Vajinismus Tedavi Merkezi İzmir

Vajinismus Tedavi Merkezi İzmir Vajinismus Tedavi Merkezi İzmir

Vajinismus Kader Değil

Bay ve bayan uzman cinsel terapistlerimizle vajinismus (ilişkiye girememe korkusu) sorununu “Bütüncül Metod” ile isterseniz 3 gün gibi kısa bir sürede kurtulmak mümkün. İzmir dışından gelen danışanlarımıza ister otel konaklamalı, ya da online seanslar ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Cinsel ilişkiye giremiyorum canım acıyor diyorsanız uygun fiyat, kredi kartına taksit imkanı ile kurtulun.

Cinsel sorunların çözümünde kesinlikle vajinaya müdahale olmaksızın, cinsel yaşamınızın kalitesini ve niteliğini arttırarak bu sorundan kurtulun.

Ege Pozitif Psikoloji ailesi olarak eşimle ilişkiye giremiyorum ne yapmalıyım diyorsanız, vajinismusu kesin çözüme kavuşturuyoruz.

Uzaktan gelen danışanlarımıza cinselliği keyifli bir süreç içerisinde ele alırken 2. balayı şeklinde deniz manzaralı otellerde balayı formatı sunuyoruz.

Uzman Klinik Psikolog ve Cinsel Terapist Bayram Şimşek veya Psikolog (cinsel terapist) Gökçe Sümekçi ile bir değerlendirme seansı yaparak size ister toplu otel konaklamalı ya da konaklamasız bir fiyat veriyoruz. Bu değerlendirme seansı isterseniz online olarakta gerçekleştirebilirsiniz. İlk görüşme de soruna yönelik bilgilendirme, ücret ve fiyat bilgisi ve tüm sorularınızın cevabı olacaktır.

İzmir  vajinismus tedavi merkezi olarak kurumumuzda bay bayan cinsel terapistlerimiz mevcuttur. Vajinismus kadını eşiyle cinsel birleşmeyi çok ister, aşıktır, ön sevişme gayet güzel, istekli sorun yoktur. Ancak tam penis vajinaya geldiğinde korku, kaygı, kasılma, eşi ittirme, acıyacak korkusu ile kendini sıkar ve kasılır. Bizi arama motorlarında “İzmir vajinismus tedavi ücretleri, vajinismus tedavisinde en iyi doktor, ssk vajinismus tedavisi, vajinismus tedavisi görenler, vajinismus İzmir Alsancak, vajinismus İzmir Karşıyaka, ilişkiye giremiyorum, eşimle ilişkiye giremiyorum hangi doktora gitmeliyim, ilk gece korkusu, ilişkiye girerken yanma, ilişkiye girerken kilitlenme, ilişkiye girerken heyecanlanıyorum, canım çok acıdığı için ilişkiye giremiyorum, ağrı ”  gibi anahtar kelimelerle bize ulaştınız.

vajinismus tedavi merkezi izmir

Tüm bu sorularınızın cevabını yazıda cevaplandırmaya çalışacağız.

Vajinismus yaşayan kadınlar isterlerse otel konaklamalı 1-4 gün arasında vajinismustan kurtulabilir. Vajinismusun altında başka psikolojik sorunlar travmalar yok ise 1 gün ila 4 gün arasında bu sorundan tamamen kurtulmak mümkün. Vajinismus olduysanız ya da ilişkiye giremiyorsanız ilk önce bir kadın doğum uzmanı ile görüşmeniz biyolojik bir sorun olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Daha sonra cinsel terapi bilen bir uzman klinik psikolog, kadın doğum uzmanı ya da psikiyatriste gitmelisiniz.

İzmir vajinismus tedavi merkezi olarak bize gelen danışanlarım genelde ilişkiye girememeyi ilk başta kendileri çözmeye çalıştıklarını anlatıyorlar. Alkolle ilişkiye girmeye çalışmak, pozisyonlar denemek, birbirimizi seviyoruz zamanla çözülür, sakinleştirici ilaçlar, bazen uyuşturucu ile ilişkiye girmeye çalışmışlardır. 10 yıldır ilişkiye giremeyen, 5 yıldır vajinismus olan, vajinismus olduğu için 2 kez boşanan çiftler vb. onlarca vaka gelmiştir.

Vajinismus Nedir ?

Bir kadının ileri derece de korku nedeniyle vajinal bölgedeki kasların kasılması sebebiyle ilişkiye girememesine vajinusmus denir. Vajinanın 1/3 ünde oluşan kasılma ile cinsel ilişkinin gerçekleşememesi halidir. Bu durum istemsiz olarak sürekli biçimde  yenilenerek ilişkiye engel olur.  Vajinismus cinsel ilişkiden kaçınarak elinde olmayan sebeplerle yoğun kasılma halidir. Vücutta kuvvetli bir kasılma olur, bacaklarda kapama ve baskılama çok fazla olur. Kontrol edilemeyen bir durum olduğu içinde partnerler arasında büyük tepki oluşabilir. İzmir vajinismus tedavisi olabileceğiniz bir çok sağlık kuruluşu, kadın doğum uzmanı, cinsel terapist, psikolog bulabilirsiniz.

Vajinismusta cinsel ilişki oluşacağı sırada yoğun kasılma, partneri kabul etmeme hatta iteleme durumu da görülebilir. Bu durum ilk gece de fark edilebilir. Devam ediyor ve bur türlü cinsel ilişki sağlanamıyorsa mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Neredeyse 10 kadından  1’inde görülen vajinismus tedaviye hemen karşılık vermektedir. Tedavi gören kişilerin %99’ü tedaviye olumlu karşılık veriri ve 8-10 seansta tedavi gerçekleşir.

Vajinismusun erken sürede çözülmemesi ileride daha büyük sorunlara neden olabilir  ve boşanmaya kadar gidebilir. Aslında çözümü çok kalay iken tedaviye başvurmayarak süreç daha da zorlaştırılır. Tedavi olunmazsa yıllarca sürebilen bir sorun olabilir. Vajinismusun oluşmasında bilinçte yer alan düşüncelerin büyük payı vardır. Kız çocuklarının küçük yaşlardan itibaren kaldıkları baskılar bu durumun en büyük nedenidir. Aynı zaman da yanlış cinsel bilgi:   İlk gecenin çok zorlu geçeceği, çok kanama olacağı, aşırı ağrı olacağı, acillik olabileceği, penisin sıkışabileceği gibi doğruluğu olmayan aşırı uç bilgiler ile  yoğun korku ve kaygının oluşması vajinismusun en temel nedenlerindendir. Toplumda bu konunun konuşulmaması, birincil kaynaklardan doğru bilginin edilmemesi ve cinselliğin tabu olarak yansıtılması vajinismusa neden olup cinsel ilişkiyi engelleyebilir. Aynı zamanda yaşanan cinsel travma, taciz, tecavüz durumları ve aşırı mükemmeliyetçilik, utangaçlık, zarar görmeden kaçınmada etkili olabilmektedir.

İzmir Vajinismus Tedavisi Merkezi – Cinsel Terapi Sürecimiz

Vajinismus tedavisinde ilaç kullanılmaz, cinsel terapi ile bu sorun çözülür.  Geçmişte yaşanan bir cinsel travma nedeniyle vajinismus oluşmuşsa EMDR ile bu sorun çözülebilir. EMDR dışında  vajinismus tedavisinde yaygın olarak Bilişsel Davranışçı Terapi kullanılır. Vajinismusun nedeni genel olarak yanlış öğrenmeler olduğu için bunların yerine yeni ve doğru bilgiler eklendiğinde bu sorun kısa sürede çözülür, dolayısı ile de yaygın olarak Bilişsel Davranışçı Terapi kullanılır.  Bu yöntemde belli egzersizler ve ev ödevleri de kullanılarak tedavi gerçekleştirilir.

Vajinismus tedavi merkezi İzmir Karşıyaka, Alsancak, Gaziemir, Bergama, Aliağa şubelerimizde vajinismus terapisi bilen cinsel terapi uzmanlarımız vardır. İzmir vajinismus tedavisinde iyi doktor ararken sizi anlayan, kendini rahat hissedeceğiniz, alanında uzman, çift terapisi ve bireysel terapi becerisi iyi olan bir uzman seçmeniz sizin için en iyi kişidir.

İzmir’de Sıkça Karşılaştığımız Vajinismus Belirtileri

İzmir  vajinismus tedavi merkezi arayıp ta bize gelen danışanlar ile yaptığımız çalışmalar ve edindiğimiz bilgilerden aşağıdaki gibi bir liste hazırladık.

 • İlk cinsel ilişki deneyiminden itibaren kasılma nedeni ile cinsel birleşmenin gerçekleşmemesi.
 • Özellikle penis vajina ya yaklaştığı anda kilitlenme ve kasılma oluşarak cinsel ilişkiye giremez kadın.
 • En temel belirtisi kadının cinsel ilişki gerçekleşeceği sırada panik atağa benzer bir tepki geliştirmesidir. Korku, kaygı, kalp çarpıntısı, nefes daralması vb. bazıları oluşur.
 • Kadının bacakları kasılır, partnerini itebilir, yoğun korku ve kaygı yaşar.
 • Bazen cinsel ilişki olmasa bile cinsellik konuşulduğunda dahi ağlama, titreme, yoğun korku hissetme görülebilir.
 • Genelde cinsel istekte bir sıkıntı yoktur. Ancak bu durumun sürekli devam etmesi ile zamanla cinsel istekte de azalma görülebilir.

Vajinismus Çeşitleri

Vajinismus ne zaman ortaya çıktığına göre sınıflandırılır ve ikiye ayrılır:

 1. Primer Vajinismus: İlk cinsel ilişkide vajinanın kasılması ile cinsel ilişkinin gerçekleşmemesidir. Bunun sebebi genelde ilk gece korkusudur.
 2. Sekonder Vajinismus: Cinsel hayatı sorunsuz olan kadının sonradan kasılma yaşamsı ve cinsle ilişkiye girememesidir. Sekonder Vajinismus genelde düşük, zor doğum, ağrılı jinekolojik muayene sonucu oluşabilir.
 3. Atipik vajinismus: vajinismusun sebebi tam olarak bilinmeyen, herhangi bir sınıfa girmeyen grup için isimlendirilir.

VAJİNİSMUSUN SINIFLANDIRILMASI

DSM-IV’ te ( Amerikan Psikiyatri kurumunun kabul ettiği psikolojik hastalıkları tanı ölçütleri kitabı ) vajinismus bir cinsel işlev bozukluğu olarak sınıflandırılmıştır ve cinsel ağrı bozukluklarının alt kategorisinde yer verilmiştir.

-Ana tanı kriteri; “vajinanın dış üçte birindeki kaslarda, tekrarlayan yada sürekli, istem dışı ve cinsel ilişkiye engel olan spazmın” gerçekleşmesidir.

-Vajinal kas spazmı, kolaylıkla gözlemlenebilir ve bazı vakalarda ağrıya sebep olacak kadar şiddetli yada uzun süreli olmaktadır.

-Vajinismus her ne kadar bir cinsel ağrı bozukluğu olarak kabul ediliyor olsa da, tanısı için ağrının gerçekten var olması aranmamaktadır.

Uluslararası Ağrı – Ağrı Sınıflandırma Çalışmaları Birliği; Vajinismusu boyutsal ağrı bozuklukları kategorisinde değerlendirmektedir.

VAJİNİSMUSUN GÖRÜLME SIKLIĞI

Yurt dışında yapılan klinik çalışma ve vaka raporlamaların bu durumun görülme sıklığının %12 ile % 17 arasında değişiklikler gösterdiği bulunmuştur. Ülkelerde görülme sıklığı kültürel ve bireylerin psiko-sosyal yaşantılarıyla ilişkilidir.Keza vajinismus tedavi merkezi İzmir şubelerimizde yaptığımız terapilerde de bu sıklığı görüyoruz.

Ülkemizde ise görülme sıklığı oldukça fazladır. Cinsel terapi hizmeti veren özel ve resmi kurumlara da başvuran kadınların %60 ının vajinismus şikayeti ile başvurduğu bulunmuştur. Bu duruma tedavi arayışına girmeyen çekinen kadınları da dahil edebiliriz. Vajinismusun bir diğer özelliği ise bir kaçınma ve erteleme problemi oluşturmasıdır. Genel itibari ile tedaviden kaçınılmakta ve üstüne düşülmemektedir. Neden olarak ise cinsellik kavramının ve cinsel sorunların konuşulması ayıp, günah, yasak, utanç verici olarak toplumsal değerlendirmenin olmasıdır.

Vajinismus Farkındalığı -İlk Deneyim Yada İlk Gece 

Vajinismuslu kadınlar öncesinde herhangi bir cinsel birleşme yaşamadığı için genel itibarıyla bu sorunla yüzleşme ilk gece gerçekleşir. Düğün sonrası yaşanan: halk arasında gerdek gecesi yada ilk gece diye bilinen zaman diliminde gerçekleşir. İlk gecede yaşanılan başarısız deneyimin bir takım faktörlerden kaynaklandığı düşünülür. Bunlar: düğün stresi, yorgunluk, deneyimsizlik, heyecan, korku, kaygı vb. duygular ve durumlardır. Sonrasında sorun kendiliğinden çözüleceği düşünülerek ertelenir ve görmezden gelinir.

Fakat bu durum süreklilik kazanmaya ve olduğu yerde saymaya başlayınca, evde eşi ile bu sorun sürekli tartışmaya başlanır. Kadın partnerde kendisine yönelik bir eksiklik olduğu düşüncesi oluşmaya başlar. Böylelikle üzüntü, sıkıntı, gerginlik, suçluluk, değersizlik, başarısızlık duyguları ortaya çıkar.

Erkek Partnerde de durum farklı değildir. Eşinin kendini istemediği, sevilmediği, reddedildiği, beceriksiz olduğu, bir şey yapamadığı düşüncesi yaygın olarak oluşmaktadır. Buna bağlı olarak da erkekte öfke ve kırılganlık, kızgınlık duyguları oluşmaya başlar. Çiftler arasında bunun getirdiği doğal olarak kavgalar sorunlar oluşmaya başlamaktadır.

Unutmayın İzmir vajinismus tedavi merkezimizde bu sonlarınız için gelişmiş terapi yöntemleri ile kalıcı çözüm buluyoruz.

Vajinismus Nedenleri

 • Toplumun cinselliği tabu olarak yansıtması ve kesinlikle konuşturmaması.
 • Aile içinde anne-babanın çocuğa yeterli cinsel eğitimi verememesi.
 • Okullarda yeterli cinsel eğitimin verilmemesi ve çocukların kendi aralarında yanlış kaynaklardan yanlış ve abartılı bilgiler öğrenmesi.
 • İlk gece korkusu ve bunun bir korku hâline dönüştürülmesi. İlk gece için yoğun kaygı, sters ve korku yaşanması.
 • Cinsel ilişkinin çok acı veren bir durum olduğuna ilişkin yanlış bilgiler.
 • Kız çocuklarına sürekli eteğini ört, düzgün yürü gibi baskıların yapılması.
 • Cinselliğin yanlış ve günah olduğuna ilişkin baskılar.
 • Tecavüz, taciz, ensest ilişki gibi tarvmatik durumlar.
 • Yetersizlik duygusu, utangaçlık, mükemmeliyetçilik, zarar alma korkusu vb.
 • Muhafazakar bir toplum yapısı ve cinselliğin rahatça konuşulamayıp ayıp bir şey olarak yansıtılması.
 • Cinselliğin erkeği mutlu etmek için yapılan bir şeymiş ve kadının ise bir göreviymiş gibi yansıtılması.
 • Geleneksel çarşaf hikayeleri ve uygulamaları, ilk gece kanama olmazsa bakire kabul edilmeme korkusu
 • Kızlık zarının aşırı önemli olduğu yönündeki baskılar ve bekâretin simgesi haline dönüştürülmesi.

Vajinismus Tedavisi Fiyatları

İzmir vajinismus tedavi merkezi olarak fiyatlarımız sens sıklığına göre değişmektedir.

Öte yandan tedavi ücretlerine baktığımızda kurumdan kuruma, özel hastane, özel klinik doktorları, İzmir de en iyi vajinismus doktoru fiyatları değişkenlik göstermektedir. Vajinismus tedavi ücretleri seans başı 200 TL ile 500 TL arasında değişkenlik göstermektedir. İzmir de bazı merkezler ve doktorlar vajinismus tedavisi ücretini toplu olarak almakta ve bu fiyatlar ise 2000 tl ile 7000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Vajinismus bir kader değildir. Er ya da geç çözülen bir sorundur. İzmir de yaşıyorsanız vajinismus tedavisi için uzman arıyorsanız bu problemden tamamen kurtulmak, cinselliğin tadını çıkararak, orgazm olmasını da öğrenerek vajinismustan cinsel terapi ile kurtulun.

Cinsel Terapi Uzmanlarımız

Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek

Bayram Şimşek Aile Danışmanı & Emdr Terapisti & Cinsel Terapist  Aliağa, Bergama, Karşıyaka da Ege…