Uzman Psikolojik Danışman

EGE POZİTİF PSİKOLOJİ

Telefon: 0 538 442 93 88 Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız Umut bey ile igili yorumlar

 m.g. (Danışan) IP: 46.106.195.YD 20-10-2010 TavsiyeNo: 36724
Erkek arkadaşından ayrılan ve 36 gündür evinden çıkmayan arkadaşımızı tavsiye üzerine Umut Bey’e götürdük. Aslında başlangıçta psikolog desteğine gerek olmadığını, kendi aramızda dostluk üçgeni içerisinde sorununu çözebileceğimizi düşünüyorduk, ama gün geçtikçe kötüleşmeye, yemek yememeye ve yediklerini kusmaya, bizle bile konuşmak istememeye, evden çıkmamaya, hele ölümden konuşmaya başlayınca iyice telaşlandık. Yaptığımız araştırma neticesi farklı kişilerden aynı ismi duyunca Umut bey de karar kıldık. İlk seanstan itibaren gözle görülür bir iyileşme göstermeye başladı ve kısa sürede eski haline, işine ve sosyal hayatına geri döndü, Umut Beye arkadaşımızı bize geri kazandırdığı için teşekkür ediyoruz, ancak küçük bi sıkıntımız var: sürekli ne kadar iyi bir psikolog olduğunu dinlemekten sıkıldık:) yine de kendisi ya da arkadaşı sorun yaşayan herkese tavsiye ediyoruz.
     11 Beğeni

 

 s.u. (Danışan) IP: 94.54.66.YYB 13-08-2010 TavsiyeNo: 35103
“Obsesif Kompulsif Bozukluğu” bilir misiniz? Ailenizde veya yakın çevrenizde bu problemi yaşayan birisi var mı? Eğer cevabınız evet ise bu hastalığın nasıl bir bela olduğunu, takıntılı düşünce ve davranışların pençesindeki kişinin hem kendisinin hem de ailesinin hayatını nasıl da cehenneme çevirdiğini biliyorsunuz demektir. Ben tam otuz yıldır süren OKB tanısıyla bu cehennemin içinde yaşayan bir danışan olarak “tavsiyeediyorum.com” sayfalarından Umut Bey’e ulaşma şansına kavuşmuş birisiyim. Bunca yıldır gitmediğim doktor kalmadığı için ümitlerimin tükenmesi ve aylarca evden bile çıkamayacak kadar takıntılarımın doruk noktaya ulaşması nedeniyle çaresizlik içinde kıvranırken Umut Bey’in çabası, iyi niyeti, profesyonelliği ve gayretiyle öncelikle içinde bulunduğum depresyondan kısa bir sürede, üstelik ilaç kullanmama gerek kalmadan sıyrıldım. Daha sonra ise takıntılarımın üstüne gidecek gücü ve inancı kazanarak bu konuda çok büyük ilerlemeler kaydettim. Şimdi O’nun sayesinde hayata ve kendime taptaze ve pırıl pırıl bir gözle bakıyorum. Yine O’nun sayesinde hayatı ve önüme sunduğu güzellikleri kucaklayacak cesareti kazandım. Kendisi genç yaşına rağmen son derece üstün bir mesleki bilgi ve deneyime sahip olmakla kalmayıp bu mesleki bilgi ve deneyimi danışanına başka bir uzmandan kolay kolay bulunamayacak kadar büyük bir özveriyle sunan düzgün bir karakter, insan sevgisi, meslek aşkı ve ahlakına sahip çok değerli bir psikologtur benim için. Onu tanımak ben ve ailem için bir dönüm noktası oldu. Ben ve eşim vazgeçilmez bir dost, ailelerimiz ise bir evlat daha kazandılar.
     26 Beğeni

 

 s.t. (Danışan) IP: 95.15.15.YCY 22-01-2010 TavsiyeNo: 29966
Sayın Umut ile geçirdiğim trafik kazası sonucu yaşadığım depresyon ve panik atak rahatsızlığımın tedavisi için konusunda uzman bir psikolog ararken şans eseri tanıştım. İnternette arama yaparken karşıma çıktı. İlk görüşmeye giderken ki tüm tedirginliğim ilk karşılaşmamızda gördüğüm güler yüzü ve sıcak karşılaması ile yerini güvene bıraktı. Daha önceden kendi çapımda yaptığım sorgulamalar ve danışmalar sonucu sorunumun oldukça ağır olduğunu düşünürken, Umut bey daha ilk seansda panik atağımı çözümledi, ikinci seansda ise artık depresyondan uzak ve kendine güvenen bir ikişi olarak yaşamıma devam etmeme vesile oldu. Kendisinden hasta doktor ilişkisinden öte gayet dostane bir yaklaşım gördüm. Bir çok doktorun aksine hastalarına müşteri gözüyle değil de adeta evine gelmiş bir misafir gibi davranması ve kendisini yetiştirmiş, genç, dinamik,araştıran bir kişiliğe sahip olması nedeniyle kendisinin İxmir için bir şans olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.
     18 Beğeni

 

 n.s. (Danışan) IP: 78.160.85.ZW 13-10-2011 TavsiyeNo: 27157
Umut beyle çalıştığı kurumda tanıştık. Daha önceden gittiğimiz bir doktorun tavsiyesiyle görüştük. sonra özel muayenehanesinde bizi aldı. Eşimle birlikte yaşadığımız aile problemlerini aşmamız için bize çok yardımcı oldu. Kendisine çocuğumuzuda götürdük. Okulla ilgili problemler yaşıyordu. Şuan hemen hemen bu sıkıntıları tamamen aştık. Aynı zamanda kız kardeşimde bunalımından dolayı kendisiyle görüştü. Umut bey bizim aile terapistimiz oldu. Evliliğimizi ve çocuğumuzun durumunu ona borçluyuz. Kendisinin duyarlı bir hastası olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.
     18 Beğeni

 

 volkan (Arkadaş/Tanıdık) IP: 88.224.79.YJ 02-09-2011 TavsiyeNo: 26125
Psikolog umut hoca ile üzerinde zorlandığım bazı vakalarda yardım ve tavsiye aldım. kendisi panik atak ve emdr terapisi konusunda alanında uzmandır.Sürekli yenilikleri takip etmesiyle birçok teknik ve kavramı bir arada kullanmaktadır. Eklektik yaklaşım konusunda oldukça becerikli ve tecrübelidir. Kendisini bir uzman olarak tavsiye ediyorum.
     30 Beğeni

 

 Gülfer (Danışan) IP: 78.177.218.CF 14-02-2010 TavsiyeNo: 30670
Umut Bey ile izmir gezisi sırasında tanıştık ve bir grup arkadaşımla birlikte sınav kaygısı için sınav terapisi yardımı aldık.Kendisi gerçekten çok başarılı bir uzman aynı zamanda samimi. Bizi kaygılarımızdan uzaklaştımasının yanı sıra azimle çalışma ve stresten uzak bir ortam için uygulanabilecek özellikleride belirtti. Ben ve arkadaşlarım çok faydalı olduğunu geçen zamanda gördük. Bu uygulamayı sık sık tekrar ederek daha başarılı olacağımıza inanıyoruz. Herkese yardımcı olacağına inanıyorum. Teşekkürler.
     16 Beğeni

 

 YY (Danışan) IP: 46.154.62.YCW 13-05-2019 TavsiyeNo: 109700
Umut Bey ile hayatımın en karanlık dönemi olarak nitelendirdiğim, hayattan keyif almadığım, her şeyden kaçmak istediğim, işe gitmek için bile kendimi ikna etmemin gerektiği, dışarı çıktığımda bir an önce evime dönüp ağlamak ya da uyumak istediğim, gecemin gündüzüme karıştığı ve neden böyle hissettiğimi tam olarak bilemediğim bir zamanda annemin teşvikiyle terapiye başlamaya karar vererek araştırmalarım sonucunda tanıştım. Öncelikle profesyonel donanımı ve ulaşabildiğim hasta yorumları kararımda etkili oldu. Daha önce terapi geçmişim olmadığı için nasıl hissedeceğimi bilmeyerek biraz tedirgin gittim ilk seansıma. Yanından ise iyi olacağıma dair bir umutla ve bana ihtiyacım olan her türlü desteği sağlayacağına inanarak ayrıldım ki öyle de oldu. Yaklaşık 5 ay öncelikle belirli bir aralıkta sonrasında ise ben ne zaman ihtiyaç hissedersem o zaman görüştük. Mesleki donanımının ve profesyonelliğinin yanı sıra insani yönünün çok kuvvetli olduğunu, naifliğini, olgunluğunu ve beni gerçekten anladığını ilk seansımdan itibaren hep hissettim. Seanslarımdan hep huzur ve güven duygusuyla ayrıldım ve yavaş yavaş tünelin ucundaki ışığı görmeye başladım 🙂 Bakış açısıyla, sürecinize kılavuzluk ederken gösterdiği içtenlikle, huzur ve sükunet veren ve iyi olacağınızı hissettiren enerjisiyle bir gün ihtiyacınız olursa yolunuzun kesişmesi gereken gerçek bir o kadar da samimi kalabilmeyi başarmış bir profesyonel olduğunu samimiyetle söyleyebilirim. Kendisine teşekkür etmekte biraz geç kalmış olsam da umut Beye sürecimdeki kılavuzluğu için tüm kalbimle teşekkür ederim. Tekrar aşamayacağımı düşündüğüm bir sorunum olursa hiç düşünmeden yine kendisinin danışanı olurum. Bazı sorunlarımız ortak ya da yaygın görünse de her birimiz oldukça karmaşığız ve herkesin süreci eşsiz, doğru insanla gerçekten tünelin ucunda ışık var hiç merak etmeyin.
     Beğenin

 

 S.K (Danışan) IP: 85.101.179.ZCC 15-04-2018 TavsiyeNo: 103307
uzun uzun anlatmaya gerek yok işinin ehli bana abi gibi yaklaşıp tüm samimiyetiyle yardımcı oldu elinden geldiğinin fazlasını hastalarına veriyor kesinlikle, her konuda tanıdığım en iyi psikolog herkese tavsiye ederim. Her kişinin ihtiyacı olan birisi bu iş için dünyaya gelmiş diyebilirim.Tavsiye üzerine tanıştım fakat taviyelerde insanların haklı olduğunu gördüm bende tavsiye ediyorum. tek ben iyileşmedim etrafta gördüğüm bir çok hastası iyileşerek klinikten ayrıldı buna şahit dahi oldum teşekkürler Umut hocam.
     2 Beğeni

 

 gubse (Danışan) IP: 92.45.113.YJ 04-10-2017 TavsiyeNo: 99470
Yaşadığım kötü bir uçak yolculuğu sonrası gelişen uçak fobisi nedeni ile yaklaşık 9 yıldır uçağa binmiyordum. Bir ömür binebileceğimi de düşünmüyordum. İş seyahatleri, tatiller vs her türlü yolculuk eziyetti benim için. Bu korku yüzünden yurt dışına bile çıkamamıştım,yaşam kalitem düşmüştü ancak bu sorunun çözülebileceğine de inanmıyordum. Çünkü uçağı düşündükçe midem bulanıyor,dizlerim titriyordu,havadaki uçaklara bakmak beni korkutuyordu hatta birilerini bırakmak için hava limanına gittiğimizde bile geriliyordu, uçağa binmek imkansızdı benim için. umut hocayla tanıştıktan sonra düşüncelerimin ne kadar yersiz olduğunu farkettim. Umut Hoca emdr terapisinde sadece 4 seanslık görüşme sonrasında yıllardır eziyetini çektiğim bu dertten beni kurtardı. Son seansımızın ertesi günü üst üste 2 kez uçağa bindim. Sanki 9 yıldır uçağa binmeyen ben değilmişim gibi inanılmaz rahat ve konforlu bir yolculuk yaptım. Ne uçuş öncesi ne de yolculuk esnasında en ufak bir problem,korku ya da atak yaşamadım. Kendisi gerçekten işinin ehli,son derece güvenilir , pozitif,enerjik,sıcakkanlı bir uzman. Hocama ne kadar teşekkür etsem az. Umut hocayla tanıştıktan sonra çözümü bu kadar kolay ve yakınken; 9 yıldır boşu boşuna kendime bu eziyeti çektirdiğim için çok pişman oldum. İyi ki tanımışım hocamı,kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni

 

 N. (Danışan) IP: 88.238.106.YCL 06-06-2017 TavsiyeNo: 97152
Hayattan tüm beklentimi kesmiştim ve kimsenin bana yardım edememiyecegini düşünüyordum herşey zincirleme gibi kötü gidiyordu ve ölmek istiyordum tek çıkış yolum gibiydi artık gitmek istiyordum herkedten herşeyden.Çocukluğumda yaşadığım tranvalar, yaşadığım kayıplar, stres ve depresyon herşey cıkılmaz hale gelmişti evden çıkmıyor kimseyle konuşmuyordum ve yaşamaktan hiçbir zevk almıyordum aynada kendime bakamıyordum bile arkadaşımın tavsiyesiyle Umut beye gittim ilaç kullanmadan hipnoterapi ile herşeye yeniden pozitif bir şekilde başladım, beni hayata döndüren Umut beye sonsuz teşekkürler.
     5 Beğeni

 

 Ümit K. (Danışan) IP: 46.197.220.BB 24-03-2016 TavsiyeNo: 86740
Çok karanlık ve çaresiz hissettiğim bir dönemde araştırıp buldum Umut Bey’i. Sitenizdeki tavsiyeler ve fotoğrafı, karanlıkta tünelin ucunu gösterebilecek ışığın o olduğunu düşündürdü ve gittim. Yanılmamışım… Yaklaşık 5 ay boyunca periyodik olarak görüştük. Her gidişimde dünyam biraz daha aydınlandı. İlk seanstan sonra dahi size verdiği güven duygusu, düştüğünüz yerden çıkacağınız hissini verecektir. Kendime güven ve hayata bakış açımda bir çok olumlu değişim yaşadım. Tabiri caizse “hamdım, piştim” diyebilirim. Hatta bugün son terapimizi yapmış olmak dahi, garip bir burukluk verdi açıkçası ama yeniden doğmuş gibi olmanın sevinciyle, bu sevincimi sizlerle de paylaşmak istedim. Bundan sonra da dost kıvamında bir danışman ve güvenebileceğim, çalabileceğim bir kapı olarak daima zihnimde yer alacak… Üç sıfatla belirtmem gerekirse; “Güven, Huzur ve Başarı” diyebilirim. Kendisinin Izmır de  yaşayan danışanlar için bir şans olduğu yorumlarında katılıyor ve okuyanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Her şey için teşekkürler Umut Hoca…
     6 Beğeni

 

 nurcang (Danışan) IP: 95.5.107.FW 29-07-2015 TavsiyeNo: 80407
merhaba, Ben umut hoca ile eşimin bir arkadaşının tavsiyesiyle tanıştım.İlk başta umutsuzdum.çünkü bana gittiğim bir kaç doktor bipolar olduğumu ve çok uzun bir süre lityum tedavisi göreceğimi söylediler. yan etkileri olmasına rağmen hepsi normaldir dedi. Fakat umut beyle ilk gorusmemızde sen bipolar olmayabilirsin ilaçlarını düzenletmemiz lazım diyerek beni psikiyatriye yönlendirdi. ve gerçekten kendısının de düşündüğü gibi bipolar değil, sadece kaygı bozukluğum varmış. İlaçları yavaş yavaş kestiğimde ellerimde titremeler kayboldu.normale dondum. şaşırdım .neredeyse 2 yıl farklı şehirlerde farklı doktorlara gidiyordum . O kadar kişinin anlamadığı hastalığımı Umut bey çözmüştü. Hayattan zevk almıyordum, olmayan şeyleri varmış gibi görüyordum,ya varsa ya olduysa diyerek korku içinde ömrümü geçiriyorken hatta ölümü bile düşünüyordum. Kurtulması zor bir kanser gibi beynimi kaplamıştı bu hastalık.herseyden ,herkesten , hayatımdan vazgeçebilirdim.ama ilk seansta bunlar azaldı. su an 2 buçuk ay oldu .ve hiç kalmadı denilecek kadar bitti. Yeni evliyim ve eşime en çok Umut beyle tanışmama vesile olduğu için minnet duyuyorum.Evliliğin bana en önemli katkısı budur diyorum . hayatım sonuçta . kimse çözemedi . günün birinde şehir değiştirip evlendim ve Umut beyi tanıdım .Bu tevafuk.Allah bin kere razı olsun kendisinden . Her anlamda bana destek olduğu için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.sadece iyi bir psikolog değil iyi bir arkadaş, iyi bir sırdaş.kesinlikle bu tarz sorunu olan arkadaşlara tavsiye ediyorum . ben hipnoz sayesınde bugun iyiyim ve bunları yazabıldım. hiç inanamayacağım sey gerçek oldu .çok mutlu ve huzurluyum.sizlere de faydalı olacağından eminim.
     4 Beğeni

 

 F.E. (Danışan) IP: 31.145.51.YJ 20-01-2015 TavsiyeNo: 75250
bundan 1 ay önce el titremesi, sürekli ağlama, kalp sıkışması, nefes darlığı ve yüksek derecede endişe kaygı sıkıntısı yaşadım yıllar önce aynı sıkıntıları yaşamıştım ve ilaç kullanmama rağmen o kaygı hep vardı… panik atak, anksiyete bozukluğu… hem seni seven insanlara hem kendine çok zarar verdiğin bir durum ve işin içinden çıkamıyorsun… daha önce doktor doktor gezmeler kalp hastasımıyım neden başım dönüyor beynimde bişey mi var tansiyonum çıktı bana bişey olucak korkularıyla gitmediğim bölüm kalmadı ve bunların hepsinin psikolojik olduğunu öğrendiğimde daha da yıkıldım… bununla başedemediğim bir dönemde bir arkadaşımın tavsiyesiyle Umyt beye gittim… iyiki de gitmişim 3 haftalık terapi (hergün gittim) sonunda şuanda 3 hafta öncesini bile hatırlamak istemicek kadar kendimi iyi hissediyorum daha da iyi olucam… Umut bey sayesinde hepsini atlatıcam biliyorum onun samimiyeti yaklaşım tarzı çözüm yolları içtenliği sayesinde herşey bitiyor… İzmır için bir şans kendisi… şiddetle tavsiye ediyorum
     11 Beğeni

 

 Betül (Danışan) IP: 176.40.171.ZZB 16-08-2014 TavsiyeNo: 70988
Umut hoca…Hayatım boyunca minnetle anacağım bir isim. Günlerce süren titreme, istemsiz hareketler ve kasılmalarla başlayan hastalığıma hiçbir teşhis konulamıyor, sonunda hep psikolojik deniyordu. İnanmadım, çünkü çok mutlu olduğum bir dönemdi ve ben bu hastalığa rağmen gülüşümü ve umudumu hiç kaybetmemiştim. Zaman geçtikçe psikolojik de dahil hiçbir tedavi işe yaramadı ve ben yavaş yavaş sahip olduğum her şeyi kaybediyordum. Artık psikolojik sıkıntılarım vardı, sebebi ise bu hastalık ve onun kaybettirdikleriydi. Hiç bitmeyen titremelerle birlikte uykusuzluk, yoğun korkular, kendine ve çevreye yabancılaşma, kekeleme nöbetleşe hayatımı eser alıyordu. Her şeyden vazgeçtiğim ve çok yorgun olduğum bir dönemde, bir yakınımın ısrarıyla Umut Bey’le tanıştım. Anksiyetenin bu titreme ve istemsiz hareketlere sebep olabileceğini söylediğinde çok da umutlanmadım, birkaç seans sonunda şiddeti ve süresi azalana kadar. Senelerdir hiçbir sınava çok şiddetli titremeden dolayı ya da ellerimi hissetmediğim için giremezken, sınavlara güle oynaya giriyor, hayatımı esir alan bu hastalık çekiliyor, her alanda kontrol bana geçiyordu. Zihnimdeki o yoğun karanlık her seans sonunda biraz daha aydınlanırken ben bu hastalığa nasıl yakalandığımı nasıl bir mutluluk oyunu oynadığımı ve kendimden uzaklaştığımı görüyordum. Diğer taraftan da sıkıntı yaşadığım konularda çözüme ulaştırıyordu. Gerçek ben’i, yaşamımın kontrolünü geri verdi bana düşündüğümden çok kısa bir sürede. Herkes daha birkaç seans sonrasında bendeki değişimin farkındaydı, bu alanda tek isim oldu kendisi bizim için. Onun profesyonelliği, size verdiği güven, sorunu en hızlı ve sağlıklı şekilde çözüme ulaştırması,kendisinin inancınıza,değerlerinize gösterdiği hassasiyet, samimi yaklaşımı, hiçbir sorunuzun yanıtsız kalmaması, alanına olan inanılmaz hakimiyeti… Mucizemin adı oldu. Kendisine müteşekkirim. Bunun nasıl bir acı olduğunu bilen biri olarak size tavsiyem Umut Bey’le tanışın, kendinizi ve sevdiklerinizi bir an önce bu acıdan kurtarın. Onun dokunduğu bir yaşamın ışıldamaması mümkün değil.
     8 Beğeni

 

 SAKİNE T (Danışan) IP: 88.231.31.YFF 19-07-2014 TavsiyeNo: 70313
Slm Dostlarım; Yaşım 42, Mesleğim Muhasebecilik, 3-4 yıldır panik atak tedavisi görüyordum çeşitli sağlık merkezlerinde, özellerde, gitmedigim bir yer kalmadı ama sonuç alamadım kurtulamıyordum bu bis hastalığın pençesinden, birgün Umut beyle görüşmeye karar verdim görüştük ve kendisi randevu verdi bana, gittim çok heyecanlıydım korkuyordum yine güvenim yoktu kurtulamıyacağım diye, ilk başta Umut beyi görünce o güven o huzur içime yerleşti yinede endişelerim oldukca mevcuttu. ilk seansımı aldım testler vs.mesleginden önce kendisi güven verdi bana samimyeti ve alakadarlığı ile, kararımı vermiştim artık Umut beyle devam edecektim. sağlık sohbetleri emdr tedavisi ile beni tekrar hayata döndürdü ki ben artık yaşamaktan zevk almıyordum nefes alamıyordum her anım korku, endişe, evlilk hayatım, iş hayatım bitmek üzereyken Sevgili umut bey elimden tuttu ve bu girdabın içinden beni çekti aldı. Şuan hayat dolu yaşamayı seven attığım her adımdan zevk alan bir kadınım. Gülmeyi unutmuşken şuan gülücüklerle boğuluyorum insanlardan nefret ederken sevgilerini tekrar kazandım, umut beye ne kadar tşk etsem az kendisine bir hayat borçluyum. Mesleginde başarılarının devamını diliyorum ve kendini kötü hisseden hayattan zevk almayı unutan ruh sağlığı bozuk olan bütün can dostlarıma tavsiye ediyorum. Kesinlikle memnun kalacaksınız…
     8 Beğeni

 

 Demet Ç. (Danışan) IP: 212.175.130.ZY 28-05-2014 TavsiyeNo: 69051
İyi ki İzmir gibi bir yerde varsınız.. Kendisiyle yaşadığım sağlıksız bir ilişki içerisinde karşımdaki insanın ‘belirsizlik cevapsızlık ve sessizlik’ gibi kötü olan bir davranış biçimine maruz kalmış olmam karşısında çok çaresiz kaldığım hatta kendime zarar verme noktasına geldiğim “akıl bir pamuk ipliğine bağlı Allah’ım aklımı yitiriyorum” dediğim o gün beni hayata bağladı bir ayda 6 kilo verdiğim çok ama çok zor günlerimde tanıştım. Samimi, cana yakın, ailemden biri gibi, yıllar öncesinden tanıdığım bir arkadaşım gibi hissettiğim gitmek için karar verdiğimde genç oluşundan endişe taşırken bilgisine tecrübesine hayran kaldığım bir profesyonel olduğunu görünce bu düşüncemden dolayı mahçupluk bile hissettim..sadece sorun çözmüyor, farkındalığınızı artırıyor, değişmiyorsunuz, farklılaşıyorsunuz..Kendisine müteşekkirim.Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni

 

 eda (Danışan) IP: 66.249.81.YFY 20-02-2014 TavsiyeNo: 66582
Merhabalar. Ben ve erkek arkadaşım evlilik öncesi bir uzman görmek istedik. Bizi evlilik sürecine çok iyi bir şekilde hazırladı. Hatta düğünümüzede geldi. 😊 Kendisine teşekkür ederiz. Kendisi mesleğinin hakkını veren, karşısındaki insanı önemseyen, anlamaya ve desteklemeye çalışan birisi. Meslek yaşantısında kendisine başarılar dileriz. Bir telefon uzakta olduğunu bilmek bize güç veriyor. Kendisine çok teşekkür ederim.
     7 Beğeni

 

 duygu (Danışan) IP: 85.105.70.C 20-10-2013 TavsiyeNo: 63480
Umut Hoca ıle öğretmen arkadasımın tavsyesi üzerine tanıstım.kendisi çozumleyemedığı sorunlarını umut beyle gırdığım sanslar ıle ortadan kaldırdığını soyledı.ben de yaklasık dort yıldır ara ara psıkoloklara gıdıyorum fakat hıç bır zaman sonuçl ıstedığım gibi olmadı.artık yasama sevıncım kalmamıstı, mutsuz,yuzu hıç gulmeyen,hıç bırseyden memnun olmayan,kendı adına hıc bırsey yapmayan, hayallerı olmayan umutsuz bırı olmustum. yasadığım sehre ve ınsanlara adapte olamamıs,emanet bır hayat yasadıgımı ve bır gun bunun sona erecegını dusunerek kendımı kandırmaya calısan bırıydım.cevremede hep olumsuzluk yayıyordum.ama aslında boyle bırı degıldım.yasadıgım bazı olumsuzluklardan dolayı boyle olmus ve eskı halıme donmek istıyordum.bu noktada umut bey le tanıstım ve hayatım degıstı.sankı sıhırlı bır degneği vardı ve bır anda hayatımdakı butun olumsuzlukları sılıp attı. benım içn bı mucize gibiydi.hayatım ondan sonra tamamen değişti. mutlu, umutlu ,enerjık, guler yuzlu,pozitif,guçlu,hayata karsı dık durabılen kendıne guvenen bırı oldum.kendısıne sonsuz tesekkurler edıyorum bana hayatımı gerı verdıgı ıçın. ve samımıyetle herkese tavsıye edıyorum
 
Onur S (Danışan) IP: 88.232.155.ZZW 30-08-2013 TavsiyeNo: 62611
Çocuğumun sınavı ile ilgili destek aldık. Kızım çok faydasını gördü. Teşekkür ederim. Çocuğum ilk görüşmeden sonra ikinciye kendisi gitmek istedi. Bu bence çok önemli bir şeydi. Çocuğum ilk andan itibaren Umut beyi sevdi. Tercih sürecinde kızımı bizzat arayıp ofisine çağırması çok hoştu.
     6 Beğeni

 

 alev k (Danışan) IP: 141.196.22.YB 17-08-2013 TavsiyeNo: 62348
Kendisi ile internet üzerinden iletişime geçtim. Eşim ile birlikte görüşmelere katıldık. İkimizde memnun kaldık. Teşekkür ederiz. Eşim başında çok isteksizdi. Kolları bağlı bir şekilde oturdu. 30 dakika hiç konuşmadı. Son seansımızda ise kimseye fırsat vermedi. 😊 Yardımları için teşekkür ederiz.
     6 Beğeni

 

 Özge Y. (Danışan) IP: 88.224.42.FB 07-05-2013 TavsiyeNo: 60514
Sıcak, samimi biri. Kendisi ile dalga geçebilmesi hoşuma gitti. İşinde oldukça başarılı biri. Sigara içtiğimi görünce sigara ile ilgili de benimle ayrıca görüştü. Sanırım dünyaya yardım etmeye gelmiş. Kendisine teşekkür ederim.
     6 Beğeni

 

 Özge (Danışan) IP: 212.253.175.YJD 21-03-2013 TavsiyeNo: 59133
Umut Bey’i ilk defa bir akrabam vasıtasıyla tanıdım. Kendisiyle görüşmeye başladığımda sorunumun tam da ne olduğunu bilmiyordum aslında. Zamansız ve çok sık gelen ağlama krizleri, hep bir yorgunluk, küskünlük ve umutsuzluk hali, yalnızlık, güvensizlik, kendini ifade edememe ve belki de kendine yabancılaşma…Bütün bu duygularımın farkına varmama ve kendim için bir şeyler yapmama yardımcı olan kişi Umut Bey’dir. Her şeyden önce umut Bey bana güven veriyor. Görüşmelerimizde beni yargılamadan dinler, bana hak verir. Kendisi insana çok değer veren, size çok samimiyetle davranan ve böylece sorunlarınızı çözmenize yardımcı olan bir psikolog, hatta bazen de bir arkadaştır. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama umut Bey’le olan görüşmelerimden sonra kendimi bir anda daha güçlü hissediyor, hayatta yalnız dahi kalsam aslında o kadar da yalnız olmadığımı, kendi isteklerime, kendi duygularıma kulak vermem gerektiğini ve bunu yapmak için de gereken gücün bende olduğunu hissediyorum. umut Bey iyi ki var ve iyi ki bizlere yardımcı oluyor.
     5 Beğeni

 

 nuray (Danışan) IP: 88.250.57.YYW 14-03-2013 TavsiyeNo: 58921
Benim danışma, psikolog gibi konularda çekingenliğim vardı. Eşimin ısrarı ile gittim. Terapi konusundan bağımsız olarak çocuğumuzla ilgili de iyi bir yönlendirme yaptı. Kendisine ulaşmak ve iletişim kurmak çok kolay eşim ve çocuğum adına da teşekkür ederim.
     3 Beğeni

 

 s.a. (Danışan) IP: 88.232.76.FF 26-01-2013 TavsiyeNo: 57507
Merhabalar, Ben umut beyin yanında gönüllü staj yaptım. Kafamdaki meslek imajını değiştirdi. Öğlen arası, mesai, vb. demeden herkesle yakından ilgilendi. Mesleğe geçişimde bana çok iyi bir örnek oldu. Kendisinden istediğiniz her zaman destek alabilirsiniz. Size asla büyüklük taslamaz ve sizi anlar. Kendisine bana kattığı her şey için teşekkür ederim.
     8 Beğeni

 

 akademik (Danışan) IP: 193.255.228.YYD 15-08-2012 TavsiyeNo: 53144
UMUT hoca sıcakkanlı, güvenilir, samimi biri. İnsanları çok seviyor bu herhalinden belli. Ben çok faydasını gördüm. Bu konuları saçma bulan biri olarak etrafıma da tavsiye de bulundum. Çok çok iyi birisi İyi ki hayatıma dahil oldu. İyiki tanıştık. Kendisine bir de buradan teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni

 

 serpil u (Danışan) IP: 88.232.94.YDY 03-07-2012 TavsiyeNo: 52253
Ben bir ameliyat öncesi biriyle görüşmek ve konuşmak istedim. herkes bana yalan söylüyordu. Biliyordum, zor bir ameliyat olacağını. Umut bey beni anladı. Dinledi. Sanırım ihtiyacım olan buydu. Bunu fark etmesi bence iyi bir psikolog olduğunu gösterir. Üniversitedeki çalışmalarında kendisine başarılar dilerim.
 
nurcan y (Danışan) IP: 88.247.49.BZ 21-05-2018 TavsiyeNo: 103838
Umut beyi bir arkadaşım vasıtasıyla tanıdım.Arkadaşım danışanı olarak çok memnun kalmıştı ve bana tavsiye etti.Umutsuzca gittim çünkü her türlü terapiye,kişisel gelişim kurslarına ve nefes seanslarına gitmiştim,fakat ilk seanstan umut bey sıcak samimi ve danışanına güven vererek yardımcı olmaya çalıştı bana umut oldu 5 yıldır antidepresan kullanıyordum,benim için ilacı bırakmak hayal gibiydi.EMDR ile tedavi yöntemini anlattı ve başladık 2-3 seanstan sonra çok faydasını gördüm çünkü travmalarım teker teker çözülmeye başladı,inanamadım sürekli kendimi yokladım ama hızlı bir şekilde yol aldık. Gün geçtikçe kendime güvenim geldi,tarvmalarımdan ve geçmişte yaşadıklarımın etkisinden kurtuldum. İlacı bıraktım,geleceğe daha güvenle ve olumlu bakıyorum. Sorunlarımı arabeske bağlamadan mantıkla çözmeye çalışıyorum. Umut bey sorunları çözüm ve danışanına yaklaşım açısından çok iyi bir doktor, dalında çok iyi.EMDR den çok memnun kaldım. Ara ara gidiyorum gelecek kaygıları üzerine çalışıyoruz. Hayata yeniden başladım çok çok teşekkür ediyorum.
     5 Beğeni

 

 Dr.halit (Danışan) IP: 94.120.23.YF 23-05-2016 TavsiyeNo: 88135
Oğlumun oyun bağımlılığı ile ilgili gittik. Kendisinin bilgisayar ve oyunlar ile ilgili bilgili olması çocuğumun kendisine ısınmasını sağladı. Güzel bir program hazırladılar. Çocuğum da programa uydu. Kendisine söz verdiği için çocuğumla oyun da oynadı. 😊 Umut beye denk geldiğimiz için çok şanslıyız.
     16 Beğeni

 

 Berna T. (Danışan) IP: 212.174.240.YJ 25-06-2018 TavsiyeNo: 104411
Müzik konusunda yetenekli otizmli bir çocuğum var. Kendisi ile tanıştıktan sonra çocuğumu çok iyi şekilde yönlendirebildim. Çocuğuma inancım olmadığı için bir müzik aleti bile almamıştım. Kendisi şu an piyano alanında iyice uzmanlaştı ve üniversite eğitimi alabilmesi için girişimlerde bulunuyoruz. Kendisine çok teşekkür ederiz. İyi ki varsanız Umut bey. İyi ki çocuğumun hayatına girdiniz.
     5 Beğeni

 

 Yasemin (Danışan) IP: 91.93.111.ZYW 21-08-2017 TavsiyeNo: 98697
İlk görüşmeye annemin isteği ile gittim. Mezuna kalmıştım. İyi bir üniversiteyi kazanmak istiyordum ama arkadaşlarımın benden önce üniversiteye gitmesi beni üzmüştü. Tüm sınav sürecinde beni destekledi. Motivasyonum her düştüğünde kendisine ulaşabildim. Sınav sonucum açıklandığında beni arayıp sorması ve tercih ile ilgili yardımcı olması çok büyük bir jestti. Burada benim durumumda olan biri varsa, kesinlikle tavsiye ederim.
     6 Beğeni

 

 Ayşe S. (Danışan) IP: 78.162.198.ZBF 22-11-2016 TavsiyeNo: 92207
Kendimi bir arayışın içerisinde görüyordum. Ne yapacağıma gelecekte ne olacağıma karar veremez haldeydim. Umut bey beni anladı, destekledi. Hep yanımda olduğunu hissettim. İstifa etmeye karar verme ve yeni işimle ilgili risk alma konusunda yaşadığım gel gitlerde bana sorulması gereken soruları sordu ve bakış açımı çeşitlendirdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni

 

 Serkan j (Danışan) IP: 85.109.49.W 26-03-2008 TavsiyeNo: 10826
Çocuğum üstün zeka tanısı alınca ne yapacağımı bilemez haldeydim. Bu alanda çalışmaları olan biri olduğunu görünce iletişime geçtim. Ben çocuğum ile görüşeceğini sanıyordum ama beni görüşmeye aldı. Orada çocuğumun değil, benim desteğe ihtiyacım olduğunu,bilinmezliği yaşayanın ben olduğumu fark ettim. Kendim bir öğretmenim. Hem bana hem de çocuğuma iyi bir öğretmen, yol gösteren oldu. Çok teşekkür ederim.