiye ederim. Kendisi alana oldukça hakim olan eğitimlerini titizlikle tamamlamış başarılı bir Psikolog. İzmir'de güvenebileceğiniz sayılı isimlerden bir tanesi olduğunu düşünüyorum. Beraber çalıştığımız dönemde gözlemleyebildiğim danışan devamlılığı da meslekteki başarısını gösteren bir başka unsurdu. Eğer danışan olarak İzmir'de Psikolog arıyorsanız Sinem Gökçe'yi düşünmenizi tavsiye ederim.

 

 • Sinem hanımla tavsiye üzerine tanışmıştım. 4 seans kadar görüştüm. Özellikle son seansımız sorunlarıma bakış açımı biraz daha iyileştirdi, kendimi daha iyi hissetmemi sağladı, seanslara devam ettikçe daha iyi gideceğini düşünüyorum. Sinem hanımın dışardan bir göz olarak mantıksal bir şekilde gerçekleri göstermesi sorunlarımı aşmam konusunda daha doğru yönlendiriyor. Çalışma ortamının da temiz ve görüşmelere uygun olduğunu düşünüyorum. Her yönüyle tavsiye edebilirim.

 

 • Sinem Hanım’ı internette araştırırken buldum. Aldığı eğitim beni kendisine çekti. Kendini her daim geliştirmeye açık bir psikolog. Gayet güler yüzlü ve samimi. Karşısındaki danışanına asla soğuk davranmaz ve dikkatli yaklaşır. Sizi konuşturdukça içinizdeki olumsuz düşünceleri dışarıya çıkartır ve kendinizde göremediğiniz daha şefkatli ve pozitif duyguları koyar. Yapılan çalışma formları da bu düşünceleri korumakta işe yarar. Anksiyetemi kontrol altına alabilmemi sağladı. İyi bir psikolog. Kesinlikle öneriyorum.

 

 • Sinem hanımla 2-2.5 aydır görüşüyorum. Ataklarım ve kaygı bozukluğum için başlamıştım. Kısa sürede ataklarımın nedenini anlamama ve onları bitirmek için neler yapabileceğime dair güzel bir yol aldık. Geçmişten gelen ve bugünümü etkileyen çoğu şeye farklı bir bakış açısı ile bakmamı sağladı. Artık gerçekten gitmek için gün saydığım bir yer haline geldi terapi odası. Oldukça ilgili ve çözüm odaklı olduğunu düşünüyorum. İlgisini ve yardım etme çabasını görebiliyorsunuz, samimi ve içten birisi. Kendisinin işinde çok iyi olduğunu düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim.

 

 • Sinem Hanım’ı internetten yaptığım araştırmalar sonucu buldum.Eğitimi ve danışanlarının yorumu kararımda etkili oldu.Kendisiyle 5.seansımı tamamladım.Bu süre zarfında bana yeni farkındalıklar,yeni bakış açıları kazandırdı.Kendimi daha az suçlamaya, sevmeye ve tanımaya başladım Sinem Hanım sayesinde.Artık daha kararlı,daha az kaygılı,daha iyi ilişkiler kuruyorum.Kendisi güleryüzlü,samimi ve içten.İş disiplini ise tam anlamıyla muazzam.İşini severek ve profesyonelce yaptığını ilk karşılaşmanızda anlayabilirsiniz.Kendisini mutlaka tavsiye ediyorum.

 

 • Sinem hanımla 10 yıldan fazladır yaşadığım depresyona yönelik terapi almak için araştırma yaparken tanıdığım başka bir psikoloğun tavsiyesi üzerine tanışmış oldum. Kendisiyle farklı şehirlerde olduğumuzdan 2 aydır online olarak görüşüyoruz. Açıkçası daha önce de farklı psikologlarla terapi deneyimim oldu, ancak hiçbiri bu kadar profesyonel ve alanında uzman değildi. Daha öncekı psikologlarla hayal kırıklığı yaşayıp bırakmıştım. Başlamadan önce yine tereddütlerim ve önyargılarım vardı ama yaklaşımıyla ve ilgisiyle, kafamdaki terapiyle ilgili soruları giderdi ve sistematik yaklaşımıyla terapi için beni doğru şekilde yönlendirdi. Özellikle içinde bulunduğum çıkmaz sorunlarım için doğru adımlar atmam açısından çok yardım etti. Sorunlarımla benden daha fazla ilgiliydi ve sürekli ilerlemem için beni yönlendiriyordu. Keşke çok daha önceden tanısaymışım.

 

 • Sinem Hanım ile kardeşimin tavsiyesi üzerine tanıştım. Ilk gidişimde nasıl biri ile karşılaşacağımı bilmediğim için biraz gergindim.Çünkü daha önce hiç destek almamıştım. Fakat çok güleryüzlü,sıcakkanlı, anlayışlı ve işini çok iyi yapan bir psikolog ile karşılaştım. Benim için özel sohbet edeceğim kişi ile enerjilerimizin tutması da çok önemliydi. Şimdi keşke daha önce gitseymişim diyorum.. Sinem Hanım’la boşanma sonrası çok zorlu bir süreçte tanışmış oldum, onun sayesinde günden güne daha iyi hissettim. Seans sırasında bana karakterimi hatırlatıcı sözler söyleyen veya sorduğu sorularla beni düşünmeye sevkeden kısacası bana kim olduğumu hatırlatan ve içinde bulunduğum duruma tek taraflı bakmamayı öğreten harika bir uzman olduğunu düşünüyorum. Bana şimdiye kadar kattıkları ve katmaya devam edecekleri için de çok teşekkür ediyorum.

 

 • Sinem Hanım’la bir yakınımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Bugün kendisiyle dördüncü seansımızı yaptık. Bana panik atak ve anksiyete bozukluğu üzerine yardımcı oluyor. Bana birden fazla yol gösterdi. Bu hastalıkla başa çıkarken doğrunun tek olmadığını, kendim için doğru olan yolu bulmam gerektiğini, kendimi kapatmamam gerektiğini ögretti. Bu sorunla yalnız başıma uğraşmak zorunda olmadığımı gösterdi. Çok anlayışlı, her zaman yardımcı olmaya çalışan, beni sakinleştiren bir uzman. Kendisiyle tanıştıktan sonra durumumu daha iyi analiz etmeye , bu hastalığı anlamaya başladım. Her seanstan sonra yeni şeyler öğrenerek yanından ayrıldım.

 

 • Birkaç ay önce profesyonel yardım almak için acil bir ihtiyaç duyup yakın bir yerde eğitimi de göz önünde bulundurarak ufak bir araştırma yapıp Sinem Hanım’a ulaşmıştım. Kendisiyle hem yüz yüze hem de online seans gerçekleştirdim ve ikisinden de oldukça verim aldım. Doğru soruları sorarak kendim dahil çevremdeki kimseye açamadığım konularla yüzleşmeme yardımcı olan bu terapi için kendisine teşekkür ediyorum. Seanslarda karşılaştığım ortamdan da son derece memnunum. Her görüşmemiz sonrasında kendimi beklediğimden de rahat hissettiğimi fark ediyorum. Ayrıca hem son derece profesyonel hem de sıcak bir yaklaşımla karşılaştığımı da belirtmeliyim. Benim birkaç ay önce olduğum gibi ne yapacağınızı bilemiyorken bu sayfada kendinizi bulduysanız Sinem Hanım ile görüşmeyi denemenizi tavsiye ederim.

 

 • Sadece ilaçla Panik bozukluk tedavisi gördüğüm sıralarda, bilissel davranış terapisi aldigim ve cok memnun kaldığım Sinem Hanım’ı Panik Bozukluk ve Yaygın Anksiyete bozukluğu hastalıklarıyla cebellesen tüm hastalara tavsiye ediyorum. Bu konularda profesyonel destek alınmadığında hastalik süreci gereksiz yere uzatılmış oluyor. Benim tedavi sürecim de tespit ettiğimiz davranış bozukluğu, hastalık sürecini minimuma indirmemize vesile oldu. Tum bu hastaliklarla ugrasanlara acil sifalar diliyorum.